Herkese merhaba Trabzondan selamlar

Sulo313

Üye
İsim
Süleyman yılmazer
Araç
GOLF 2018 MK 7.5 1.6 TDI BMT DSG COMFORTLİNE 115 HP
Golf tutkusu ailesi herkese merhabalar

golf ailesine katılalı  9 ay oldu

2018 1.6 tdi BMT comfortline DSG aracım ile bende bu aileye yeni katılmaktan cok mutluyum Trabzonda yaşıyorum hem sizlerle tanışmak  hem de ilerleyen zamanlarda golf ailesi olarak merak edilen konuyu ilk burada sormak istişare etmek amaçla bu tanışma salonuna katilmak istedim 

Aracimi alali 9 ay oldu 75 bin bakimi cok yaklasti yetkili servise götürmeyi dusunmuyorum sizin tanıdığınız güvendiğiniz trabzonda gidebilecegim bir servis var midir önerebileceğiniz 

Bir de lastiklerin muhtemelen aracın ilk sifir lastikleri yıl ömrü olarak iyi ama km olarak baya kullanılmış sizce su an lastik değiştirmem gerekir mi 

Simdiden cok teşekkür ederim hepinize 

Saygılar ve hürmetler dilerim

@Sulo313 Hoşgeldiniz. Lastiklerinizin diş derinliği 3mm nin altına düşmüş yada yanaklara doğru çatlatlar oluştuysa değişim vakti gelmiştir. Trabzon'da olan arkadaşlar servis önerecektir. Orjinal filtre ve sıvı kullanmaya dikkat edin kazasız belasız sürüşler.

Süleyman bey aramıza hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim. 

Lastiklerinizin kauçuk ömrü ortalama 5 yıl yada 50-60K kilometre olarak geçiyor. Siz bu bağlamda ömrünü doldurmuşsunuz. Daha büyük problemler yaşatmamak, can ve mal kaybını minimize ederek değiştirmenizi öneriyorum. 

@Sulo313 Hoşgeldiniz. Lastiklerinizin diş derinliği 3mm nin altına düşmüş yada yanaklara doğru çatlatlar oluştuysa değişim vakti gelmiştir. Trabzon'da olan arkadaşlar servis önerecektir. Orjinal filtre ve sıvı kullanmaya dikkat edin kazasız belasız sürüşler.
Cok teşekkür ederim orjinal filtre ve sıvıyı kendim mi temin etmem gerekir yoksa ozel servislerde de bulunur mu bu ürünler 

Birde ben su an 75.000 km bakiminda tam olarak neleri yaptırmam gerekiyor hic Bilmiyorum da öğrenmek için de soruyorum 

Süleyman bey aramıza hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim. 

Lastiklerinizin kauçuk ömrü ortalama 5 yıl yada 50-60K kilometre olarak geçiyor. Siz bu bağlamda ömrünü doldurmuşsunuz. Daha büyük problemler yaşatmamak, can ve mal kaybını minimize ederek değiştirmenizi öneriyorum. 
Cok sagolun hoş buldum oyle mi bilmeden kullandik kaza bela olmadi ama dediğiniz gibi risk fazla o zaman 

16 inc jant var önerdiğiniz bir lastik modeli var midir 

Birde yazlık kışlık ayri ayri kullanmak mi yoksa 4 mevsim lastikler mi sizce mantikli olur acikcasi trabzon cok asiri kara kış olan bir yer değil o sebeple sordum

@HONEY cok teşekkür ederim oyle gercekten 

Aramıza hoşgeldiniz 🤗 Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

@Sulo313 Aramıza hoş geldiniz. Araç sizden önce hep yetkili servis bakımlı mı? Eğer öyle ise yetkili servise gitmekte fayda var. 
Yok özel serviste yapıldı ise servis kitapçığında yazan parçaları kendiniz alıp herhangi bir özel serviste bakımı yaptırabilirsiniz. 

@Sulo313 resimde aracın değişmesi ve kontrol edilmesi gereken kısımları var buradan bakabilirsiniz. Yetkili serviste orjinal ürünler bulabilirsiniz.

IMG_20210124_202552.jpg

@agacmalzeme cok gzuel oldu bu tablo cok teşekkür ederim 

@yusuf hocam onu bilmiyorum kitapcik disinda ogrenme sansim var mi acaba 

Geri
Üst Alt