Front asist kaza yaptırıyordu

karakuyu32

Üye
İsim
Alper karakuyu
Arkadaşlar bugün yağmur varken otobanda 100 le giderken araç saniyelik çok sert fren yapıp ekranda çarpışma ikazı yaktı. Allahtan fren yapmaya devam etmedi yoksa arkamda yakın seyirde araç vardı. Bende büyük bir güvensizlik oluştu araca karşı , içim hopladı birden.  Şuan tedirgin sürüyorum aracı böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu arkadaşlar sebebi ne olabilir?

Araçlar bizi kontrol ediyor resmen en donanımlı aracada binsem o frene ben basmayacaksam hiç bir esprisi kalmaz bende hayatta kendimi teknolojiye guvenipte emanet etmem. Geçmiş olsun ucuz atlatmissiniz 

Bende de yapmamıştı hocam. Ara ara uyarı veriyordu ama ilk kez karşılaştım bende. Karlar yerden yeni kalkıyor acaba tampondan küçük bir kar kütlesi mi radara geldi bilmiyorum. Sonuçta durduk yere hazırlıksız böyle sert frenle karşılaşmak çok kötü anlık da olsa boynumu bile arkaya yasladı birden. Güvenlik sistemi olan bu özelliğin şuan bende güvensizlik hissettirmesi hoş olmadı

Belli bir hızın üstünde Front Assist çalışıyor muydu? Şaşırdım. Geçmiş olsun

Bende ki ekran da ikaz veriyor ama fren yapmıyor. Fren yapması bence de tehlikeli bir durum olur. 

@karakuyu32 kodlama ile alakalı olabilir aynı ikazı 4-5 defa aldım hiç birinde fren yapmadı. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt