Kişiselleştirme Kodlaması

mustafacagri

Katılımcı Üye

İsim
Mustafa Çağrı
Forumda bir dönem konusu geçmişti fakat detay paylaşılmamıştı. Youtube'da birkaç video var fakat silinir vs diye forumda da konusu bulunsun istedim.

Personalisation kodlaması diye de geçiyor, multimedyaya kişiselleştirme menüsü ekliyor. Kadranda kontağı çevirince "Welcome (belirlenen isim)" yazısı çıkıyor.

Kendi uyguladığım adımları ekliyorum. Bende şu an çalışıyor. Her kodlamada olduğu gibi mesuliyet kendinizde  :)

Central Electric(9)

Security Access (31347)

Coding bölümünde byte8 bit2 aktif ediliyor.

image.png

Byte11 bit 4 aktif ediliyor. Sizde de bendeki gibi bu bit görünmüyor ise değeri manuel olarak 00010000 yaparak kaydedebilirsiniz.

image.png

Coding kısmını kaydedip Adaptation bölümüne giriyoruz

Arama kısmına "pers" yazarsanız bulmanız kolay olacaktır aşağıda anlatacağım alanları.

Sırasıyla atacağım kanalların "active" olduğunu kontrol edin. Bende hepsi aktifti, sizde kapalı olabilir

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

17 Instruments   Long Coding bölümüne giriyoruz

Byte 10 Bit 0 aktif ediyoruz. Sizde de bit 0 alanı görünmüyor ise binary değerinin son hanesini "0" ise "1" yaparak aktif edebilirsiniz.

image.png

8 HVAC bölümünde Long Coding'e girip Byte 15 Bit 3 değerini aktif etmelisiniz. Sizde de bendeki gibi işaretlenecek alan yoksa buradaki binary değerin sağdan 4. rakamını "1" yapabilirsiniz. (Örn benimki 0010 idi, 1010 yaptım) .

image.png

Bu adımlardan sonra sorunsuz şekilde çalıştı aracımda. Detayları fazla kurcalayamadım fakat işine yarayan olur elbet.

Video olarak da bırakayım şöyle 

Herkese keyifli forumlar.

Sanırım anahtara tanımlanıyor kullanıcı ayarları.

Benim ihtiyaç duyduğum şey ayna ayarlaması.

Eğer o varsa çok işime yarar, eşimin aracını sürünce birbirimizin düzenini bozuyoruz hep.

Sanırım anahtara tanımlanıyor kullanıcı ayarları.

Benim ihtiyaç duyduğum şey ayna ayarlaması.

Eğer o varsa çok işime yarar, eşimin aracını sürünce birbirimizin düzenini bozuyoruz hep.
aynayı deneyemedim hocam açıkçası. anahtara da tanımlanabiliyor, anahtardan bağımsız da kullanılabiliyor. açılış ekranında hangi profili seçmek istediğinizi soruyor zaten. aynı anahtarı kullansanız da oradan seçerek yine tercih yapabilirsiniz.    ayna ayarı ve diğer detayları deneyince yine bu konu altında paylaşırım.

Bizzat denedim midline plus araçta olmadı ENG133 kanallarını görmüyor 

Diğerlerini yaptım ancak olmadı :D

Kanal yok ise, BCM'niz desteklemiyor anlamına gelir. Daha üst BCM'lerde denenebilir. 

Bizzat denedim midline plus araçta olmadı ENG133 kanallarını görmüyor 

Diğerlerini yaptım ancak olmadı :D
2012 highlineda da göremedik hocam 

@Aliiabinin dediği gibi bcm ile alakalı olduğunu düşünüyorum ben de. 

@mustafacagri @Kysr038 ayna ayarlaması oluyorsa çok iyi sırf onun için yaparım 😄 onun haricinde neler değişiyor ve ayarlanıyor 
Geçenlerde biraz kurcaladım. Gözlemlediğim kadarıyla aynaya malesef müdahale etmiyor. Çalışsa baya iyi olacaktı :D

Onun dışında etkilenen yerler mesela multimedyada yapılan ayarları belirleyebilşyosunuz kendi profilinizde. Diğer profile geçince de onun ayarlarını yapınca o ayarlar geçerli oluyor. Ch-lh süresi gibi, yol bilgisayar ekranında gösterilecek seçenekler gibi ayarlar profile özgü oluyor.  Mesela profilin birine birebir aynı ayarları yapıp ayna kapatmayı pasif yaptım. Soğuk havalarda kontağı kapatırken daha çabuk seçip çıkmamda işime yarıyor. 

Bugün denedim kodlamayı 2013 midline plus pakette aktif edemedim.

İkinci adımda 00000000 olan kısmı 00010000 olarak kaydetmeme izin vermiyor. 

2018 comfortline da deneyeceğim hafta sonu.

Teşekkür ederiz tekrardan kodlama ve anlatımı paylaştığınız için...

@mustafacagri 

Bugün ben de yaptım teşekkür ederim paylaşım için. Adaptation kısmından yaptım sorunsuz çalışıyor.

Central Electric

Adaptation 

Personalisierung:
Personalisierung_Profilfunkion: profiles_active
Profil_Variante: Konto (v. 1.x)
Personalisierung_aktiv: active
Aktivierungsoption_im_HMI-Menue_sichtbar: active
Benutzerkontenverwaltung_in_HMI-Menue_sichtbar: active
Personalisierungsfunktionen_in_HMI-Menue_sichtbar: active
Anzahl_Benutzerkonten: 4
Automatische_ Schluesselzuordnung: not active
PSO_FSG_Setup2_Bit_1: active
PSO_FSG_Setup2_Bit_2: active
PSO_FSG_Setup2_Bit_3: not active
PSO_FSG_Setup2_Bit_4: not active

Arkadaşlar bit 0 da gözükmediği için binaryden yapmaya çalıştım ancak sonuna 1 koymama rağmen exit dediğimde yeni kodlama gelmiyor do it diyebilmem için

Geri
Üst Alt