1.0tsi hakkinda

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaslar herkese selamlar.1.2tsi comfrtline aracimi satip 1.0 tsi higline otomatik arac almayi dusunuyorum.arabamdan cok memnunum.hem modeli yukseltmek hem otomatik olsun hemde higline olsun birde makyajli kasa olsun tabi bide ekonomik olsun istiyorum karsima 1.0tsi cikti aracimin uzerine max 50bin ekleyip alsam sizce mantikli bi hareket olur mu birde 1.0 motor icin cok gurultu yorumlari var.1.5 tsi higline ile 1.0tsi higline arasinda motor harici donanimsal fark var mi?kullanan arkadaslarin yorumlari neler simdiden tesekkurler

Teorikte donanımsal bir fark yok fakat Türkiye'ye gelen 1.5 tsi'larda koltuk ısıtma vardı sanırım. 1.0 tsi 3 silindir, 1.5 tsi ise 4 silindir. 1.2 tsi'dan sonra sizi pişman etmez. Tabi burada fiyat önemli. 1.0 Highline fiyatına 1.5 tsi varsa 1.5 tsi almak daha iyi olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.5 tsi de arka tekerler bağımsız süspansiyon, 1.0 ve 1.2 de torsiyon diye biliyorum.
Aynen hocam 1.0 torsiyon, 1.5 bağımsız. Performanslı kullanım seven birisi için 1.5 oldukça iyi ama vergi ve yakıt avantajıyla ekonomi isteyenler için 1.0 tsi güzel bir seçenek. 

1.5 150 HP versiyonlar hem daha sessiz hem bağımsız süspansiyona sahip, yani daha konforlu. Ayrıca yakıt tüketimi konusunda ekonomik. (1.5 TSI kullanıcısıyım ve ortalama 5.6 da geziyorum).

1.0 TSI'ı Polo'da test etme şansı yakalamıştım. Start stop esnasında insanı tedirgin ediyor ve gürültülü (her 3 silindir de yaşandığı gibi).  Sürekli kısa veya trafikli rotanız yok ise yakıt iyi. Çünkü motor zorlamaya gelmiyor ve tüketim aniden yukarıya çıkabiliyor. Yokuşlarda ve yüklüyken 1.5 ve 1.0 farkını çok hissediyorsunuz ama onun dışında 1.2 TSI'dan geçeni asla üzmez her türlü yürüyor.

Konfor ve güç - 1.5 TSI

Alım maliyeti ve vergi avantajı - 1.0 TSI

@AhmetCakmak  kesinlikle higline istiyorum yani 1.5 comftline alcagma 1.0 higline olsun isterim test surusu yapmak istiyorum ben 1.2 den cok cok memnunum sessizligi yakiti gidisi araba fiyatlari uctu malum uste biraz ekliyip 2019 filan otomatik alabilirsem en az 5 sene derdim olmaz cunku golf gercekten cok kaliteli bi araba kimine gore artik eskisede bence 7.5 kasa golfun en guzeli

@nebraska ben cok sakin kullanirim performans kesinlikle onemli degil ben 1.0in da performansinin fena oldugunu dusunmuyorum gurultu konusunu merak ettim cunku 1.2 gercekten cok sessiz   higline +cam tavan olsun motor 0.5 olsun:))

@smhk kocaelinde yasiyorum 1.2 ortalamam 6lt uzerine hic cikmadi.bu ara surekli 4km ise gidip geliyorum suan bile 7.5ltlerde.mtv den tutun yakita kadar baya farki var 1.5tsiden gonul ister act 1.5tsi ama malum hem aralardan baya fiyat farki var hemde malum diger sebebler 

1.5TSI comfortline yerine kesinlikle 1.0tsi highline.

bulabiliyorsanız 1.0'la bir test sürüşü yapın, şaşıracaksınız.

Ben bu aracimi alirkende tercihimi donanimdan cam tavandan yana kullanmistim 5 yildirda en ufak bi pismanligim olmadi dizel midline plus la 1.2 benzinli arasinda kalmistim 

@ahmet306 bayiye bi gidecegim en kisa zamanda deneyerek gormek en sagliklisi doludolu higline birde durbanli anahtrsiz grs calistirma bulabilirsem omurluk bi arac olur

Geri
Üst Alt