Golf7 Far ve Yağmur Sensörü Montajı Yardım

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Herkese iyi akşamlar kıymetli forum sakinleri. 2014 1.2 tsi comfortline aracıma yağmur sensörü ve otomatik far anahtarı montajı işine yakın bir zamanda girişeceğim inşallah. Aliexpresten siparişleri verip havaların biraz ısınmasıyla birlikte halletmeyi düşünüyorum.

Günlerdir araştırma yapıyorum ve hala tereddütte kaldığım bazı konular var.

1.si hangi koddaki sensörü almalıyım sonu 547 547B 559 559B 559C şeklinde biten birsürü koda sahip yağmur sensörü var. Bana yağmur ışık ve nem sensörü birarada olan lazım hangisidir?

2.si otomatik far anahtarından bcm ye çekilecek kablonun hangi pimlere takılacağını bir türlü netleştiremedim. Özellikle bcm de hangi numaralı pim yuvasına yerleştirmemiz gerekiyor?

Bu işi yapmış ve sorunsuz kullanan bu işlerden anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum... 

Forumda alakalı çoğu konuya göz attım ama bu sorularıma net bir cevap alamadığım için konu açma gereği duydum şimdiden teşekkürler..

Hocam ben 2014 araca bunu taktım yağmurda cam kapama dahil hersey gayet güzel çalıştı...

6D3329A5-2484-41D0-B254-4929404107E2.png

@CemK aliexpresteki satıcıya sordum 547B kodlu sensör uyumlu ve yağmur ışık ve nem 3ü var dedi be onu almamı tavsiye etti hocam. Işık ve nem varmı sizinkinde acaba

@nihat34 burayı 2 defa baştan sona inceledim hocam 1.soruma net bir cevap alamadım, yani yağmur ışık ve nem bu üçü için hangi koda ait sensörü edinmek gerek

Bcm bağlantısı fotoğraflarla gösterilmiş ama bu pin yuvalarının sayıları varmış galiba bundan söz edilmiyor haliyle tereddütte kaldım. Bir video vardı yakın zamanda izlediğim onu tekrar bulamıyorum orada şemalarla gösterip bcm de 26 mı 28 mi artık hatırlamıyorum o pin yuvasına takıyordu sarı kabloyu, bir yorumda okuduğumda ise bcm nin 16 nolu pin yuvasına takılacak diyor. Far anahtarının arkası kolay da Bcm zor ve gözümü korkutuyor tereddütte bırakıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Var Evet, bu 81A ile başlıyo yanliz, Audi sensörü.

B kodlu olan dediginiz gibi uygun diye biliyorum, C olan da yağmurda kapama çalışmıyor diye biliyorum. Bunun detayları bi konida vardı aslinda, kodla aratirsan bulursun sanirim.

5Q0955547B bu şekilde 5Q ile başlayanlar Golf için diye okuduğumu hatırlıyorum bende hocam nekadar doğru bilmiyorum öyle anımsadım, önemli olan 3 sensörün olması ve kodlandığında düzgün çalışması o yüzden bunu bir netleştirmek istiyorum. Sizin sensörü de araştırayım

@Tulkasdediğiniz gibi YouTubede bununla ilgili bir video vardı hatta o pin numarasınıda söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam 17 olması lazım tabi emin değilim şimdi videoya baktım video silinmiş en mantıklısı fotoğrafa bakıp siyah beyaz kablonun sol tarafındaki pine takmak ben sipariş verirken yine paylaştığım linkten verdim sorunsuz bir şekilde kullanıyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben 2014 araca bunu taktım yağmurda cam kapama dahil hersey gayet güzel çalıştı...

/monthly_2021_02/6D3329A5-2484-41D0-B254-4929404107E2.thumb.png.7e51632e2dcc758fb781669498886e65.png
Benim fabrikasyon acaba kodu ne

Yagmurda otomatik kapatiyor mu bilmiyorum

Nasil kodlaniyor

TRY 261.22  22%OFF | Araba far anahtar parçaları ve nem ışık sensörü yağmur sensörü Golf 7 için MK7 2014-2017 81D 955 547 5GG 941 431 D
https://a.aliexpress.com/_uuZpxJ

Bunu almayı düşünüyorum adamın göndereceği far anahtarıyla sensör bu hocam fotoğraf istedim attı. Sensör uyumlu mu gerçekten yağmur ışık nem 3ü de varmı acaba 🤨🥺

Screenshot_2021-02-22-11-58-37-135_com.alibaba.aliexpresshd.png

Screenshot_2021-02-22-11-58-40-916_com.alibaba.aliexpresshd.png

Screenshot_2021-02-22-11-58-47-066_com.alibaba.aliexpresshd.png

Screenshot_2021-02-22-11-58-50-137_com.alibaba.aliexpresshd.png

Benim fabrikasyon acaba kodu ne

Yagmurda otomatik kapatiyor mu bilmiyorum

Nasil kodlaniyor
Bülent hocam VCDS hata tarama yedeği varsa elinde RLHS ve RLFS araması yaptır belli olur akıbeti. :)  

Sensör kodlarına göre ayrımı bilmiyorum ancak VCDS taramada RLHS olanlarda yağmura kapama çalışmıyor, RLFS olanlar çalışıyor. RLFS olanlar Audi'lerde de kullanılan sensör.

Benimki de RLHS'miş. Taktırdıktan sonra sonra öğrenmiştim bu hususu, bilsem diğerini tercih ederdim. Kodlattım multimedyada da var şu an ayar ama çalışmadı yağmurda otomatik kapanma.

Geri
Üst Alt