Ön cam filmi ceza ( ceza ödedik men kalkmadı )

@furkanmk7 hocam geçmiş olsun. Adam golfunuzu kıskandığı için yapıştırmis cezayı. Hastası insanlar golfun satma noktasına geldim. Başımıza birsey gelecek bu kem gözlerden 

Geçmiş olsun.

Biz eşimle bisiklet yolunda bisiklet sürerken ceza yedik :)  

Ekli dosyayı görüntüle 42352

Nisan sonunda hatırlarsanız sahil şeritleri kullanıma kapanmıştı. 28 Nisan'da eşimle eve 1 km kala baktık sahil ana baba günü ve anayoldaki trafik kalabalıklaşıyor; kendimizi bisiklet yoluna attık.

Polisler durdurdu. Yanımızda kimlikler yoktu fakat TC'leri istediler ve verdik. Arabadan aldığı müsvette bir kağıda not etti. "Biz yazmayız ama kaymakamlık ne yapar bilemeyiz" dediler.
Tutanak tutulmadı.

Olaydan 4 ay sonra Ağustos'ta karar alınmış.
Olaydan 8 ay sonra Ocak başında tebliğ edildi. Hem bana hem eşime 392'şer TL ceza...

Delil yerine "tutanak" yazılmış fakat tutanak tutulmadı.
Saate 13:30 yazılmış fakat Strava'dan baktım polislerin yanına 13:37'de geliyoruz ve 13:30'da mobeselerin de olduğu anayoldayız.
Tebliğ eden kolluk görevlileri bilgileri bomboş.
Olayın yaşandığı sırada yanımızdan onlarca bisikletli ve yaya geçti; hiçbirine bir şey demediler.

Bu sebeplerden dolayı Sulh Ceza Mahkemesi'ne durumu açıklayan itiraz dilekçesi verdik; bakalım ne sonuç alacağız...

Bu arada, cezaları %25 indirimli ödedik ve iade talep ettik.
ilginç hocam :)  yorum yapamıyorum :)    geçtiğimiz sene ben de hiç bulunmadığım bir yerde araç garajdayken 1200 küsür tl radar cezası yedim. işin ilginç yanı şu ki radar saati 11:34, cezanın yazıldığı hız 134, plakamın son hanesi 134  :)  kamera görüntüsü vs yok tabi :D  ödemeden itiraz ettim ve aylar sonra gelen cevapta sehven yazılmış, 834 yerine 134 yazılmış dendi(yersen...) . yani 8 ile 3 karışır,5 karışır,6 karışır,9 karışır da  8 rakamının neresini nası silip 1 yapmışlar bilemedim :D   

umarım sizin de ceza iptal olur, şanslı gününüze denk gelip yemişsiniz cezayı :)

@furkanmk7 hocam size de geçmiş olsun. bikaç kez denk geldiyse gözüne kestirmiş olabilir. hani aklıma gelen şey bu ceza sonrası sizin araca daha da dikkat edip başka şeylerden ceza yazmaya çalışması yönünde :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
@furkanmk7 Geçmiş olsun. Arkadaşlar görevini yapmış maalesef elden bir şey gelmez. Benim de aracımın ön camın da film var dışarıdan bakılınca içerisi görülmüyor zift gibi  :lol:  ceza da yazılmıyor bir problem yok şükür.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@furkanmk7 Geçmiş olsun. Arkadaşlar görevini yapmış maalesef elden bir şey gelmez. Benim de aracımın ön camın da film var dışarıdan bakılınca içerisi görülmüyor zift gibi  :lol:  ceza da yazılmıyor bir problem yok şükür.
yapmasına yaptı da o kadar sene laf etmedi şimdi neden yazdı insan uyarır hemde yerlisiyiz yani oranın de kardeşim sök bir daha görmiyim hemen sökeyim ama vicdan kalmamış insanlarada sizde umarım yemezsiniz hocam :)  

@SCC çok geçmiş olsun hocam büyük haksızlık yapılmış sonuna kadar durun arkasında bu işin üzüldüm gerçekten

• Beğen
Tepkiler: SCC
Geçmiş olsun. Ben 5 yıldır ATR 50 kullanıyorum ön camda, 3 kere vizeye girdim bu şekilde, bir çok kez polis kontrolüne girdim bir sorun olmadı.

Söylediğiniz gibi yağmur + ışıksız koyu karanlık yollarda bir miktar belki görüşü zorluyor fakat tüm yaz belki güneş gözlüğü ihtiyacı hissetmiyorum. Aracın içine gelen ışığın %75i ön camdan geliyormuş. Benim başıma gelse büyük konuşmayayım yine ATR50 yaptırırdım. Bu bağlamda biraz denk gelmiş size. Geçmiş olsun. 

Air80 sunroof'a yaptırdım ama açıkcası ATR50'den daha çok memnunum. Belki güneş sunroof'a direk geldiği içindir. 
sağolun hocam, pek anlamadığım için bilmiyordum böyle filmlerin olduğunu  forum sayesinde öğrenmiş olsum şunları söktürüp ilk iş ondan yaptırmak olacak.

@furkanmk7 hocam geçmiş olsun. Adam golfunuzu kıskandığı için yapıştırmis cezayı. Hastası insanlar golfun satma noktasına geldim. Başımıza birsey gelecek bu kem gözlerden 
ahha haklısınız hocam insanoğlu bu her şey bekenir valla keyfi araba çizerler tükürürler tekme atarlar sileceği sökerler aynayı geriye katlarlar daha aklıma gelmiyor başıma gelenler :)  

@furkanmk7geçmiş olsun geçen gün bizim arkadaşta jandarma uygulamasında 0.5 olan ön cam filmini söktürdü ama ceza yazmadı sökmezsen yazarım dedi önce uyarmakta fayda var
aynen öyle hocam doğrusu bence o şekilde olmalı zaten oranın yerlisiyim dediğim gibi köye giriş çıkış ordan yapılıyor yani başka yol dağ bayır kaçamazsın yani illaki yakalardı sökmesem ama sağlık olsun ne yapalım.

@SCC hocam üzüldüm. Atakum sahilde sırf ceza yazmak için sürekli ekipler turluyordu. Sağlık için çoğu şey yapılıyor evet fakat bu iş bi yerden sonra para kazanma haline döndü. 

Bu gözler ailenin aracıyla seyahat ederken virüs bulaşır diye aileden eş ve çocugu araçta fazla kişi var diye indirilişini gördü :)  nerede mantık? Polis arkadaşlar seçilirken mantıken belirli testlerden geçirilmiyor galiba.

Geri
Üst Alt