Golf e karar verme sebebin?

Bundan önceki aracımızın yine bir VW olması ve annemin "VW'den başka marka istemiyorum." demesi. 

Bayanlarla arasında anlayamadığımız bir bağ var bu markanın :)

Ben acık söylemek gerekirse dısını hala cok aman aman sevmıyorum ama içi ve kalitesi tartısılmaz beni etkileyen ve karar anım koltuğa oturdugum o andı...

Karar vermemin bir kaç nedeni var;

-Eski aracımın golf olması ve ondan muazzam şekilde memnun olmam.

-Eşimi önce Vw showroom una götürmem ve golften sonra audi a3 dahil hiçbir aracı beğenmemesi

-Aracın iç mekan tasarımı

-İstendiğinde az zararla ve kolay satılabilmesi.

O dönem mevcut aracım Grandepunto fire fundı. Cam tavanlı puntoları çok severdim bir türlü kısmet olmamıştı.

İkinci el sunrooflu polo bakıyordum, istediğim gibi araç bulamıyordum. Olmuşken bari sıfır olsun dedim. Ancak Polonun iç mekan genişliği ve yakıt tüketimi kafamı kurcalıyordu.

vw web sitesinde polonun teknik özellikleri donanım ve fiyatlarına bakarken golfe tıklamamla herşey sil baştan oldu. Evet midline plus neden olmasın. Seat leon çok iyi bir seçenekti neden olmasın.

Olmuşken cam tavanlı golf neden olmasın, e bari comfortline dijon jant çok yakışıyor derken, kendimi malum sitedeki Orhan Hocanın konusunda buldum.

Maksimum 30bin lira ikinci el Polo için kıvranırken 51bine hanımı ikna edip 10 yıl Golfü satmayacağıma söz vermiştim.

* vw web sitesindeki araç oluşturma (birtekşey sayfası)

* İç mekan görüntüsü

* İkinci el kaygısı olmayışı

* 2013 yılın otomobili

* Sınıfının lideri

* Tsi motor

* Sade ve şık tasarım

dkVPnZ.jpg

zrz3mB.jpg

• Beğen
Tepkiler: SCC
İçine binene kadar hiç beğenmediğim bir aracı ilk defa içine binince almaya karar verdim :)

tek bir sebebi yok,

başlangıç Murat kardeşim ( @silvershadow  ) o kadar güzel anlatmıştı ki, anlattığı şey her ne olsa, onu almak için yanıp tutuşurdum :)  

sonra Murat kardeşim, aklımda kalan 2 husus vardı, hb aracın güvenlik sıkıntısının olup olmayacağı, bir de bagaj problemi, birincisini bilimsel açıklamalarla diğerini mantık kurgusuyla anlattı, ikna oldum...

en sonunda ise Murat kardeşim, önce comfortline'a sonra ona çok opsiyon ekleyince highline'a ve hatta uled'e... beni dünya üzerinde ikna edecek bir başkası olmadığı gerçeğine rağmen...

şimdi bir de Erkan kardeşim var ( @erkanz ) bana satış temsilcisini buldu, siparişimi verdirdi, bekliyoruz, inşallah teslime de beraber gideceğiz...

yani, yanisi işin şudur: bana ne makineden, o makineyi bana aldıran da sevdiren de insandır, ama alalade değil insanın da adamın da hası...

tek bir sebebi yok,

başlangıç Murat kardeşim ( @silvershadow  ) o kadar güzel anlatmıştı ki, anlattığı şey her ne olsa, onu almak için yanıp tutuşurdum :)  

sonra Murat kardeşim, aklımda kalan 2 husus vardı, hb aracın güvenlik sıkıntısının olup olmayacağı, bir de bagaj problemi, birincisini bilimsel açıklamalarla diğerini mantık kurgusuyla anlattı, ikna oldum...

en sonunda ise Murat kardeşim, önce comfortline'a sonra ona çok opsiyon ekleyince highline'a ve hatta uled'e... beni dünya üzerinde ikna edecek bir başkası olmadığı gerçeğine rağmen...

şimdi bir de Erkan kardeşim var ( @erkanz ) bana satış temsilcisini buldu, siparişimi verdirdi, bekliyoruz, inşallah teslime de beraber gideceğiz...

yani, yanisi işin şudur: bana ne makineden, o makineyi bana aldıran da sevdiren de insandır, ama alalade değil insanın da adamın da hası...
Kıymetli üstadım;

Uzmanlığını Murat Hocamla Doktoramı sizinle yaptım ...

Kimseler bana zor gelmez artık ...

Tanıdığıma mutlu olduğum ve kendimi değerli saydığım insanlarla bir aradayım ama siz müstesna karakterinizle bunlar arasında kesinlikle müstesna bir yerdesiniz.

Golf'e gelince o da bunların vesilesi...

Not:

Hanımdan azar işiteceğim ama değer.. buna yanıt vermezsem gözüme uyku girmezdi. 

tek bir sebebi yok,

Bazı mesajlar var şu sağdaki beğen butonu anlamsız kalıyor!

• Beğen
Golf joker gibi araba, şehir içi pratik, uzun yolda konforlu güven veriyor, TSI motorla birleştiğinde adeta şiir.

tek bir sebebi yok,

@magic İnşallah abicim, gideceğiz elbette :)  seni tanımak bile başlı başına bir olay nev'i şahsıma münhasır, o günü kaçırmamak için elimden geleni yapacağım.

eyvallah, sağolun...

bu arada öbür tarafta sözde para pul vs işleri dolanıyor, özellikle yazmıyorum, bu çocuklara kem gözle bakana normal yazı yazamam, yazdığım hiç beğenilmez, yusuf hocam başta olmak üzere değil karşılık beklemek kendi vaktinden harcayarak koşturup durdular aylardır...

iddia ediyorum dünyanın en çok doğru bilgi içeren golf forumundasınız, bunu küçümsemeyin, bu üstelik bedava...

• Beğen

Geri
Üst Alt