1.2 tsi hidrolik yağı değişimi ve yağ tavsiyesi

Tulkas

Üye
İsim
Emre
2014 1.2 aracımın filtre ve yağını değiştirdim geçen hafta ve hidrolik yağı aklıma takıldı. Kontrol ettiler yağ iyi durumda idare eder ama isterseniz değişelim dediler ama o an güvenemedim istemedim. Hidrolik yağı değiştirmiş olanlar varsa hangi yağı kullandılar acaba ve hangi yağı kullanmak lazım? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Tulkas hocam servisten başka yerde hidrolik yağını değiştirmeyin nedeni çok açık;

Abs sisteminde hava kalabiliyor servis bunu güzel havasız şekilde yapıyor 

Ayrıca marka konusunda yine servis derim orjinal sonuçta 

Ben 3 ay önce 168 tl ye serviste değsim yaptırmıştım benim aracımda 1.2 2014 bu zamana kadar hiç değişmemişti aracım 103 bin km de resmi fren hissiyatı bile değişti  gayet memnun kaldım taktir sizindir 

Ayrıca fren sistemini konturol ediyorlar ve garantili yapılıyor 2 yıl buda önemli etken benim için 

@Mmt0634 öyleyse hiç dışarıda uğraşmaya gerek yok hocam direkt ilk fırsatta serviste halledelim bunu çünkü dediğiniz gibi motor yağı değişimi gibi basit birşey değil gerçekten. Hiç de masraflı değilmiş ayrıca, emin misiniz buarada fiyatından her türlü işlem 168 lira mı tutmuştu?

Bende bu konuda başta yetkili servis tercih ederdim. Kendimde Ate Fren hidrolik yağı var ama son kullanma tarihi zaten baya fazla. Aracın yaşına göre yetkili servisde indirimli olacaktır ve minimum 120 maximum 160 lira civarında olacaktır diye düşünüyorum...

@Mmt0634 öyleyse hiç dışarıda uğraşmaya gerek yok hocam direkt ilk fırsatta serviste halledelim bunu çünkü dediğiniz gibi motor yağı değişimi gibi basit birşey değil gerçekten. Hiç de masraflı değilmiş ayrıca, emin misiniz buarada fiyatından her türlü işlem 168 lira mı tutmuştu?
Evet hocam 168 tl içinde 

4 Disk balata kontrolü 

Fren hidrolik ve işçilik 

Ayrıca tüm fren tesisatı kontrolü var 

En önemlisi 2 yıl garanti

Size en yakın servisten randevu almanızı ve fiyat almanızı oneririm 

Ben yaptırdığımda euro 10 tl idi belki fiyatlarda bir miktar kampanya olabilir...

Serviste halletmek aklıma yattı hocam müsait bi zamanda hallederim inşallah, herkese teşekkürler🙂

Fren hidroliği değişim aralığı nedir ? 2 aracımdan biri TSI 150 PS, öbürü TDI 110 PS, TSI servis bakımlı ama TDI ın bakımlarını dışarda yaptırıyorum. O sebeple merak ettim fren hidroliği değişim zamanını.

Maximum 2 Yılda bir yenilense çok sağlıklı olacaktır.

Fren hidroliği değişim aralığı nedir ? 2 aracımdan biri TSI 150 PS, öbürü TDI 110 PS, TSI servis bakımlı ama TDI ın bakımlarını dışarda yaptırıyorum. O sebeple merak ettim fren hidroliği değişim zamanını.
Fabrikasyon olan 3. yılda
Sonrakiler her iki yılda bir.

Sürekli VW yetkili servise giden araç değiştirilmiştir.

@berreday hocam, farklı konu ama 110 ile 150 çok fark ediyor mu? Sarma çok yapar gibi sanki? Birde 150 olan 1.4 mü 1.5 mi?

@berreday aynen hocam, çekiş ve gidiş anlamında. birde aracınız kaç model? 2016 ise tam istediğim araç, highline ve opsiyonlu şekilde, canım çekti :)

@MusaaksoyHocam araç 2015 model, çekişi maşallah çok iyi ama ilk kalkışlarda dipgaz yapınca önden kayma çok yapıyor.
Özellikle uzun yolda kullanmak daha keyifli. Dizele göre en büyük farkı bu motor hızlanınca tıkanmıyor, soluksuz gidiyor.

@MusaaksoyHocam araç 2015 model, çekişi maşallah çok iyi ama ilk kalkışlarda dipgaz yapınca önden kayma çok yapıyor.
Özellikle uzun yolda kullanmak daha keyifli. Dizele göre en büyük farkı bu motor hızlanınca tıkanmıyor, soluksuz gidiyor.
geçen ay VW gümüş ikame araç olarak 1.4 TSI ACT vermişti..
iyi kide benimki 1.2 TSI da gazlamıyorum

malum benzin el yakıyor

1.4 TSI ACT fena yürüyor,
dip gaz da sarıyor baya
gördüğüm bütün Vtec lere plaka okuttum ( neden bilmiyorum ama son kasa civic görünce sinirlerim zıplıyor ) çok denedim ama sevemiyorum  :)

ama 2 silindir modu muhteşem bir detay..
hem deli gibi gidiyor, istersende yakmıyor

Geri
Üst Alt