İŞLEMEYEN DEMİR PAS TUTARMIŞ :)

HONEY

İsim
BÜLENT
Bugun aracin üzerindeki karlari temizliyim dedim can sikintisindan

Olmayan karlari temizledim

Katlanir aynalari kapilari ac kapa silecek fiskiyeleri test ettim check up yaptim her yerini calismayan bir durum yok

Diskler yatmaktan pas tutmus

Bende wd40 sıktım şaka şaka sakın öyle birsey yapmayin

Kullaninca geçecek ilk kullanimda balata disk ses yapiyor 1 km sonra normale dönüyor

Bu kadar pas yapması normal mi yatan arabadaIMG_4242.jpg

Bugun aracin üzerindeki karlari temizliyim dedim can sikintisindan

Olmayan karlari temizledim

Katlanir aynalari kapilari ac kapa silecek fiskiyeleri test ettim check up yaptim her yerini calismayan bir durum yok

Diskler yatmaktan pas tutmus

Bende wd40 sıktım şaka şaka sakın öyle birsey yapmayin

Kullaninca geçecek ilk kullanimda balata disk ses yapiyor 1 km sonra normale dönüyor

Bu kadar pas yapması normal mi yatan arabadaEkli dosyayı görüntüle 43162
Bence normal abi, fren diski çok hızlı bir şekilde paslanabilen bir parça.

İstersen yürütmeden önce kaba temizlik yaparsın.

Kaba temizlik nasil yapılıyor Modumm
Abi bana kalırsa hiçbir şey yapmana gerek yok ama bunun üzerine fren yapmak istemiyorum dersen biraz pas sökücü fısfıslayıp fazlasını akıtabilirsin.

Ara ara fren yaparak 50-100 m bir sürüş yaparsan gider o pas komple abi.

@HONEY Yağan kara göre az bile paslanmış. Servise de gösterseniz “biraz fren yapınca temizlenir” diyecektir. 

Fren yapınca da balata nin ucunda birikiyor uzun süre ses yapması veya o minik tozların balata ile disk arasına girerek uzun süre sinir bozucu ses oluşabilir...

En sağlıklı işlem olarak ben balata spreyi kullanıyorum özellikle balatanin etrafina da sıkarsaniz tertemiz oluyor ses veya fren sisteminide tehlilkeye atmamış olursunuz hocam

Ayrıca dijonlar bir harika güzel günler de kullanmaniz dileği ile...

Wd40 olayına da sesli güldüm :)) hhiç pas tutmaz güzel fikır aslında:)))

Üstadım pas olması gayet normal. Biraz gez fren kullan geçiyor... Bende onu kafama takıyordum ama artık aklım evdeki kolide [emoji2960]/monthly_2020_08/IMG20200429091421.thumb.jpg.40a48f45b5fe1e939751f5cca9db3801.jpg
Ustad verde bir tur atip geleyim

Yakisikli disk

Fren yapınca da balata nin ucunda birikiyor uzun süre ses yapması veya o minik tozların balata ile disk arasına girerek uzun süre sinir bozucu ses oluşabilir...
En sağlıklı işlem olarak ben balata spreyi kullanıyorum özellikle balatanin etrafina da sıkarsaniz tertemiz oluyor ses veya fren sisteminide tehlilkeye atmamış olursunuz hocam
Ayrıca dijonlar bir harika güzel günler de kullanmaniz dileği ile...
Wd40 olayına da sesli güldüm
) hhiç pas tutmaz güzel fikır aslında:)))
Ustadim

Balata sprey olayi mantikli evet deniyeyim

Dijonlar icin teşekkür ederim

Allah herkese istedigi jant retrofiti nasip etsin

@HONEYbülent hocam ilk etapta çok sert fren yapma,çünkü bütün kiri pası balataya toplarsın.Daha sonrasında birden fazla kez bu şekilde paslanıp aynı şekilde sert frene basıp temizlik yapılırsa,kanaatimce balatanın arasına gizlenen paslar diskin yüzeyini kılcal olarak çizer ve ileride fren yapıldığında seslerin gelmesine sebebiyet verir.Zaten şu golf 7 lerin disklerini hangi malzemeden yaptılarsa maaşallahı var yağmur yağmasa bile havadaki nemden durduğu yerde mübarek hemen paslanmaya başlıyor.iğrenç bir görünüm veriyor ama napalım katlanacağız.

Aslında nette gezinirken şöyle bir ürün buldum.Hem fren sesini engelliyor, aracın balata ve disk sesini bildiğiniz fabrikasyon ayarında frene basınca sessiz bir frenleme seviyesine getiriyormuş.Kullanan varmı bilmiyorum ama bana çok mantıklı geldi.Yetkili servsilerin alıp çalıştığı bir ürünmüş.Kendim için balata değişim zamanlarında alıp uygulatıp denemek istiyorum.Acaba aramızda daha önceden böyle bir uygulama yapan bir arkadaşımız olmuşmudur?pas yapmama ve ses yapmama konusunda çok iddialılar.
bu ürün diskin yüzeyine boya sıkılır gibi sıkıldığında acaba bu paslanmanında önüne bir nebze geçermi diye kendimce düşünmüyor değilim doğrusu..
vesselam..

http://www.carboncleanturkiye.com/detay.asp?KatID=3&ID=47&IcerikID=109

Geri
Üst Alt