Kapıdaki Trimleri Sökmek Hk.

ibragah

Üye
İsim
Agâh
Herkese iyi geceler. Merhabalar.

Ön konsoldaki tün trimler söktüm ve parlak karbon fiber kapladım ama kapılardaki gri trimler kaldı. Biraz kemikle zorladım çıkmayınca zorlamadım bıraktım. Araç üzerinde yapmayı denedim biraz folyoyu ziyan ettim. Araç üzerinde hem yorucu hemde olmuyor. Kapıyı sökmeden bu kapıdaki gri trimleri sökebilir miyim? İnternette video baktım ama bulamadım. Bide vites körüğünün oradaki gri trimi sökmedim. Toplamda 4 kapıdaki gri trimler ve 1 adet vitesin oradaki gri trimi sökemedim. Yardımcı olacaklara şimdiden cok teşekkür ederim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kapılardakini sökemezsiniz hocam. Arkadan plastik lehim yada plastik perçinli olması lazım. kapı döşemelerini sökmeniz gerekecek. Vites körüğünü çıkartmak için iki parmağınızı körüğün içinie sokup saklama gözüne doğru basıp oradaki tırnakları boşa çıkartıp yukarı çekeceksiniz. etrafındaki trimi sökme için yanlardan plastik levye ile kastırıp iç kısımdan trimleri yukarı çekeceksiniz. Yazdıklarımdan ne kadarını yapabilirsiniz bilmiyorum ama profesyonel birinden destek almak daha mantıklı.

kapı trimlerini sökmek risklidir içinde çok hassas klipsler tutuyor kırılmaya deforme olmaya çok müsait dikkatli olun 

Aynı işlemleride bende yapıyorum @ibragah hocam 

-Vites yanındaki trimi temin ettinizmi ettiyseniz nerden temin ettiniz yardımcı olursanız sevinirim :)  

-Birde kapı döşemesindeki trimleri

Klima panelide autoya geçeceği için onunkini takmadım henüz :) 266513A9-7581-4A82-A0E0-B6630D1A1117.jpeg

8EF73FB4-FA35-43BA-8E3A-44B361D4CE35.jpeg

CDE1B9E6-BAC9-44C6-BA1F-C9C15DAF926C.jpeg

97F5C5AE-B76E-4B9E-A3A0-CE3C626F6407.jpeg

6763FD42-3F40-468D-8520-73B826FEFAED.jpeg

-Vites yanındaki trimi temin ettinizmi ettiyseniz nerden temin ettiniz yardımcı olursanız sevinirim :)  

Klima panelide autoya geçeceği için onunkini takmadım henüz :) Ekli dosyayı görüntüle 42982

Ekli dosyayı görüntüle 42983

Ekli dosyayı görüntüle 42984

Ekli dosyayı görüntüle 42985

Ekli dosyayı görüntüle 42986
Fotoğraflardan güzel görünüyor, gözle bakınca ve dokununca da hissiyatı güzelse Midline plusçılar olarak hepimiz yapalım bunu.

Malzemeyi nereden temin ettiniz, bir de uygularken bu ısı tabancası dedikleri aletle mi uygulanıyor ?

Fotoğraflardan güzel görünüyor, gözle bakınca ve dokununca da hissiyatı güzelse Midline plusçılar olarak hepimiz yapalım bunu.

Malzemeyi nereden temin ettiniz, bir de uygularken bu ısı tabancası dedikleri aletle mi uygulanıyor ?
Benimki birebir trim değişimi hocam piano black trimler folyo kaplama değil

@bnyamnclak hocam ben trim temini yapmadım söktüm evde folyo ile saç kurtuma makinası ile kapladım. Vites bölümündeki gri trimi sökemedim zorlamadımda. Kağıt bant yapıştırıp kapıdaki ve vitesin oradaki trimleri kalemle bastırmadan çizip kagıt bandı folyonun arkasına yapıştırıp maket bıçağı veya makas yardımı ile folyoyu kesip saç kurutma makinesi yardımı ile trimi sökmeden araç içinde kaplıyacağım. İşlemlerin hepsi biter önümüzdeki Perşembeye kadar. Bitince konu açacağım@Kysr038 @serkanhector @HONEY  

Klima panelide autoya geçeceği için onunkini takmadım henüz :) Ekli dosyayı görüntüle 42982

Ekli dosyayı görüntüle 42983

Ekli dosyayı görüntüle 42984

Ekli dosyayı görüntüle 42985

Ekli dosyayı görüntüle 42986
Hocam klima panelini auto ya geçircem yazmışsınız. Midline plustaki bu manuel klimayı aktif halde auto ya cevirebiliyor muyuz? Yoksa sadece görüntü olsun diye auto klima panelimi takacaksiniz? 

Geri
Üst Alt