19 inch Pretoria Jantlar

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
19" PretoRia Jant:

XLzl90.jpg
bJo9kG.jpg

ÖzellikleRi: 

8J x 19R

ET 50 

5x112

OEM seri numarası: 5G0 601 025 AJ Z49

AğıRlık:(adedi)10.4 kg.

LastikleR: 235/35 R19 

Satış sitesi:

https://www.kunzmann.de/shop/en/wheels-golf7-volkswagen-5-spoke-r-light-alloy-wheel-set-pretoria-19-inch-vw-golf-7.htm

0m5zpo.png

GorD4V.jpg

Golf'ün R modeline özel jantıdıR kendileRi..

[COLOR= rgb(0, 0, 0)]Nasıl da duruyo[/COLOR]R[COLOR= rgb(0, 0, 0)] onca ağıRlık incecik ve kıRılgan göRünüşlü jant kolla[/COLOR]R[COLOR= rgb(0, 0, 0)]ı üze[/COLOR]Rinde?.... 

zrzMp9.jpg

Bu jant kollaRının olabildiğince ince oluşunun sıRRını vereyim sizleRe:

Alttaki hava kanallaRı ve Öndeki tampondaki açıklıklaRa bağlı kanallaRdan gelen yetmezse diye...

[COLOR= rgb(68, 68, 68)]Bizim araçlaRımızda bulunan  standaRt 288mm'lik diskleRimizle R'ın sahip olduğu 340mm'lik diskleR aRasında ..52mm yani 5.2 cm  fark var..Bu farkı göRebileceğimiz en güzel jantlaRdan biridiR kendileRi.[/COLOR]

[COLOR= rgb(68, 68, 68)]
dkVBNr.jpg
[/COLOR]

aslında hem estetik göRünmesi hem de altındaki fRen diskleRinin mümkün olduğu kadaR nefes alabilmesi ve hızlı soğuyabilmesi içindir bu ince kolla[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR] ve açıktaki diskle[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]..

XLz63j.jpg

Avına doğru pençeleRinin uçlaRında ileRleyen vahşi bir kediye benziyoR sanki...Özellikle de [COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR], Yavaş yavaş ileRleRken veya hızlanmaya başlaRken..

A[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]aştı[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]dım kısaca şöyle bir PretoRia'nın nereden geldiğini?  Vw'in geleneği olarak janta yine bir şehi[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR] veya semt'in ismini vermişle[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR].Güney Af[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]ika'da ünlü bir safiye şeh[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]iymiş iki yanında jaka[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]anda ağaçla[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]ı uzanan caddesiyle Huzu[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]la[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]ınızda " P[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]etoria St[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]eet "

vnBjq4.jpg

Bu caddede  pilotla[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]ın Ja[COLOR= rgb(68, 68, 68)]Rgonuyla [/COLOR] "gaz açıp" ye[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]deki ku[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]u yap[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]akla[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]ını, eflâtun çiçekle[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]ini ve yola uzanan o moR salkımlaRı savuRa savuRa nasıl da gazlanıR offff.. Elbette bunu yapaRken Camı açıp o caddede yankılanan homurtuyu da dinlemeli mutlaka..

4bJzVJ.jpg

R aşkımın daha doğrusu R'a kaRşılıksız aşkımın imkansızlığı bana yeni sözcükleRle yeni cümlele[COLOR= rgb(68, 68, 68)]R[/COLOR]le ve yeni bağıntılaRla aşkımı yeniden anlatmaya mecbur kılıyoR.

Malumunuz; "kavuşuRsan meşk olur, kavuşmazsan kaRa sevda..." Ben kaRa sevdayı eş seslilikten faydalanıp aRaba sevdasıyla bir aRada söylemenin yolunu buldum "CaR'a sevda"

Aşk üç harfli değil Tek harften ibaRettiR bana 

5MOynl.jpg

O7XDzP.jpg

AzımsanmamalıdıR bana kalıRsa  gazlarken motor gümbüRtüsüne karışan yüRek gümbüRtüsünün G kuvvetiyle desteklenen efektine olan hayRanlık. Şahsen bu deneyimi yaşadığım 2 yıldıR aklımdan çıkaRtmayı başaRamadım. 

Gazlama esnasında süRat gösteRgesine göz ucuyla bile bakmaya tenezül edilmeyen durumlarda; noRmalde size bütün yol koşulaRını bildiRmek suRetiyle eziyete yeltenen bu ince yanaklaR esneyeRek lastikleRin janttan kuRtulmasına tek engeldiR.

Race modunda kuzu postunu çıkaRtarak lastikleRle asfalta imza atılması esnasında kendisine aşık olacağınız bu gücün;  tevazu içerisinde gösteRişe geRek duymayışı sizde asalete sahip olmanın nasıl biR şey olduğunu kanıtlayacak... ama aRtık,  Rüyasına deniz kızı giRen iflah olmaz aşıklaR gibi adını sayıklaRken etrafınızdaki herkes koro halinde hep bir ağızdan;

"OluR mu öyle şey...Altı üstü Golf",  

"Bunca paRa verilir mi MeRcedes BMW vaRken?"

"Modifiye mi bu şimdi?"

Mecnun'a Leyla'sını kimmiş bu adamı mecnuna çeviren kız diyeRek merak edenleR ; Leyla'yı sade bir güzelliğe sahip ve gösteRişten uzak bir köylü kızı olduğunu göRünce soRdukları "Bu mu şimdi Leyla? " soRusuna Mecnun'un veRdiği yanıt veRilmeli... Fazlası geRekmez onlaRa :

"Ah bir de benim gözleRimle göRseniz onu...."

Moderatör tarafında düzenlendi:
R'sız bu R Golf  yahuuu.... :)  olsa da binsek R 'sız R 'sız . Maşallah Golf R ın her versiyonu Yüreğimizi Hoplatıyor ....

Bizim yollar için 18 inch limit gibi bir şey,araç kullanırken ciddi anlamda yolda çukur varmı,biri sıkıştırırsa çukura girmeyeyim modundayımdır.

Eveeeeeet geliyor lafffff.

Arabayı satarken iyi,vergiyi alırken iyi de gideceği yolu niye yapmıyonuz... >:

19 inch seçmememin sebebi....

muazzam bir parça olmuş. Bir jant kendini ancak bu kadar gösterebilir. Keşke benim olsa...

Üstad size de böyle bir araba yakışır. Allah gönlünüze göre versin.

Vay vay vay. Ne varmış burda. Bu konuyu görmem biraz geç oldu ama...

Teşekkürler.

Hocam jantı öyle bir anlatmışsınız ki, kız arkadaşımla bu jantı aklımda kıyasladım

Hocam jantı öyle bir anlatmışsınız ki, kız arkadaşımla bu jantı aklımda kıyasladım
Zuhahahah haykirdim bende bir an dusundum oyle :D

Birde o tamponun yandan cikan hava cikisi jantin etrafinda ki vortex’i onlemek icin var.2016sonrasi tum davlumbazlarda normal golflerde bile var

Fren sogutmaninda jantin acikligiyle alakasi pek yok, tamponun altindan alir, gene davlumbazin ordan havayi diske vererek sogutur.Zaten yukarida koymusunuz , orada dikkatli bakilirsa hava akisi gorulebilir

Geri
Üst Alt