Golf e karar verme sebebin?

7 nesilden beri Golf hala varsa eğer bu kadar insan yanılmış olamaz dedim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Golf benim için beğendiğim bir elbisenin üzerime cuk oturması gibiydi.

iç mekandaki kalite algısı ve yoldaki akıcılığı ile alınabilir en iyi hatchback araba olması

Moderatör tarafında düzenlendi:
puntodan sonra kendi kendime demiştim ki;

artık bazı vazgeçilmezlerim var, buna göre araba almam lazım diye.

yağmur sensörüm, otomatik klimam, kararan dikiz aynam, cruise controlüm olacaktı. üzerine hayalleriyle yaşadığım xenonum olacaktı.

golf bana öyle şeyler verdi, standartlarımı öyle artırdı ki;

artık hayatımda el freni yok, ışıklarda frene basmak yok, motor sesi yok, dikiz aynasından kar temizlemek yok ısıtma var 

bunların yanında camlarımı silerken rahatsız olmayayım diye iç sirkülasyonu açan klimam, park ederken gerilmeyeyim diye devreye girmeyen start stopum, silecek lastiklerim eskimesin diye her seferinde farklı pozisyonda bırakan sileceklerim, elim ayağım beynim olan, tam istediğim gibi öten park sensörlerim var

bundan sonra araç alırken ben bu kadar standartı nasıl yanımda götürüp başka araç alıcam?

onu düşünüyorum...
@maniax hocam çok güzel özetlemiş. Kendisinin eline sağlık. 
Birde benim gibi kullanmadan Golf'e tutku ile bağlanmış olanlar var. Nedenlerim çok fazla, onları ayrıca bir mesajda toparlayıp yazacağım.

Önce şunu belirteyim: golf almamda bu forumun veya bu forumdan hiçbir hocamın etkisi olmadı. Çünkü aracı aldıktan sonra forum ararken keşfettim burayı :D

Daha önce sedan araç kullanmış olmamdan kaynaklı, aracıma panelvan muamelesi gösteren akrabaların heveslerini kursaklarında bırakmak :)  ve eşimin de kullanmasını istediğimden ve sedan araca göre biraz daha kısa olması gerektiğini düşünmemden dolayı hatcback konusunda kararım kesindi.

A3 hb, A3 sedan ve Golf 7 seçeneklerim arasındaydı. A3 lere eşimle bakmaya gittik ilk olarak. Eşimin araca oturur oturmaz kurduğu ilk cümle

" Bu ne lan kibrit kutusu gibi bunun içi"  oldu ve Audi bayisini koşarak terk ettik. :)  Hemen yakındaki VW bayisine girdik ve Golf'e oturttum hemen:  " Hah şöyle ya ferah ferah"  dedi ve işin gerisi bana kaldı.

Eski mk5 jetta comfortline kullanıcısı olarak eski aracımda olan  özelliklerin yeni araçta olmamasına ciğerim elvermediğinden highlinedan başka alternatif düşünmedim bile. Bir de aracı sürerken kafamı yukarı kaldırdığımda gökyüzünü görmeden ölürsem gözümün açık gideceğini bildiğimden sevdiğim değerli bir arkadaşımızın dediği gibi CAN'tavan olmazsa olmazımdı. 

4.5 sene jetta kullanıp vw hakkında bilgilendikçe anladığım en önemli şey ise VW ailesinde Golf ve Passat'ın öz evlat diğerlerinin üvey evlat olduğu idi. Yani en azından ben öyle hissettim.

Aracı alırken hatırladıklarım bunlar.

Ben yıllar önce ww grubundan olan toledoyla başlamıştım ışe. Sonrasında hep araba alırken ww almaya niyetlenip sonra pahalı geldiği için vaz gecmistim. Daha doğrusu maddi durumları toparlayana kadar aynı fiyata 3-4 yaş küçük daha fazla km araç almak mantıklı gelmemişti. Bide her niyetlenisimde hanım karşımda duvar oluyordu resmen. 2 yaşında araba satilipta bide üste okadar para verip o yaşta araba alınır mı falan bi dünya sonu gelmeyen mantıklı ama işime gelmeyen cümleler. En sonunda sesiyle, vites gecisleriyle beni canımdan bezdiren 308 i satmaya karar verdim. Bu arada ww bayisine götürdüm hanımı golf e binip test suruşune çıkınca hanım artık ne demek istediğimi anlamıştı. Önce 1.2 çekermi falan tereddüt ettim arabaya bindik bizim 1.6 120 hp 308 in yanında sanki 2.0 motor, ses sıfır, vites geçişleri desen yok gibi, konfor mükemmel. İşte o zaman bendeki ww sevdası iyice kuvvetlendi. Zaten hb arabaya sıcak bakan biriyim bide araştırdım herkez ww alacaksan ya golf ya passat olcak dedi. Passat büyük olduğu için golfte karar kıldık. O arada 308i sattım ve bayide 2.el olan beyaz golfüme kavuştum. Şimdi hanım bile benden çok benimsedi golf ü.

A3 le golf arasında sürüş konfor ve ışık görüş paketli comfortline golfe karar verdikten sonra dh de@silvershadow murat hocmın yazılarını okumaya başladım yazıları okudukça her gün comfortline a bi özellik ekliyordum bi gün bi xenon plus ekliyordum diğer led stop ekliyordum sonra tekrar murat hocamın bi yazını okuyup katlanır ayna ekliyordum tabiri caizse comfortline ı gırtlağa kadar doldurmuştum tabi bunları eklerken yerimde duramıyor her gece arabanın hayaliyle yanıp tutuşuyordum bunların yanında birde eklediğim özelliklerin paralarınıda ayarlamam gerekiyordu evde artık alay konusu olmuştum herkese ezberletmiştim arabanın özelliklerini her akşam işten geldiğimde annem oğlum bugün hangi özelliği ekledin diye takılır olmuştu sonuç olarak golf bi yaşam şekli kendisine aşkla bağlayan bi araba seçtiğim için hiç pişman değilim hatta forumda bi başlıkta vardı golfüni satıp araç beğenemeyen ve tekrar golf alanlar diye bende şimdi satsam şu anki ekonomik durumla tekrar golf alırım 

Buradayım Değerli Hocam
emoji2.png

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Değerli Tuncay Hocam;

Güzel anıları ve sözleriyle hatırlanan "Güzel İnsan"lardan biri oldunuz bu sözünüzle hayatımda.. Bilesiniz. =)

Golf alma sebebim; Opel insignia dizelini 100.000₺ alacakken 2. Elde 58000₺ 'e (benzinli) kadar düşmüş araçların olması,yeni kasa Opel astra dizel otomatik olanı90.000₺ ye alacakken bayilerde sadece kırmızı ve karamel rengi kalması  bu renkleri ben ve eşimin istemeyişi,2. El yeni Opel astra 3800 km deki aracı araç sahibinin bütün ısrarlarıma karşı 86.000₺ vermeyişinden sonra hiç ama hiç aklımda yokken geçen seneki araç satışları haberini okurken golf7 nin 25 bin kusur adet,en yakın rakibi opelin 12 bin kusur satması. Bu kadar insanın bir bildiği vardır diyerek vw showroom dan içeriye girip de ilk gördüğüm anda beğendiğim,içindeki konfora hayran kaldığım,kafamdaki son fiyat olan 87.000 rakamını duyunca refleks gri golfe refleksiz kalamadım.

Bir diğer etken domatesi bile pazarlıkla alan ben Aydın Lena daki st Mert Salih kardeşimin araç konusundaki bilgisi aynı zamanda fiyat konusundaki inisiyatifine kayıtsız kalamadım,pazarlık yapmadan kendimi aracın içinde buldum,benden iki hafta önce İzmir'deki bayilere göre daha düşük fiyat vererek iki arkadaşıma passat satması da bunda etkili oldu tabii.

Araç almadan önce Aydın Lena VW daki ST Mert Salih'den benim selamımı söyleyerek fiyat almanızı tavsiye ederim....SELAMLAR...

Golf alma sebebim; Opel insignia dizelini 100.000₺ alacakken 2. Elde 58000₺ 'e (benzinli) kadar düşmüş araçların olması,yeni kasa Opel astra dizel otomatik olanı90.000₺ ye alacakken bayilerde sadece kırmızı ve karamel rengi kalması ve bu renkleri ben ve eşimin istemeyişi,2. El yeni Opel astra 3800 km deki aracı araç sahibinin bütün ısrarlarıma karşı 86.000₺ vermeyişinden sonra hiç ama hiç aklımda yokken geçen seneki araç satışları haberini okurken golf7 nin 25 bin kusur adet,en yakın rakibi opelin 12 bin kusur satması. Bu kadar insanın bir bildiği vardır diyerek vw showroom dan içeriye girip de ilk gördüğüm anda beğendiğim,içindeki konfora hayran kaldığım ve kafamdaki son fiyat olan 87.000 rakamını duyunca refleks gri golfe refleksiz kalamadım. Bir diğer etken domatesi bile pazarlıkla alan ben Aydın Lena daki st Mert Salih kardeşimin araç konusundaki bilgisi ve fiyat konusundaki inisiyatifine kayıtsız kalamadım ve pazarlık yapmadan araç aldım,benden iki hafta önce İzmir'deki bayilere göre daha düşük fiyat vererek iki arkadaşıma passat satması da bunda etkili oldu tabii.

Araç almadan önce Aydın Lena VW daki ST Mert Salih'den benim selamımı söyleyerek fiyat almanızı tavsiye ederim....SELAMLAR...
Harikasınız.

Opele çok kızmışssınız belli:) 1998 yanılıyor olabilirim astra sw tr ye ilk giren alman montajı (meşur torbalı tesisi vardı izmirde montaj) 1.4 arac alınca herkez dalga geçti babamla olurmu öyle şey gitmez.etmez diye çünki tüm araçlar 2.0 min de Toyota vectra vs... Hem az yakıyordu hemde çok kaçıyordu lakin opelin ozamandan çözemediği yüksek ısılarda çalışma isteği hep başımıza bela oldu bir iki kapak yaktık sonra vectra 2.0 cd bu uzay kasa denilen gerçekten çok iyi idi lakin opel o saygınlığını vw bırakıp gitti bence ilkel otomatik şanzımanlar 1.6 benzinli 109 bg insignia gibi saçma sapan araçları satıp insanları soğutması haklısın bende opelden araç almam ama bir ara mokka yı merak edip showroom A gittim aklıma cruze sattıkları gün geldi vaz geçtim, alma sebebim çeyrek altından biraz büyük olması (değer kaybetmemesi)

Sent from my D6503 using Tapatalk

annemın sıfır aldıgımız opel astranın daha ılk bınısınde kapıyı kapatıp bu araba teneke gıbı demesıyle golfe olan tutku katlandı.

O günden beri her zaman Golf 4-5-6-7

Ayrıca Corolla ve Fluence arada şirkette kullanma fırsatım oldugunda iyice anlıyorum ki otomobil gerçekten Golf'tür.

Elimdeki parayla bu segmentteki en kaliteli, konforlu, ekonomik, ergonomik, güvenli, ferah... neyse ya golf olduğu için tercih ettim kısacası  :000042-medium:  

Compact bir HB arac almak istiyordum, aklimda olan araclar Yeni Renault Megane, VW Golf, Opel Astra ve Peugeot 308 di. Bir ara Audi A3 ve BMW 118i lere de bakindim fakat bombos araca o kadar para vermek istemedim :)  Opel Astra yi arka koltukta kol dayama ve havalandirma kanali olmadigi icin eledim, o kadar para verip bunlari sunmamasi beni sinir etti acikcasi. 308 i testinde cok begendim, otomatik vitesi surusu cok zevkliydi fakat arka diz mesafesi bana cok kisitli geldi. En zor karari Golf ile Yeni Megane arasinda verdim. Yeni megane Golf e nazaran oldukca doluydu ( Icon un opsiyonsuz hali) fakat bundan onceki 3 aracimizinda Renault olusu bizi farkli macera arayisina itti. Ins hayirlisini yapmisimdir :)  Simdi Golf umun teslimatini bekliyorum.

Geri
Üst Alt