Lastik Tercih Anketi

Sizce sessizlik ve konfor ön planda olmak üzere aşağıdaki lastiklerden hangisi tercih etmeliyim?

• Kullanılan toplam oy
    144
Herkese Selamlar,

Herkese ankete katıldığı ve tecrübelerini ilettiği için teşekkğ ederim.

Daha öncede tecrğbe ettiğim ankette de ön plana çıkan konfor odaklı michelin primacy 4 lastiğinde karar kıldım. Siparişimi verdim kısmetse yarın taktıracağım. Farkları sizlere iletiyor olacağım.

Diğer belirtmek istediğim bir konu ankette veya yazılanlarda hiç konusu geçmedi ama ben bir lastik hakkında görüş bildirmek istiyorum.
@ycetin primacy 4, anket başlığına uyumlu, beklentiye karşılık gelecek lastik olduğunu düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.

Doğru tercih.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar Merhaba,

Sonunda lastiklerimi karar verdiğim gibi michelin primacy 4 ile değiştirdim.

Kısa mesafe yaptım ancak sessizlik ve konforu tam anlamıyla yakaladım. 

@ycetin havalarını tekrar kontrol edin. Lastikçilerin genel kanısı yumuşak lastik olduğu için çukurda vs. zarar görmemesi için 2 PSİ fazla basıyorlar, bu sebep olmuş olabilir. 

Edit: bir an yakalayamadım okumuşum :)

Tamam o zaman sorun yok, hayırlı olsun tekrar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ycetin ancaktan sonra olumsuz bir şey bekledim ancak olumlu olması güzel, hayırlı olsun tekerinize taş değmesin. 

Hocam burdaki arkadaşlara bilgi olması açısından başka marka lastikler baktıysanız nasıl fiyatlar aldınız yazabilir misiniz? Primacy4 ler kaça geldi vs sakıncası yoksa

Ancak baklavalardan hala ses yok

@ogzogz Hocam öneri için teşekkürler. Lastik basıncı konusunda takık bir insan olduğum için bizzat başında durdum. Ben standart olarak Ön 34 - Arka 32 olarak kullanıyorum.

@Yehanoha Hocam iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Açıkcası başka marka lastikleri için sadece internet üzerinde fiyat baktım. Ancak fiyat konusunda bir kriterim olmadığı için pek dikkat etmedim. Ancak michelin primacy 4 lastikleri 48/20 üretim tanesi 660 TL'ye aldım. Sök-tak balans dahil. 

@HONEY Sorma abiya koçak ile görüştüm. Dedi Biz @HONEY e baklava göndermiyoruz dediler.

primacy 4 s1 kullanıyorum ben de.Çabuk yıpranıyor demişlerdi,muhtemelen kullanım alışkanlıklarıyla ilgili bir durum.yenilerken yine tercih edeceğim bir lastik..

@ycetin Hayırlı olsun hocam,

Konforu yakaladım demişsin, 225/45/17'de Pilot Sport 4 ile ben konfor olarak yakalayamadım gibi, Primacy 4 olsa konfor ne kadar fark ederdi ciddi merak içerisindeyim :)

@CemK teşekkürler hocam.

Şöyle konforu yakaladım bir önce lastiğim dunlop sport maxx kaya gibi lastik olduğunda çok fark etti.

Satın almadan önce bende Ps4 ve Pc4 arasında kalmıştım. Bayideki arkadaş Ps4’ün Pc4’den daha sert olduğunu belirttiği için Pc4’e geçtim. Nede olsa Ps4 daha çok spor kullanıma dair bir lastik. Bildiğim kadarıyla spor lastikler normale göre daha sert oluyor.

@ycetin  bende ayni seyi duydum hocam lastikcilerden, ancak ulkemiz yollarinin yumusak lastige gelmeyecegi dusuncesi ile ps4 alacagim inşallah. Pirelliden sonra her lastik yumusak gelir zaten 

Geri
Üst Alt