120 ile giderken yola köpek atladı - Arabayla nasıl dönülmez? - Araç içi kamera incelemesi

SCC

Katılımcı Üye

İsim
Serhat C
Hızımı 120'ye sabitledim, sol şeritteyim. Hava karanlık, zemin ıslak. Soldaki refüjlerin arasından bir anda bir beyazlık beliriyor. Sağımda araba var...

Sokağa çıkma yasağı başlamadan eve varmaya çalışıyorum; önümden bir "sürücü" köşeden kamikaze yapıyor...

Bu iki olay da araç içi kamera aldıktan 1 ay sonra yaşandı. Olaylar nasıl yaşandı? Bu kamerayı neden aldım, nereden, ne kadara aldım, değer mi, ne düşünüyorum aşağıdaki videoda :)

Yollarımızdaki "sürücüler" düşünüldüğünde çok çok iyimser ve saf bir dilek fakat umarım bu cihazla kendimizin ya da başkalarının kazalarını yayınlamak nasip olmaz.

Video açıklamasında dakika dakika bölümler mevcut:

Köpeğe vurmadın umarım hocam? ona göre seyredeceğim. 

@tiesay Sorun yok hocam. Zaten öyle bir şey olsaydı paylaşmazdı Serhat hocamız. Benim de içim gidiyor yolda hayvancağızları görünce, Allah yardımcıları olsun demekten başka bir şey gelmiyor elden.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu benim başımada geldi o an sanki kollarınızi başka şey kontrol ediyor bende Bingöl den dönerken önüme koyun atlamisti nasıl kurtardığımi bende bilmiyorum 

• Beğen
Tepkiler: SCC
@SCC büyük geçmiş olsun hocam. panik yapmamanız sayesinde büyük bir tehlike atlatmışsınız. 

• Beğen
Yok yok belli, hiçbir şey olmamış köpeğe. Refleksler iyi olduğundan siz de iyi kurtulmuşsunuz, geçmiş olsun.
İkinci olay için söyleyecek hiçbir şey yok, çok sinirim bozuluyor bunları yaşadıkça. Şakasız temiz dayağı hakediyorlar.

• Beğen
Yağmurlu havalarda hız sabitleyici kullanmak risk diye düşünüyorum. Köpeğinde gözü dönmüş sanki arabaya kafa atacakmış gibi çıkmış. Allah korusun iyi kurtarılmış bir kaza. Yandaki aracın tamponun tozunu almış 🙂. Maalesef insanlarımızı anlamak zor yollara çöp atanlar, bisikletinin üstüne sürenler, korna çaldın diye adam bıçaklayanlar vs. Bi belgeselde izlemiştim İngiliz bi kadın istanbulda misafir oluyor Türkler çok cömert en güzel yemekleri veriyor evin en güzel yerinde yatak yapıyor çay kahve sonra yatıyoruz, sabah kahvaltısı bir hürmet bir hürmet sonra iş için araç ile trafiğe çıkıyoruz o misafirperver insan resmen canavara dönüşüyor demişti. Türkleri anlamak çok zor bir anda sinirleniyorlar demişti. Çevreyi çok pislettiğimizinde altını çizip neden böyle yaptığınıza anlam veremişti kadıncağız.

Bugün Etimesgutta Yokuş çıkarken rüzgardan dolayı yoldan aşağı Demir ÇÖP kutusunun geldiğini fark ettim. Ancak benden önce front Assist fark etti sanırım frenleme yaptı sonrasında bende sol-sağ manevra ile kaçtım. Ben kurtardım ama sanırım arkadaki araca yandan feci şekilde çarptı çöp kutusu. Verilmiş sadakamız varmış dedim.

image.png

Bugün Etimesgutta Yokuş çıkarken rüzgardan dolayı yoldan aşağı Demir ÇÖP kutusunun geldiğini fark ettim. Ancak benden önce front Assist fark etti sanırım frenleme yaptı sonrasında bende sol-sağ manevra ile kaçtım. Ben kurtardım ama sanırım arkadaki araca yandan feci şekilde çarptı çöp kutusu. Verilmiş sadakamız varmış dedim.

Ekli dosyayı görüntüle 42398
Ucuz atlatmışsınız..

• Beğen
1 dakika önce, ogzogz yazdı:

Ucuz atlatmışsınız..

Aynı bu şekilde bir durum oluştu. Bu çöp kutularının ayakları ya sabit yönlü olmalı yada kitlenebilir olmalı. Resmen ters şeride girmiş SMART araç gibi geliyordu 2 farı eksikti o kadar :) (Pardon Doğan Kabak abi :D)

Aynı bu şekilde bir durum oluştu. Bu çöp kutularının ayakları ya sabit yönlü olmalı yada kitlenebilir olmalı. Resmen ters şeride girmiş SMART araç gibi geliyordu 2 farı eksikti o kadar :) (Pardon Doğan Kabak abi :D)
Smart örneği efsane :lol: ..

Kilitlenebilir aslında..

son boşaltma işlemi yapan görevli kilitlememiş olabilir. 

Yoksa rüzgarlı havada veya yokuşlu yollarda freni patlamış kamyon gibi (pardon smart gibi :lol: ) kontrolsüz şekilde üzerinize gelebilir..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@SCC geçmiş olsun hocam ucuz atlatmışınız iki olayıda 

Ayrıca video çok iyi olmuş 👏

• Beğen

Geri
Üst Alt