Golf 7 2014 arka bagaj üstündeki plastik yerinden çıkmış tavan su alıyor

anacondaufuk

Yeni Üye
İsim
Ufuk
Aracımın arka bagaj üstündeki siyah plastiği yerinden çıkmış ve su alıyor direk tavan döşemesi ıslanıyor bu plastiğin ismi nedir arabam arka bagaj kısmından hasarlı alırken böyleydi açıkçası pekte dikkat etmedim alırken ne yol izlemem gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.

Screenshot_2021-02-17-17-21-45-766_com.android.chrome.jpg

Yorumunuz biraz alaycı olmuş foruma ilk yorumum yanlış birşey yazmışsam özür dilerim.

@anacondaufuk ustanın dükkanına bir şey sormaya girerken bile bir selam verilir diyorum anacondaufuk bey :)  Forumda tanışma başlıklarımız var, burası da yol üstü geçerken bilgi alışverişi yapılacak bir yer değil. 

Sorununuzun çözümü de forumda mevcut

Kolay gelsin 

Aracımın arka bagaj üstündeki siyah plastiği yerinden çıkmış ve su alıyor direk tavan döşemesi ıslanıyor bu plastiğin ismi nedir arabam arka bagaj kısmından hasarlı alırken böyleydi açıkçası pekte dikkat etmedim alırken ne yol izlemem gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 43165
@anacondaufuk Hocam Öncelikle merhaba ve geçmiş olsun aradığınız parça kablo kılıfı die geçer parça koduda resim ekliyorum tekrar geçmiş olsun Doğuştan tanesini 50₺ ye almıştım 3 4 ay önce

F2F61DF4-E00A-49AD-9590-AF4A708465E0.jpeg

@anacondaufuk 

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. konuya dair çözümler forumda mevcut. parça değişimi zor olur derseniz ki (eli yatkın birisi bunu yapabilir ) o parçayı kaliteli bir yapıştırıcı ile tadılatını yapabilirsiniz. Siyah silikon ile ben sorunu çözmüştüm camera kablosu bağlarken bir tırnağı kırılmıştı bende de :)  

@Yehanoha Dalgınlığıma geldi kusura bakmayın yardımcı olduğunuz içinde ayriyetten teşekkür ederim.

@bnyamnclak Çok sağol teşekkür ederim ederim yarın parçayı temin edip kendim yapmayı düşünüyorum bakalım eyvallah

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ender Hoşbulduk şuan üzerindeki parçanın tırnağı kırık sanayide bi ustaya defalarca söylememe rağmen değiştirmeyip yapıştırıcı ile yapıştırdı fakat hala su alma mevcut en iyisi dediğiniz gibi kendi göbek bağımızı kendimiz kesmek olacak yardımcı olduğunuz için çok sağolun.

@bnyamnclak Çok sağol teşekkür ederim ederim yarın parçayı temin edip kendim yapmayı düşünüyorum bakalım eyvallah
Rica ederim El yatkınlığınız yok ise Tecrübeli birine yaptırmanızı tavsiye ederim hiç bakma fırsatınız oldumu bilmiyorum ama bilhassa sol taraftaki kılıfın içinden baya bi kablo geçiyor 

Sol taraftaki kılıf sağlam fakat sağ taraftakinin tırnağı kırık ve içi baya bi su doldu yarın vaktimi buna ve tavan döşemesi temizliğine ayıracam el yatkınlığımda var bakalım.

Kenarlarına çok ince suya dayanıklı beyaz (İNCE) silikon uyguladım ben yenisi almakla uğraşıcak vaktim yoktu malesef sorunumu öyle çözdüm ama siz kesinlikle yenisini alın. Park sensorunu takan birnevi kasap ama eşşekliğini saklayan usta park sensörünü yaparken tırnağı kırmış belli olmasın diye içerden sıcak silikon sıkıp üstüne kapatmış zamanla suyla atmış tabi bi baktım tavan şıpır şıpır su damlıyor sorunu farkettigimde çoktan arka cam hizasına kadar su çekmişti allahtan detailing malzemelerim ve sac kurutma makinesiyle hallettim. (Yumuşak tüylü tekstil elbise fırçası Würth active clean ile su lekelerini çıkarmıştım)Son olarak tavan malzemesi narindir fazla çökerseniz kırılma diye tabir ettiğimiz şekilde görüntü bozukluğu ve ezilme sorunuyla karşılaşırsınız.. Geçmiş olsun kolay gelsin..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt