Jump to content

Biz Kimiz? // Meet Garage

Recommended Posts

• Sponsor Üye

1830840478_arkaplanl-1(1).thumb.png.2bfe3718c505a17547e59d01c51583db.png

Merhaba Volkswagen ve Golf severler. Firmamız VAG grubu araçlar üzerine Retrofit çalışmaları yapan bir firmadır. Herkesin rahat bir şekilde anlayabileceği şekilde firmamız Volkswagen, Skoda, Seat, Audi marka araçlara orijinal ekipman satışı, montajı ve kodlaması yapmaktadır. Retrofit kelimesi yeni yeni popüler olup genelde alman araçlarında özellikle öne çıkmaktadır.

Nedir bu Retrofit?

Retrofit tam anlamıyla aracın orijinalliğine ve fabrika çıkış elektrik ve montaj şemalarını baz alarak araca özellikler katmaktır. Daha açıklayıcı olmak gerekirse Golf VII Midline Plus bir aracı Golf VII Highline bir araca tüm donanım farklarını uygulayarak yükseltmektir. Bu yükseltme işlemi uygulanırken aracınızın orijinal sistemine herhangi bir zarar vermeden tüm kablolama şemalarının aracın orijinali gibi hazırlanmasıdır.

Retrofit Çalışmaları Neleri Kapsamaktadır?

Retrofit çalışmaları aracın donanımı yılına ve modeline bağlı olarak değişmekle birlikte Volkswagen Golf araçtan bir örnek verelim;

Alıntı

Golf VII Midline Plus Eklenebilecek Donanımların Genel Listesi

• Hayalet Gösterge
  • Multimedia(Mib2-Mib2.5...)
  • Far Yağmur Sensörü
  • Katlanır Ayna
  • Adaptif Hız Sabitleyici
  • Hız Sabitleyici
  • Sürüş Modları
  • Şerit Takip Asistanı
  • Kör Nokta Asistanı
  • Manevra Frenleme
  • Far ve Stop
  • Dijital Klima
  • RLine Direksiyon veya Fonksiyonel Direksiyon
  • Otomatik Park Asistanı(PLA)
  • Park Sensörü
  • Koltuk Isıtma
  • Geri Görüş Kamerası
  • .....

Tüm yukarıda belirtilen özellikler aracın orijinalliğine bağlı kalınarak orijinal VW ürünleri kullanılarak araca uygulanabilir.

Satıp Dolusunu Almak mı Doldurmak mı?

Türkiye'de gelen araçların genellikle opsiyonları bayii de olan araçlar üzerinden seçilebildiği, sipariş usulü ile gelen araçların genelde aylar sürdüğü için araç sahipleri istedikleri donanımda araca genelde sahip olamamaktadırlar. Günümüz araç piyasasında aracınızı sattığınız anda elinizdeki para ile genelde bir alt donanımdaki araçlara bakmaya başlanıyor. Bu aşamada müşterilerimizden gelen geri dönüşler üzerine "Satıp bir araba parası daha vermek yerine doldurmayı seçiyorum" algısı oluşmuştur. Bu sebep ile de Retrofit çalışmaları günümüzde oldukça gündemdedir.

Aracım Garantiden Çıkar mı?

Oldukça fazla sorulan/düşünülen sorulardan biri olup biz de tam olarak cevabı bu konu hakkında veremiyoruz. Fakat şöyle bir husus var ki aracınıza Cam filmini dahi dışarda yaptırsanız Servis kurallarına göre aracınızın Kapı elektroniği ve buna bağlı her şey garantiden çıkar. Genel bir yorum yapmak gerekirse servis aracınızı Garanti kapsamı dışına çıkarması için oluşan arızanın araca yapılan uygulamayla alakalı olmasıdır. Buda aracınızın bir beyninin yandığını varsayarsak; bu sorun araca sonradan eklenen bir donanımın araca elektriksel bir sorun(Kabloların kalitesiz olması, kablo teması, sıvı teması, yanlış kablolama) yaratmasından dolayı kaynaklanmış olması gerekmektedir. Bu aşamada önemli olan kısım araca sonradan uygulanan bu işlemleri bilinçli ve doğru şekilde yapılmasıdır.

Alii, VendeTTa, ilker80 ve 7 diğer bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Fiyat listesi belirlemeniz mümkün müdür? Fiyatlar illa ki malum piyasa koşullarına göre değişiklik gösterecektir bu bağlamda sizler için de mümkünse aylık olarak bi fiyat güncellemesi yapabilirseniz uygulamak isteyen arkadaşlar için daha efektif olacaktır diye düşünüyorum.. 

Tekrardan hoşgeldiniz, hayırlı olsun...

tarihinde Franquaz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle firmanızla ilgili bir şikayette bulunacaktım. Umarım iyi işler çıkardığınızda teşekkürü kabul ettiğiniz gibi şikayetler içinde bir cevabınız bulunur.

1.5 sene önce Golf R ayna kapağı için 3-4 kere arayıp sizden ürünün olduğuna dair teyit aldıktan sonra Kırklarelinden İstanbula sırf ürünü satın alıp sizin takmanız için 150 km yol geldim. Dükkanda sağ ve sol değil de iki adet sağ var dediniz sonrasında kusura bakmayın diyip sipariş ettik getiricez ve geliş fiyatına vericez mağdur olmanızdan dolayı diye belirttiniz. Ancak 1 hafta sonra durumu öğrenmek için onlarca mesaj attım ve aradım hiç bir şekilde mesajlarıma cevap alamayıp telefonlarıma çıkmadınız. Arkadaşın telefonundan aradığımda ise telefona cevap verildi ve o zaman anladım sizinle iş yapamayacağımızı. Bu forum sayfasında görmüşken sormak istedim. En azından buradan cevap verirsiniz diye düşünüyorum. Hayırlı İşleriniz olsun.

alper32, Mete45, farukal ve 5 diğer bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Sponsor Üye
8 saat önce, Kazara03 yazdı:

Öncelikle firmanızla ilgili bir şikayette bulunacaktım. Umarım iyi işler çıkardığınızda teşekkürü kabul ettiğiniz gibi şikayetler içinde bir cevabınız bulunur.

1.5 sene önce Golf R ayna kapağı için 3-4 kere arayıp sizden ürünün olduğuna dair teyit aldıktan sonra Kırklarelinden İstanbula sırf ürünü satın alıp sizin takmanız için 150 km yol geldim. Dükkanda sağ ve sol değil de iki adet sağ var dediniz sonrasında kusura bakmayın diyip sipariş ettik getiricez ve geliş fiyatına vericez mağdur olmanızdan dolayı diye belirttiniz. Ancak 1 hafta sonra durumu öğrenmek için onlarca mesaj attım ve aradım hiç bir şekilde mesajlarıma cevap alamayıp telefonlarıma çıkmadınız. Arkadaşın telefonundan aradığımda ise telefona cevap verildi ve o zaman anladım sizinle iş yapamayacağımızı. Bu forum sayfasında görmüşken sormak istedim. En azından buradan cevap verirsiniz diye düşünüyorum. Hayırlı İşleriniz olsun.

Merhabalar bu durum bizle alakalı gelişmedi tedarikçi firmayla alakası olan birşeydi. Ürünü biz üretmediğimiz gibi ürün siparişini verdik geldiğinde aynı taraf çıktı maalesef. Daha sonrasında ürün tedariği konusundada sıkıntılar yaşadık. Ve bu tarz aracın incik bokcuk tedarikçilerden alınacak işleri firmamızdan kaldırdık bu sebeplerden dolayı. Yani şuan bizden marşpiyel ayna kapağı gibi ürünlerin teminini sağlayamazsınız.

edit: Ayrıca fiyatlar konusunda ayrı bir konu hazırlıyorum fiyat çalışmalarını oradan takip edebilirsiniz

Alii bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@MeetGarage anliyorum ancak bu surecte bilgilendirme yapmak yerine mesajlara cevap vermeyip telefonlarimi acmamaniz ne kadar profesyonel ve esnafliga yakisir bu sizin insafiniza kalmis bir durum.

Sizi hala Instagram uzerinden takip ediyorum, yaptiginiz isleri begeniyorum ama aracima yaptirmak istedigim retrofit calismalarinda markanizi duyunca bir adim geride duruyorum ve soranlar oluncada kararini etkilemek istemedigimi ancak boyle bir durum yasadigimi belirtmek zorunda kaliyorum. Belki bana sattiginiz ayna kapagindan zengin olmiycaktiniz ancak tekrar boyle bir durumla karsilastiginizda bu sekilde davranicak oldugunuzu bilecek olmak kendi adima uzucu oldu. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Sponsor Üye
Şimdi, Kazara03 yazdı:

@MeetGarage anliyorum ancak bu surecte bilgilendirme yapmak yerine mesajlara cevap vermeyip telefonlarimi acmamaniz ne kadar profesyonel ve esnafliga yakisir bu sizin insafiniza kalmis bir durum.

Sizi hala Instagram uzerinden takip ediyorum, yaptiginiz isleri begeniyorum ama aracima yaptirmak istedigim retrofit calismalarinda markanizi duyunca bir adim geride duruyorum ve soranlar oluncada kararini etkilemek istemedigimi ancak boyle bir durum yasadigimi belirtmek zorunda kaliyorum. Belki bana sattiginiz ayna kapagindan zengin olmiycaktiniz ancak tekrar boyle bir durumla karsilastiginizda bu sekilde davranicak oldugunuzu bilecek olmak kendi adima uzucu oldu. 

Şöyle hocam açıkcası bu kadar detaya girmek istemem ama ortağımızla yollarımızı bu sebepten ayırdık. Şuan sektörde bilinmiş bir kişiyle beraberiz bu tarz sorunları ortadan kaldırmak adına yaptık. Mağduriyetinizi anlıyorum. Kusura bakmayın firmam adına.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@MeetGarage  hayırlı olsun yeni ortaklığınız... bilindik kişiyi biz tanıyormuyuz ismi nedir...

7 saat önce, MeetGarage yazdı:

Şöyle hocam açıkcası bu kadar detaya girmek istemem ama ortağımızla yollarımızı bu sebepten ayırdık. Şuan sektörde bilinmiş bir kişiyle beraberiz bu tarz sorunları ortadan kaldırmak adına yaptık. Mağduriyetinizi anlıyorum. Kusura bakmayın firmam adına.

ahmetersan ve GodThread bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@MeetGarage

Erkan Hoş geldin ve Hayırlı olsun Whatsapptan çok görüştük ama yüz yüze görüşmek kısmet olmadı  İnşallah Bursa'ya geldiğinde bir görüşürüz. Siz arkadaşları görünce 8 sene evvel neredeydiniz diye söyleniyorum. Şimdi ne güzel herkes istediği şeyi rahatça uygulatabiliyor, bulabiliyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...