Akü bilgisi

İsim
FMY
Araç
Golf MK7
Herkese selamlar,

Araç gösterge panelinde akü bilgisini görmek istedim ancak kontak takılı pozisyonda göremedim acaba bir yolu var mıdır biliyor musunuz ?

@fatihmyigit Aracınız kaç model bilmiyorum ancak 2014/2015 model öncesi araçlarda trip sıfırlamaya basılı tutarak görebiliyorsunuz. Üstteki tarihten sonra vw bunu kaldırdı diye hatırlıyorum.

@Terms Aracım MK2017. O zaman demekki kaldırmışlar. Bilgi için teşekkür ederim ☺️ 

Ali abi hangi kısımda bu ayar hatırlıyor musun ? 9-Cent Elec mi yoksa Instuments mi ? 

Hocam kodlama ile bilginiz varsa buradan paylaşabilir misiniz.
Stemei ve Ankk'da başlığını hatırlıyorum. Şimdi tekrar kontrol ettim, herhangi bir kodlaması yokmuş. Golf 7 için, 7.5'da deneyebilirsiniz. Kontağı kapattıktan sonra, km sıfırlamaya basık tutulara bakıyorlar. Euro 5 2015 Golf'ümde çalıştı. Euro 6 ve 7.5'lar için test ederseniz iyi olur. 

VCDS ile dashboard'da görebileceğiniz şekilde kodlanabiliyor. Kablonuz var ise araştırabilirsiniz bu yönde

Stemei ve Ankk'da başlığını hatırlıyorum. Şimdi tekrar kontrol ettim, herhangi bir kodlaması yokmuş. Golf 7 için, 7.5'da deneyebilirsiniz. Kontağı kapattıktan sonra, km sıfırlamaya basık tutulara bakıyorlar. Euro 5 2015 Golf'ümde çalıştı. Euro 6 ve 7.5'lar için test ederseniz iyi olur. 
Üstteki iki mesaj da sizin.

Ben konunun ikinci mesajında ne olduğunu yazdım. Bilginize Ali bey.

Üstteki iki mesaj da sizin.

Ben konunun ikinci mesajında ne olduğunu yazdım. Bilginize Ali bey.
Evet en azından 2014/2015 öncesi değil de 2015 5. Ay çıkışı araçta da aktif olduğunu görmüş olduk. Videosunu koymuş olduk. Belki denerse arkadaşlar Euro 6 ve facelift araçlarda, bu konuda da kesin bilgimiz olmuş olur. 

Teşekkürler Terms bey.. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
To enable SOC, you will need access to a VCDS cable. The VCDS tweak goes like this:
1. Select the Instrument control module (17).
2. Select adaptation -10,
3. Scroll down the channel list until you find "Battery charge" - select.
4. Change setting to "active"

bu şekildeymiş kodlama, model yılına göre bazı araçlarda varmış bu kodlama satırı bazılarında yokmuş. benim de ihtiyaç duyduğum bir özellikti, @Aliiii hocam sağolsun böyle bir kodlamanın varlığından haberdar olduk. ben de deneyeceğim birazdan,(2016 model)  sonucu yazarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
To enable SOC, you will need access to a VCDS cable. The VCDS tweak goes like this:
1. Select the Instrument control module (17).
2. Select adaptation -10,
3. Scroll down the channel list until you find "Battery charge" - select.
4. Change setting to "active"

bu şekildeymiş kodlama, model yılına göre bazı araçlarda olmuş bazılarında olmamış yalnız, benim de ihtiyaç duyduğum bir özellikti, @Aliiii hocam sağolsun böyle bir kodlamanın varlığından haberdar olduk. ben de deneyeceğim birazdan,(2016 model)  sonucu yazarım.
Süper Ertuğrul hocam. Ben kodu bulamamıştım. Siz bulmuşsunuz. İnşallah çalışır. 

Evet en azından 2014/2015 öncesi değil de 2015 5. Ay çıkışı araçta da aktif olduğunu görmüş olduk. Videosunu koymuş olduk. Belki denerse arkadaşlar Euro 6 ve facelift araçlarda, bu konuda da kesin bilgimiz olmuş olur. 

Teşekkürler Terms bey.. :)  
Ali bey,

Ben kesin demedim zaten 2014/2015 öncesi diye hatırlıyorum yazdım.

Kaldıki benim araç 30 kasım 2015 üretimli highline ve SOC verisi yok.

Bugün kontrol ettim % 60 yazıyordu düşük sanırım... Aracımı çok fazla kullanmıyorum biraz uzun yol mu yapmam gerek yada olduğu yerde 30 dk 1 saat çalıştırsam olur mu?

Geri
Üst Alt