Lastik Kiralama

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Herkese Selamlar,

İstanbul’daki kar yağışı ile birlikte ve mecburi uzun yol programımda olduğu için mevcut yeni almış olduğum yaz lastikleri ile çok yola çıkma taraftarı değilim. Sonuç olarak can taşıyoruz. Malumunuz filo kiralama sektöründe çalışıyorum. Acaba dedim lastik kiralama diye bir hizmet var mı?

Neden kiralama düşündüm. Öncelikle mevcut aracıma ne kadar süre bineceğim belli değil. İkincisi yaz lastiğini yeni aldım birde üstüne kış lastiği maliyet açısından beni yorar ki fiyat araştırması yaptım. İkinci kalite kış lastiği bile 1500 tl’den başlıyor.

Not: Piyasa da öyle bir algı dönüyor ki falken,riken, kormoron vs. hepsini michelin üretiyormuş tarzı bir durum var. Direk lastikçi ağzı.  ;)

Biraz araştırdım bu işi yapan arkasında ülkemizin köklü holdinglerinden birinin bulunduğı bir şirket yapıyormuş. Reklam olmaması açısından isim veremiyorum. Eğer forum yöneticileri isim verbilirsin derlerse edit edebilirim. 

Kiralama hizmeti hakkında biraz araştırma yaptım ;

* Kiralamış olduğunuz lastik çeşidini premium (continental vs pirelli), ekonomik veya premium runflat olarak siz seçeniliyorsunuz.

*Kiralama fiyatına dahil olarak size sökme,takma ve depolama hizmeti sağlıyor.

Takılan lastikler sıfır yada ikinci el mi oluyor bu konuda pek bir bilgi sahibi olamadım. Ancak seçmiş olduğum tarih aralığına göre 18/02 - 20/03 tarihleri arası aşağıdaki şekilde bir fiyat çıkıyor. Sanırım fiyatlar net ve sabit. Kısmi olarak aylık yerine dönemsel olarak kiralamak muhtemelen fiyat açısından gün sayısına göre daha avantajlı olabilir.İnternet üzerinden kiralama yapıp randevu ile hizmet alabiliyorsunuz. 

Daha önce böyle bir hizmet alan arkadaşlar varsa detaylar konusunda bizi aydınlatabilirse güzel olur.

Kısaca kış dönemi için iyi bir lastiğe 3-3.5k para verip o lastiği kullanmadığım zamanlarda koyacak yer aramak veya depolama hizmeti için ekstra para vermek yerine mantıklı görünüyor. Ayrıca araç değiştirme sırasında alınan lastiğin bir sonraki araca uyup/uymama gibi bir sorununuz olmuyor. Tercih sizin tabi ben sadece böyle bir hizmet varmış konusunu sizler ile paylaşmak istedim.

523A97CB-F715-4A6A-A269-6378CDB141F1.jpeg

69D4877D-71A9-4845-9C10-362BD2F16384.jpeg

3446BF30-2933-4B4E-84A7-3A86C84125B0.jpeg

Herkese Selamlar,

İstanbul’daki kar yağışı ile birlikte ve mecburi uzun yol programımda olduğu için mevcut yeni almış olduğum yaz lastikleri ile çok yola çıkma taraftarı değilim. Sonuç olarak can taşıyoruz. Malumunuz filo kiralama sektöründe çalışıyorum. Acaba dedim lastik kiralama diye bir hizmet var mı?

Neden kiralama düşündüm. Öncelikle mevcut aracıma ne kadar süre bineceğim belli değil. İkincisi yaz lastiğini yeni aldım birde üstüne kış lastiği maliyet açısından beni yorar ki fiyat araştırması yaptım. İkinci kalite kış lastiği bile 1500 tl’den başlıyor.

Not: Piyasa da öyle bir algı dönüyor ki falken,riken, kormoron vs. hepsini michelin üretiyormuş tarzı bir durum var. Direk lastikçi ağzı.  ;)

Biraz araştırdım bu işi yapan arkasında ülkemizin köklü holdinglerinden birinin bulunduğı bir şirket yapıyormuş. Reklam olmaması açısından isim veremiyorum. Eğer forum yöneticileri isim verbilirsin derlerse edit edebilirim. 

Kiralama hizmeti hakkında biraz araştırma yaptım ;

* Kiralamış olduğunuz lastik çeşidini premium (continental vs pirelli), ekonomik veya premium runflat olarak siz seçeniliyorsunuz.

*Kiralama fiyatına dahil olarak size sökme,takma ve depolama hizmeti sağlıyor.

Takılan lastikler sıfır yada ikinci el mi oluyor bu konuda pek bir bilgi sahibi olamadım. Ancak seçmiş olduğum tarih aralığına göre 18/02 - 20/03 tarihleri arası aşağıdaki şekilde bir fiyat çıkıyor. Sanırım fiyatlar net ve sabit. Kısmi olarak aylık yerine dönemsel olarak kiralamak muhtemelen fiyat açısından gün sayısına göre daha avantajlı olabilir.İnternet üzerinden kiralama yapıp randevu ile hizmet alabiliyorsunuz. 

Daha önce böyle bir hizmet alan arkadaşlar varsa detaylar konusunda bizi aydınlatabilirse güzel olur.

Kısaca kış dönemi için iyi bir lastiğe 3-3.5k para verip o lastiği kullanmadığım zamanlarda koyacak yer aramak veya depolama hizmeti için ekstra para vermek yerine mantıklı görünüyor. Ayrıca araç değiştirme sırasında alınan lastiğin bir sonraki araca uyup/uymama gibi bir sorununuz olmuyor. Tercih sizin tabi ben sadece böyle bir hizmet varmış konusunu sizler ile paylaşmak istedim.

Ekli dosyayı görüntüle 43057

Ekli dosyayı görüntüle 43058

Ekli dosyayı görüntüle 43059
Paylaşım için teşekkürler hocam, çok güzel bir uygulama olmuş gerçekten.  (y)

@ycetin

İhtiyacı olan için mantıklı olabilir ama yazın yaz lastiği, kışın da kış lastiği satın alıp kullanma taraftarıyım. Araçlarımızın yolla bağlantısını sağlayan tek unsur lastikler. 200-300 bin TL'lik araçlara binerken en az 5 yıl kullanılacak ve yeri geldiğinde belki de hayatınızı kurtaracak lastiklere 2-3 bin TL'yi çok görmek bana göre büyük insafsızlık. Büyük ihtimal bu kiralık lastikler sıfır değil, ikinci el lastik takma olayını da asla kafamda oturtamıyorum. 

Gayet mantikli, istanbulda sehir disina cikmiyorsaniz sabit kis lastigi cok gereksiz. Hatta havalar genelde 10c ustu oldugu icin guvenli bile degil.

istanbulda sehir icinde kis lastigine ihtiyac duyulan max sure 2 hafta var yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Acaba lastiğin sık sık sökülüp takılmasının (janttan ayrılması) lastiğe bir zararı oluyor mudur?

Kiralama süresinde minimum gün sayısı var mı acaba @ycetin?

Firma ve link de paylaşın bence, faydalı olur.

@frknyldrm Yapan iş yeri personeli ile alakalı bi durum oluyor.. İlave olarak balans izlerinin temizlenmesi için kendinizin bi ürün alması lazım... Pek çıkarınca orayı temizleyeni görmüyorum, bıçakla kazımaya kalkışan bile oluyor

@frknyldrm Yapan iş yeri personeli ile alakalı bi durum oluyor.. İlave olarak balans izlerinin temizlenmesi için kendinizin bi ürün alması lazım... Pek çıkarınca orayı temizleyeni görmüyorum, bıçakla kazımaya kalkışan bile oluyor
Anlamadım hocam, janttan mı bahsediyorsunuz?

@frknyldrm Selamlar,

İkisi içinde.. Balans izleri için Jant & Lastik içinde kullanılan alet edavat kısacası.. Düzgün bir şekilde muhafaza edildikten sonrada bir sıkıntı yaşamazsınız

@frknyldrm Selamlar,

İkisi içinde.. Balans izleri için Jant & Lastik içinde kullanılan alet edavat kısacası.. Düzgün bir şekilde muhafaza edildikten sonrada bir sıkıntı yaşamazsınız
Ben kiraladığımız lastik sürekli sök-taktan zarar görüyorsa güvenlik açısından problem yaratır mı anlamında sormuştum esasında. Kiraladığımız lastik sürekli sök-tak yapılan bir lastik olacak neticede.

@frknyldrm Anladım.. Evet riskli hareketler.. Kiraladığınız yerin size set halinde verdiğinden yani kasttettiğim aynı km aynı kondüsyon olması gibi.. Yoksa 500km kullanılmış diğerleri daha farklı km ler bi anlam ifade etmez diye düşünüyorum. Ben aracıma takmazdım..

Acaba lastiğin sık sık sökülüp takılmasının (janttan ayrılması) lastiğe bir zararı oluyor mudur?

Kiralama süresinde minimum gün sayısı var mı acaba @ycetin?

Firma ve link de paylaşın bence, faydalı olur.
Bu gibi konularla ilgili olarak gün içinde firma ile görüşüp bilgi alacağım. Bilgi sonrası burada sizler ile paylaşacağım.

Firmaya ait linki aşağıda paylaşıyorum;

https://www.lastick.com.tr/

Şirket Otokoç'a ait bir şirket.

Bu gibi konularla ilgili olarak gün içinde firma ile görüşüp bilgi alacağım. Bilgi sonrası burada sizler ile paylaşacağım.

Firmaya ait linki aşağıda paylaşıyorum;

https://www.lastick.com.tr/

Şirket Otokoç'a ait bir şirket.
Hocam sorulara bir tane daha ekleyelim müsaadenizle; "jantlı kiralama yapmak mümkün mü?"

Yazlık olarak 18"-19" gibi büyük ebat jant kullananlar kışlık olarak 16"-17" tercih etmek isteyeceklerdir.

Veya kendi jantının sürekli tezgaha yatmasını, lastik sök-tak yapılmasını istemeyenler de olabilir veya yazlık jantını kış koşullarında kullanmak istemeyenler olabilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt