Ön cam filmi ceza ( ceza ödedik men kalkmadı )

furkanmk7

Katılımcı Üye

İsim
Furkan
Araç
mk7
Arkadaşlar selam cümleten bu sabah kardeşim köye giderken arnavutköy yeniköy'e durusu terkosta jandarma var bilmiyorum karaburuna gitmiş olanlar bilir jandarma çeviriyor hemen hemen her gün her neyse oranın yerlisiyiz jandarma da arabayı tanıyor kaç kere arabada şerit folyo cam filmi ile geçtim bu sefer de ceza yazası gelmiş arkadaşın bırakın bu cezayı yazanda köylü sayılır herkesi tanıyor insan der ki sök filmleri bak bir daha görmiyim uyar güzellikle zaten sökücektim bir de men etmiş filmde resimde görüldüğü gibi görüşü de engellemiyor :)  nasıl sinir oldum sabah sabah bir de demişki yanlara da yazıcaktımda hadi neyse demiş karşıda da araba varmış filmdi kardeşim de demiş e onda da film var ona da yazsana diye ben anlamıyorum bu insanları şüphe duymaya başladım kendimden acaba sorun bizde mi diye.

f1cab46e-808d-4b6d-a35e-c20b40725aa0.jpg63dbe54f-0a72-493a-a762-53d576d08093.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun çok mu koyuydu peki dışarıdan içerisi gözükmeyecek şekildeyse ona yazmıştır

Hocam ben şahsen ön Cam'a özel yapılmış cam filmleri haricinde kesinlikle yapilmamasi taraftariyim. Görüşü engellememesi mümkün değil hele gece. Ama tabiiki eşit olmayan uygulama sorun burda. Bence ön cama karartma olan film yapanlarin hepsine hic hosgorusuz ceza kesmeleri lazım.  

Bende de ön camda atr50 var henüz sıkıntı yaşamadım inşallah da yaşamam. Ön cam işi biraz insiyatifine bağlı memurun.

yaklaşık 1 yıldır ön camda 0.50 film ile kullanıyorum aracı hatta aracımda mimli olan scirocco :)  ama bi sıkıntı yaşamadım bugüne kadar istanbulda, maşallah diyelimde bizde nasibimizi almayalım  :lol:

C0950DCD-896B-4DB1-AF09-02B504C9091B.jpeg

Geçmiş olsun. Kamudaki en büyük sorun sanırım bu, eşitlik yok. Cezalar keyfi, sabit değil.
Teşekkürler hocam en azından yerli olarak bir uyarı yapılabilirdi zoruma giden o kaç senedir önlerinden geçtim her seferinde çevirdi ehliyet ruhsat falan e o zaman yazsaydın.

Hocam ben şahsen ön Cam'a özel yapılmış cam filmleri haricinde kesinlikle yapilmamasi taraftariyim. Görüşü engellememesi mümkün değil hele gece. Ama tabiiki eşit olmayan uygulama sorun burda. Bence ön cama karartma olan film yapanlarin hepsine hic hosgorusuz ceza kesmeleri lazım.  
evet hocam aslında gece yağmurda biraz engelliyor ama yazın o güneşte ilaç gibi geliyor valla :)

Ön cam filmi yasal değil ancak inisiyatif gösterilen bir durum da olmamalı.

Standartları olmalı.

Özellikle koyu renk araçlarda, cam filmi açık renk de olsa koyuymuş gibi görünebiliyor.

Alkol kontrolündeki ölçüm cihazı gibi, gerekli ışık-ısı geçirgenliği vs. teknik koşulları ölçerek işlem yapılmalı. 

Kısacası yorumlanabilir olmamalı. 

yaklaşık 1 yıldır ön camda 0.50 film ile kullanıyorum aracı hatta aracımda mimli olan scirocco :)  ama bi sıkıntı yaşamadım bugüne kadar istanbulda maşallah diyelimde bizde nasibimizi almayalım  :lol:
aslında beyaz araç dikkat çekmesi lazım hocam benim araç koyu olduğu halde yedik :)  o değil tavanı da kaplattım işletmedim ruhsata onu görmedi diyor kardeşim Allahtan :)

Ön cam filmi yasal değil ancak inisiyatif gösterilen bir durum da olmamalı.

Standartları olmalı.

Özellikle koyu renk araçlarda, cam filmi açık renk de olsa koyuymuş gibi görünebiliyor.

Alkol kontrolündeki ölçüm cihazı gibi, gerekli ışık-ısı geçirgenliği vs. teknik koşulları ölçerek işlem yapılmalı. 

Kısacası yorumlanabilir olmamalı. 
doğru diyorsunuz hocam ben aslında güneşi kırsın diye yaptım e tabi biraz da güzel duruyor diye

Geri
Üst Alt