Ön cam filmi ceza ( ceza ödedik men kalkmadı )

Ben de on cam filmli kullaniyorum, 0,20 oranli benimki. 4 sene oldu daha ceza yemedik ama heran yazilabilir tabi.

Trafik ekipleri emirle hareket eden görevliler.

Bugun ki gorev Cam filmi kontrolu ise sadece cam filmine, egzoz ise egzoza bakiyorlar sadece.

Demek bu sefer sizin siranizmis, gecmis olsun.

Ayrica yan camlara da yazacaktim gibi bisey demis, o is oyle olmuyor. Tek seferde tek ceza yazabilir. Yanlara ayri onlere ayri ceza olmaz zaten.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de on cam filmli kullaniyorum, 0,20 oranli benimki. 4 sene oldu daha ceza yemedik ama heran yazilabilir tabi.

Trafik ekipleri emirle hareket eden görevliler.

Bugun ki gorev Cam filmi kontrolu ise sadece cam filmine, egzoz ise egzoza bakiyorlar sadece.

Demek bu sefer sizin siranizmis, gecmis olsun.

Ayrica yan camlara da yazacaktim gibi bisey demis, o is oyle olmuyor. Tek seferde tek ceza yazabilir. Yanlara ayri onlere ayri ceza olmaz zaten.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kesinlikle öyledir hocam sıra bizdeymiş sağolun  :)  sanırım ön cam olmasaydı yanlara yazıcaktı çünkü arkalar kop koyu içersi yakından bakınca zor gözüküyor ön yanlarda 3 numara.

@furkanmk7Geçmiş olsun Furkan Bey öncelikle. Sanılanın aksine kanunda ön cam yan cam ayrımı yok. Ceza kıstası filmin aracın içinden görüşü engelleyecek düzeyde olması. 

Biraz araştırma yaparsanız itiraz yoluyla cezanın iptal edildiği örnekler mevcut. Sulh hukuk mahkemesine itiraz yoluyla şansınızı deneyebilirsiniz fakat sonuç garanti değil. 

Malesef uygulamada çoğu forumdaşımızın da belirttiği gibi inisiyatif ön planda oluyor. Bugün de size denk gelmiş. Geçmiş olsun tekrardan.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@furkanmk7Geçmiş olsun Furkan Bey öncelikle. Sanılanın aksine kanunda ön cam yan cam ayrımı yok. Ceza kıstası filmin aracın içinden görüşü engelleyecek düzeyde olması. 

Biraz araştırma yaparsanız itiraz yoluyla cezanın iptal edildiği örnekler mevcut. Sulh hukuk mahkemesine itiraz yoluyla şansınızı deneyebilirsiniz fakat sonuç garanti değil. 

Malesef uygulamada çoğu forumdaşımızın da belirttiği gibi inisiyatif ön planda oluyor. Bugün de size denk gelmiş. Geçmiş olsun tekrardan.
Teşekkür ederim hocam normal bir polis falan çevirse gam yemicem de her gün yüzünü gördüğümüz insanlar sonuçta ilerde de bulur bir şeye kusur banko ceza yazmak için.

@furkanmk7 Geçmiş olsun.

Furkan hocam sözüm size değil.
Bu ön cama film çekilmesine, çektirilmesine ve müsaade edilmesine karşıyım ben. Kökten ön cam filmi yasaklanmalı bence.

Karşıdan gelen aracı kullanan kişiyi görebilmek istiyorum. Ama maalesef ülkemizde birçok konuda olduğu gibi cam filmi yasakları konusunda da çarpıklık var.

Kanunlarda açık mevcut sanırım ön cama film çektirenler de azımsanmayacak kadar var.

@furkanmk7 Geçmiş olsun, memur arkadaş muhtemelen evde tartışma yaşamış keyfi yokmuş o gün pek demek ki. Hukuk yok, sistem yok, eşitlik yok.. yazık kere yazık cidden.

Benim araçta atr15  e denk film var yanlar 05 ayarında geçen abimi çevirmişler . Bir daha görürsem yazarım demişler . Diğer araçlarda da atr35 ön cam filmi var şimdiye kadar hiç uyarı almamıştık .  Oldukça fazla da çevirmeye girdim.  Çevirme gördüğüm de dörtlülerimi açarım camları indirip iç ışığı açarım . 

B1C5C2FB-F6D1-484C-B43C-DD6DC466768A.jpeg

Benim araçta atr15  e denk film var yanlar 05 ayarında geçen abimi çevirmişler . Bir daha görürsem yazarım demişler . Diğer araçlarda da atr35 ön cam filmi var şimdiye kadar hiç uyarı almamıştık .  Oldukça fazla da çevirmeye girdim.  Çevirme gördüğüm de dörtlülerimi açarım camları indirip iç ışığı açarım . 

Ekli dosyayı görüntüle 42360
Ön cam filmine çok alıştım . Ciddi anlamda sürüş keyfini artırıyor . Yıllarca air 80 kullanmış biri olarak  artık air serisi yerine atr kullanıyorum ön camda .

arkadaşlar polis memuru kardeşiniz olarak çevirmelerde ön camda flim olan araçlara ceza yazıyoruz yan camlara karşı bir sıkıntı yok fakat bazı arkadaşlar işin b.kunu çıkarıyor cam flimi serbest diye. aracın içini biz dışardan baktığımızda görmek zorundayız 

Ön cam filmine çok alıştım . Ciddi anlamda sürüş keyfini artırıyor . Yıllarca air 80 kullanmış biri olarak  artık air serisi yerine atr kullanıyorum ön camda .
Ön camda ATR kaç kullanıyorsunuz Bahadır hocam?

Yukarda 15'e denk demişsiniz ama ATR değil mi? Anlamadım

@furkanmk7 Geçmiş olsun.

Furkan hocam sözüm size değil.
Bu ön cama film çekilmesine, çektirilmesine ve müsaade edilmesine karşıyım ben. Kökten ön cam filmi yasaklanmalı bence.

Karşıdan gelen aracı kullanan kişiyi görebilmek istiyorum. Ama maalesef ülkemizde birçok konuda olduğu gibi cam filmi yasakları konusunda da çarpıklık var.

Kanunlarda açık mevcut sanırım ön cama film çektirenler de azımsanmayacak kadar var.
ne yazık ki öyle hocam x bir firma ben yapmıyorum dese bile yaptırmak isteyen her türlü yaptırıyor :)

@furkanmk7 Geçmiş olsun, memur arkadaş muhtemelen evde tartışma yaşamış keyfi yokmuş o gün pek demek ki. Hukuk yok, sistem yok, eşitlik yok.. yazık kere yazık cidden.
maalesef öyle hocam yine ucuz yırttım diye düşünüyorum aslında kapı yanlarında petek folyo var onları falan da sök demiş :)

Gecmis olsun hocam. Bu 2 hafta i içinde birçok kişiye cam filminden dolayı ceza kesildi. Farkli farkli illerden paylaşım yapanlar var ve hep 1 2 hafta içinde oldu. Bence eskiden polislerin inisiyatifinde iken şu an  üst birimlerden  yazı geldi.  Ön cama taktıran arkadaşlar dikkatli olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 42360
en güzelini yapıyorsunuz hocam bende o şekil yapıyordum da araç kardeşimdeydi işte adamına denk gelemedik

Geri
Üst Alt