Golf 7 ses sistemi amfi + kabin bağlama yardım 🙏🏻

gogo26

Yeni Üye
İsim
Gökhan
Öncelikle herkese merhabalar golf ailesi👋🏻
Daha önceden bu konu hakkında tecrübe sahibi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. 

ön araştırma yaptım fakat tecrübe her konu da olduğu gibi önemli bir etkendir. 

kablo seti ve sanırım düşürücü diyorlar amfi için. Bunları aldıktan sonra nasıl bir yol izleyerek bağlantıları yapabilirim. 
yardımcı olursanız çok memnun kalırım 

herkese iyi akşamlar 🙏🏻

Elektrik işi temkinli olunması gereken bir iş amfi özellikle buradan anlatılarak bağlantı yapılması tehlikeli olacaktır.Hem can hem de mal güvenliğiniz için o kısımları bilen birine yaptırmanızı tavsiye ederim.

Araç üzerinden yapılacak en riskli iş olsa gerek.Paraya kıyıp konumunuza göre iyi bir yerden yaptırın.Yakın zamanda ben de düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3 aracımada kendim bağladım ama siz ne tür bir sistem kuracaksınız bu önemli. Sizi ne tatmin edecek ne tür bir ses istiyorsunuz? Bunları yazarsanız yardımcı olurum.

Ben kendi aracımda sadece subwoofer kullanıyorum ALPİNE SWE 815 küçük yer kaplamıyor düşük voltaj tüketiyor kablo kirliği olmuyor hemde sesi tatmin kar dışarıya bass gitmiyor içeride boğulmadan tatlı bir ses veriyor. 

Akustik bir ses, yüksek tiz vs. bu tür şeyler istiyorsanız işiniz çok zor bu işlemi siz yapamazsınız.

3 aracımada kendim bağladım ama siz ne tür bir sistem kuracaksınız bu önemli. Sizi ne tatmin edecek ne tür bir ses istiyorsunuz? Bunları yazarsanız yardımcı olurum.

Ben kendi aracımda sadece subwoofer kullanıyorum ALPİNE SWE 815 küçük yer kaplamıyor düşük voltaj tüketiyor kablo kirliği olmuyor hemde sesi tatmin kar dışarıya bass gitmiyor içeride boğulmadan tatlı bir ses veriyor. 

Akustik bir ses, yüksek tiz vs. bu tür şeyler istiyorsanız işiniz çok zor bu işlemi siz yapamazsınız.
Merhabalar,

Ayarlar nasıl sizde. Arabanın medyasındaki bas-tizin ve subwooferin kumandasındaki phase, gain, lp filter ayarını hangi konumda kullanıyorsunuz.

Merhaba,

Benim medyamdaki ayarlar Bass-1 Orta (vokal) +6 Tiz +8 (akustik bir ses vermesi adına bu ayarları uyguluyorum)

Kumandadaki ayarlarım phase Normal'de Lip fılter sona yakın 100hz'de (sonu125)  Gain' de aynı şekilde sona yakın 3 ceyrek diyelim. Bass kabininin hava kanalı kesinlikle kapalı.  En temiz ses bu.

Merhaba,

Benim medyamdaki ayarlar Bass-1 Orta (vokal) +6 Tiz +8 (akustik bir ses vermesi adına bu ayarları uyguluyorum)

Kumandadaki ayarlarım phase Normal'de Lip fılter sona yakın 100hz'de (sonu125)  Gain' de aynı şekilde sona yakın 3 ceyrek diyelim. Bass kabininin hava kanalı kesinlikle kapalı.  En temiz ses bu.
Teşekkürler.

Medyanın bas-tizi neredeyse aynı bende de. Subwooferda gain ile lp filter ortanın biraz üzerinde. Phase normalde. Hava kanalı hep açık kullanıyorum ben.

Kullandığınız şekli deneyeceğim bakalım.

@VAG07 

Hocam öncelikle iyi geceler 

bu ürünleri takmayı düşünüyorum. 
araç üzerinde önceden herhangi bir tesisat çekilmedi. Orijinal şekilde duruyor yani 

siz İstanbul’da mısınız bu arada ? 

D99B55C9-F576-4842-A720-90E1F295ECBE.jpeg

B6999BC9-0A18-43E7-9BE6-594D4BCE2704.jpeg

2 gün önce, kombiye yanlış elektrik bağlantısı yapıp,  yakan birisi olarak ve şu anda  buz gibi olan bir evden sesleniyorum. Aman hocam kendin hiç  bulaşma montaj işine. Profesyonel birisini bul..😃

Moderatör tarafında düzenlendi:
@gogo26 

Hocam valla bu bassı takmazdım :)  40cm bu bagajı yok edecek artı aşırı bass patlaması yaşanacak falan ayarlar en düşükte dursa yine tatmin etmez gereksiz bir ugultu ve bass patlaması oluşacak hb bir araç sonuçta sedan tarzı olsa takın derim ama dediğim gibi bence bir düşünün montaj için elektrik tesisatı ve sinyal kablosu gerekli bazı teyplerde rca cıkışı yok yukarıda arkadaşın verdiği şemadan rca dönüştürücüyle sinyal verilebilir. En iyisi siz oto müzik sistemleriyle uğraşan bir yere başvurun. Ama nacizane fikrim takmayın bunu verin daha küçük bir model alın.

Herkese çok teşekkür ederim. Sizleri dinleyip bir oto ses sistemi takan bir yerde gereken işlemi yaptırdım. 
yorumlar için sağ olun 😌🙏🏻

@gogo26 güle güle kullanın. 

yalnız öyle işlem bitti, kaçıyorum olmaz. hangi ürünü seçtiniz? ne işlemler yapıldı? memnun musunuz? 

maddi konuları özelden isteyene yazarsınız. 

saygılar

@VAG07 Merhaba hayırlı akşamlar bende aracıma sadece anfi+bass taktırmayı düşünüyorum çok profesyonel bişi düşünmüyorum şuan internette indirimde olan jbl 1000w bass+massive 4 kanallı 3000w anfi seti var onu sipariş verip montajı kendim yapacam ses ayarlamasında takılabilirim sizden bu konuda yardım bekliyorum özelden yazıyorum 

Geri
Üst Alt