Continental premium contact aliyorum

İsim
Nizamettin
Selamlar,

Bugun kavacikdan otoyola baglandim Umraniye istikametine giderken birden sol arka lastigim gümledi.

Durduk degistirmeye calisirken, arkadan bir audi aracinda ayni yerde lastigi patladi. Yolda bisey yoktu ama goremedigimiz biseyler lastiklerimizi yardi.

Neyse zaten arac uzerindeki kormoran lastikleri begenmiyordum degistirmeye sebep cikti.

Continental premium contak 215/65-17 (tiguan arac ) icin dusuncelerinizi merak ediyorum.
Kismetse yarin almaya gidecegim

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Nizamettin Kepoğlu hocam yol tutuş, frenleme gibi majör konularda başarılı fakat çok gürültülü bi lastik. Önceliğiniz konforsa iyi düşünün.  Geçen yaz aldım 3-4 ay kullandım, bu yaz kesinlikle değiştirmeyi düşünüyorum. 

Selamlar,

Bugun kavacikdan otoyola baglandim Umraniye istikametine giderken birden sol arka lastigim gümledi.

Durduk degistirmeye calisirken, arkadan bir audi aracinda ayni yerde lastigi patladi. Yolda bisey yoktu ama goremedigimiz biseyler lastiklerimizi yardi.

Neyse zaten arac uzerindeki kormoran lastikleri begenmiyordum degistirmeye sebep cikti.

Continental premium contak 215/65-17 (tiguan arac ) icin dusuncelerinizi merak ediyorum.
Kismetse yarin almaya gidecegim

Merhaba Hocam.

Benim aracımda Tiguan 235 50 r19 conti premium contact 6 kullanıyorum. Gerçekten güven hissi veren bir lastik. Ses düzeyi aracımın üstündeki pirellilerde hemen hemen aynı. Yüksek midir bilemicem. Rakibi michelin pilotsport 4 tür. Conti yada ps4 sizi güvendd hissettirir..

@Nizamettin Kepoğlu Almaya karar vermişsiniz markaya modele karar vermişsiniz neden soruyorsunuz anlamadım.

Kafanız karışır sizin. Karar verdiyseniz alacaksınız. Karar vermediyseniz o zaman sorup araştıracaksınız. Nacizane fikrim budur.

Hayırlı olsun'dan başka birşey denmemeli.

Ben 16inc de kullandım. Ses ve konfor konusunda bir primacy 4 kesinlikle değil. Diğer takıldığım nokta ise lastik yanaklarında bulunan anlamsız yaldızlı desenler. Gözüme çok battığı için değiştirdim. Örnek olması açısından fotoğraf ekliyorum.

A24F9308-25C9-4BCA-85FB-54B3A195CC37.jpeg

Hocam bana sorarsanız ortalama 4500 gibi bi rakama lastik değişimi yapmak yerine 18 veya denk gelirse 19 ebatlı çıkma jant lastik takımıyla değişim yapmanızı öneririm. İlanlara bi göz atın derim size uygun bir şeyler vardır mutlaka.

Bana göre Tiguan'da özellikle arka profilden bakıldığında 215 tabanlı lastikler küçük görünmekte ayrıca 65 yanak da yine o kadar estetik durmamakta.

Ben de eylül ayında arabayı ilk aldığımda lastikler kötü olduğu için Contipremium Contact6 almıştım. Lastikçinin gazıyla araştırmadan alıp geçtim ama sanki yol sesi ve sertliği fazla gibi. Şimdiki aklım olsa foruma danışıp araştırırdım ve büyük ihtimalle daha sessiz ve konforlu bir lastik alırdım. Bence araştırın, ben 215 45 r17 olanını tavsiye etmiyorum.

Lastik gumledigi icin acil alinmasi gerekliydi ve hizlica karar vermem lazimdi. Daha almadim ama ekstrem bisey diyen olmazsa yarin almam lazim.

18, 19 jantlari 3 , 4 aydir bakiyorum ama uzerindeki lastikler hep 2015, 2016 cikiyor ve ekstra lastik almam gerekeceginden butce cok yukarilara gidiyor artik. Belki denk gekir diye aylardir arayistaydim zaten ama nasip olmadi.

Continental daha onceki golfumde kullandim sıkıntı yasamadim yine bildigim lastik olsun dedim, hatta lastikciler Barum al diye asiri israr etti nedense ama kormoran dan cok çektiğim icin artik 2. Kalite lastik almam.

65 yanak bende pek hoslasmiyorum ama iyi bir jant lastik kombinasyonu 2. Elde denk gelmedi maalesef

Ben de eylül ayında arabayı ilk aldığımda lastikler kötü olduğu için Contipremium Contact6 almıştım. Lastikçinin gazıyla araştırmadan alıp geçtim ama sanki yol sesi ve sertliği fazla gibi. Şimdiki aklım olsa foruma danışıp araştırırdım ve büyük ihtimalle daha sessiz ve konforlu bir lastik alırdım. Bence araştırın, ben 215 45 r17 olanını tavsiye etmiyorum.
215 45 r17 lastiğin golf 'te ne işi var, lastik zaten golf için uygun ölçü değil.. lastiğin yük endeksi de büyük ihtimalle uyumlu değil..

arkadaşlara katılıyorum. Kesinlikle gürültülü  bir lastik. Continental dan , yokohama ya geçiş yapmıştım önceki aracımda, o zaman anladım ne kadar ses çıkardığını  

215 45 r17 lastiğin golf 'te ne işi var, lastik zaten golf için uygun ölçü değil.. lastiğin yük endeksi de büyük ihtimalle uyumlu değil..
[mention=520]forzaGilles[/mention] ilk mesajda belirttigim gibi arac Tiguan mk2 , golf değil

[mention=520]forzaGilles[/mention] ilk mesajda belirttigim gibi arac Tiguan mk2 , golf değil

Lafım size değildi diğer arkadaşa idi., konuyu en baştan okuduğum için sizin aracın Tiguan olduğunu biliyorum., zaten yaptığım alıntıyı da diğer arkadaşımız için yapmıştım sanırım gözden kaçırmışsınız.. :)

Geri
Üst Alt