Vagcom Kodlama Teknik Destek ve Kod Talepleriniz

MeetGarage

Üye
İsim
Erkan Ceylan
Herkese merhabalar.​

Vagcom gizli özellik işlemlerini yaparken takılan arkadaşlar içi paylaşımlarımı bu konu altından yapabilirim.​

Kodlama kısmında takılan, aracını bozan arkadaşlara buradan hiçbir ücret talep etmiyorum. Teknik destek için konu altına taleplerinizi gönderebilirsiniz​

İyi forumlar​

Düzeltme: Konunun çok uzamaması adına taleplerinize buradan anlaşılamayan veyahut kontrol edilmesi gereken noktalarda özel mesaj üzerinden bilgilerinizi alıp uzak bağlantı kurabilirim. Çözümü ise yorum olarak paylaşırız bu sayede sorunların çözümü kapsamında bir konuda olmuş olur. Ayrıca talep olursa youtube türkçe detaylı anlatım video serisi düzenleyebilirim. A-Z Vagcom olarak Golf için.​

​

Not: Arkadaşlar iş yoğunlundan dolayı özel mesajların bazılarına cevap veremiyorum bu aşama da Whatsapp Üzerinden yazabilirsiniz müsait olduğum vakitlerde dönüş sağlayacağım. Sonuçlanan problemlerinde nasıl sonuçlandığı sorunla birlikte konu altında yorum olarak paylaşırız.​

0538 367 65 64

Moderatör tarafında düzenlendi:

Güzel hareketler benim korna ile açılmıyor neden olabilir...

Güzel hareketler benim korna ile açılmıyor neden olabilir...
Korna ile açılmıyor derken aracın kilitleme açılırken sesli onay durumundan bahsediyorsanız 09-Central elect. Adaptasyonda Entrie ve Verrie kanallarını kontrol edebilirsiniz

@Meetgarage anladığım bir şey değil en son  umut baktı tanırsın çözemedi...

Korna ile açılmıyor derken aracın kilitleme açılırken sesli onay durumundan bahsediyorsanız 09-Central elect. Adaptasyonda Entrie ve Verrie kanallarını kontrol edebilirsiniz

Çok güzel hareket, benimde bir sorum olucak acc icin gw degisti 3q0..530ac modelli gw takıldı, comfortline aracim var media ve unite de degisti acc retrofitten önce lisanslı surus modu yapmıştım su an göstergede değiştirebiliyorum modları fakat multimedya ekranına yansitamiyorum 

Çok güzel hareket, benimde bir sorum olucak acc icin gw degisti 3q0..530ac modelli gw takıldı, comfortline aracim var media ve unite de degisti acc retrofitten önce lisanslı surus modu yapmıştım su an göstergede değiştirebiliyorum modları fakat multimedya ekranına yansitamiyorum 
Merhabalar AC gatewayde multimedia ile parametre eşleşme sıkıntısını 2 araçta yaşadım. AC gatewayde multimedia yansıtmalı bir parametre bulamadım. Sorununuz parametrede

@Meetgarage çözüm var mi peki yada önerdiğiniz high gw ?
3q0 907 530L

....530AA

...530G

...530C

Bunlarda kolay :)

Ayrıca gateway flashlanarak başka versiyona geçirebilir. Bendeki AC gatewayi flashlayamadım değişmek zorunda kaldım. Fakat en kolay yolu flashı denemektir.

@Meetgarage öncelikle çok faydalı olmuş :)  2017 caddy de hemen hemen bütün özellikleri açtım vcds-vcp ile sadece kornayı onayını açamadım 09 dan long codingten yaptığımda göstergeye geldi ismi ama ses yok.acaba vcp ile mi yapılıyor yapılıyorsa nasıl yapılıyor.buarada vcds ile 46 kanalına giremedim ordan da tarif edenler olmuştu ordan bakmak istedigimde o kanalı hiç okumadı.

[mention=13283]Ufuk31[/mention] Merhaba ufuk BCM kodlamasında long codinge girip bana byte sıralama resmini atar mısın? Yapılabiliyor ezberimde fakat başladığı byte numarasını hatırlayamadım

Edit: Byte 4 ten itibaren byte 4 den başlayarak
3E F8 F3 3E kodlarmısın kodlamadan önce yedeğini mutlaka al sanırsam byte 4 den başlıyordu

@Meetgaragetebrik ederim :) şimdiden teşekkürler bu düşünceniz ve yardımlarınız için   :) forumda gece gündüz farketmeksizin yardımcı olan birçok abimiz kardeşimiz mevcut. Sosyal medyadaki lakayitlikten ve kibirden uzak bir şekilde gerçek samimiyetin olduğu forum ortamını seviyorum :)

Keyifli forumlar... 

Geri
Üst Alt