Özel Plaka Alma

İsim
Enes
Aracımın plakasını değiştirmek istiyorum, tecrübelerinize ihtiyacım var. Aklımdaki sorular;

1) Keyfi olarak plaka değişikliği yapılabilir mi ?

2) Aracın el değiştirmesi gibi bir şart var mı ?

3) En önemlisi de 3 harf 2 rakamlı plaka alıcam, ortalama bağış miktarı ne çıkar ?

Benim soyadim icin 5000 tl istenmisti yillar önce bagis tutari

Soyadim BAL

O parayi hayatta vermem bende gittim soyadimi KD yaptim plakam olan daha az masrafim oldu

Sadece harf için o kadar istemişlerse; ben hem harf hem rakam istiyorum, bi 8-10 lira isterler heralde. 2-3 liraya kurtuluruz sanıyodum yanılmışız :)

Sadece harf için o kadar istemişlerse; ben hem harf hem rakam istiyorum, bi 8-10 lira isterler heralde. 2-3 liraya kurtuluruz sanıyodum yanılmışız [emoji4]
Hocam tarife diye birsey yok

Bulundugunuz il/ ilçe trafik subeye gore degisir ve tanidik/torpil varsa rakkam cok degisken diye duymustum

Tamamen sizin cevreniz ile alakali hocam, trafikten falan arkadasiniz var ise cok uyguna halledebilirsiniz. Ama yok ise tuzlu bir miktar cikabilir.

Bildiğim kadarı ile cevaplayayım. 

1. Hayır. 

2. Evet. 

3. 34 ZEY/ZNP/ZYP için geçen ay 9000 TL, DSZ,DGZ,DZS için 3500 TL, ALC için 4500 TL fiyat verdi takipçiler. Sonundaki rakam da şans eseri. Rakamı da seçmek istesen daha da değişecektir. Takipçiden takipçiye göre değişebilir. 

Benim soyadim icin 5000 tl istenmisti yillar önce bagis tutari

Soyadim BAL

O parayi hayatta vermem bende gittim soyadimi KD yaptim plakam olan daha az masrafim oldu
Üçüncü okuyuşumda idrak edebildim.  :lol: :lol: :lol:

Dostlar benim de yeni araç alınca plaka değiştirme isteğim vardı.  Doğum ve ikametgah yerim Diyarbakır istediğim plakayı başka şehir koduyla alabilir miyim ? 🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:
1- hayır yapamazsın
2-satış olcak birine tekrar üstüne alıcaksın buarada sigorta yapılcak vs ordan bi masraf çıkıcak.
3-fiyat konusunda değişiyor ama düzgün bişe olsun dersen agzını açarlar 5000 binden bavış :D  ve ayrıca aracı sattın plakayı vermedin tekrar yeni araç aldın o plakayı alabiliyormusun tekrar bi bavış vermen gerekiyormu bilmiyorum.

Ben aracımı aldığımda aklıma düştü bu plaka mevzusu. Sehirdisindan aldığım için zaten değiştirecektim. Özel plakadaki en önemli kriter bağlı olduğunuz ilçeye verilen harf kombinasyonları ( internette bulabilirsiniz ) benim adımın ve soyadının ilk harflerine denk gelen plaka numarası vardı.

Gittim emniyete s.a dedim bu harflerle plaka almak istiyorum. 1000 TL ye aldım hatta oradaki ilgilenen memur memleketin neresi belki sonu uyan plaka vardır diye sordu ve benzer plaka buldu sağolsun. 34DM424 aldım. 

Bu plakayı özel plaka işleri yapanlara sorduğumda 4-5 bin TL fiyat çektiler. 

Gidin sorun pazarlık yapın zor işler değil. Çok gereklimi derseniz bence değil ama benim aldığım rakamlarda olabilir.

Bu plaka ikametimde olduğundan satarken vermiycem. Boşa düşünce gidip ayirtiyosun ve atıyorum bu sefer 500 TL daha verip yeni aracına geçiriyorsun. Bizim burda sistem böyleydi 2019 temmuz tarihinde.

@enesdemiray iki hafta önce yeni aracım için plaka çıkartmaya Ankara emniyetine gittim. Ücretsiz olanlardan çok birşey bulamadığım için özel sorayım dedim. 

Sadece iki harf için 2000tl (Misal 06 EA) bağış olduğunu öğrendim ve hemen ücretsiz listesine geri döndüm.  :D

Sizin dediğiniz üç haft ve iki sayı için 10bin liradan aşağı olabileceğini hiç sanmam. 

Geri
Üst Alt