Lastik Tercih Anketi

Sizce sessizlik ve konfor ön planda olmak üzere aşağıdaki lastiklerden hangisi tercih etmeliyim?

• Kullanılan toplam oy
    144
Michelin Primacy 4 un ozellikle hava biraz soğudugunda ve lastik kisa bir sure kullanıldıktan sonra kaydirma frende kaçırma yaşandığını gordum, bana hic guven vermemisti, direk sicak.hava yaz lastiği sadece ve performansli omru kısa, sessiz yumusak ama ana görevini iyi yapmadıktan sonra neye yarar.

Bende konfor istememe ragmen bu durumdan dolayi Pilot Sport 4 aldım, Gy Asy5 den daha yumusak ve sessiz cogu yoruma göre, oerdormansida bi tik daha iyi. Performansindan memnunum ama konfor bekledigim seviyede değil, gerci ben 16" den 17" e geçtim ve bu lastigi aldim, konfor farkinin birazida ondan.

Gy Aym5 de bence aradiginiz konforu bulamazsiniz, Primacy 4 de performans olarak uzer, diger alternatiflere bakin derim.

@CemK hocam yorum için tşkler. Forumdaki arkadaşların önerisi üzerine nokian powerproof üzerinde yoğunlaşıyorum. Performans ve konfor anlamında olumlu yorumları var.

@ycetin Nokian Powerproof öneririm. Yakınım kullanıyor rahat yol tutuşu güzel ve en önemliside 68 db ile en sessiz lastiklerden birisi. Bende 225/45/17 olarak yakın zamanda almayı planlıyorum. Lastikcim diye bir sitede tanesi 600₺ olarak görünüyor. Fiyat / performans olarak en iyisi şuan bu görünüyor. 

Ayrıca yapılan testlerde AutoBild dergisinde 50 lastik arasından 2. Sırada kendisine yer buldu. 1. Sırada ise Michelin PilotSport 4 yer alıyor. Tercih sizin. Kolay gelsin :)   

7A55FD9E-7FAD-4A93-974A-EC08F668A27E.png

Bende uzun arayislar sonucu iki lastik arasinda kaldim hocam, michelin ps4 ve goodyear asym5 . Michelin olacaksa bence ps4 daha makul duruyor. Prm4 kayma elestirisi birden fazla kez mevcut. Bende yaza dogru bunlardan birini alacagim inşallah. Pirelli cinturato olan eski lastiklerden bir cok lastik konfor anlaminda uzmez beni en azindan. 😁

Test Sonuclarindaki şu tabloyu gormussunuzdur, ben bu ve benzeri bikac test aonucunda PilotSport4 aldım. Ama kullanici yorumlari daha onemli bence, o zaman Nokian icin Sessiz ve Konforlu diyen olmamıştı hiç 🤷‍♂️

Wetbrakimg ve Wet Handling sonuclarida gerideydi biraz Nokian için.

image.jpeg

image.jpeg

Aracımda 225/45/17 94W XL Goodyear Effiencegrip Performance kullanıyorum. Amacım reklam yapmak değil ama bu lastiği tavsiye ederim. Saygılar

Xl lastiklerin faydaları;

XL Lastiklerde balon yapma riski, standart ürünlerden daha azdır.

XL lastikler kullanılan ekstra karkas katmanı nedeni ile daha sert ve dayanıklıdır.

XL lastiklerde yük taşıma kapasitesi daha fazladır.

Standart lastikler, daha yumuşak oldukları için sürücülere daha fazla konfor sunmaktadır.

@esucsuz yağ rehberiniz çok iyiydi. Siz paylaşmaktan vazgeçmeyin. Gayet uzun bir bilgiseliydi noldu hocam? Neden sildiniz?

@esucsuz yağ rehberiniz çok iyiydi. Siz paylaşmaktan vazgeçmeyin. Gayet uzun bir bilgiseliydi noldu hocam? Neden sildiniz?
@farukal Merhaba Sayın Hocam 

Saatler harcayıp 2 konu açtım hem yağ hem bakım filtrelerle ilgili ama densiz bir forum yöneticisi adı da forzaGilles mi ne, o kadar teknik olarak açıklamama yapmama rağmen ben biliyorum havasında senin tecrüben beni ilgilendirmez ben bilirim diyerek bana sanayi ağzıyla konuştu ben de kendisine sanayi ağzıyla konuşma dedim kendi yazdığı BAZI yorumları silmiş benim cevaplarımı, yorumlarımı da silmiş beyefendi beni 1 ay engelledi forumdan hesabımı.

Açtığım konuları kilitlemiş, eklediğim resimleri de silmiş beyefendi.

Ben belki 1 konu için en az 2 ay okuyorum. Okuduklarımı yazıp resimleri alıp düzenlenen 4-5 saatimi alırken beyefendi forum yöneticisiyim ben benim dediğim olur diye artistik yapınca artık ben de ne konu açıp insanları bilgilendirmekle uğraşıyorum ne de densiz bazı forum yöneticileriyle uğraşıyorum.

Herkes kendisi araştırısın bulsun da demiyorum, gördüğüm konularda ufak ufak yazıp yardımcı olmaya çalışıyorum.

Yani takdir görmek yerine çocuk gibi insanlarla laf dalaşına girip bir de engellenmek istemediğimden, insanları  küstürüyorlar ben de uzak duruyorum.

Ama sağolsun bazı arkadaşlar mesaj atıyor ben de mesajla yardımcı oluyorum.

Bu arada değerli yorumun için de teşekkür ediyorum 🙏

@Baho_34 katılıyorum hocam yanak konusunda da ama insanlar alırken dikkat etmiyor Yada bir tık daha pahalı olduğundan ne farkı var diye almıyor.

bence efficientgrip perf 2 ye de bakın ve uzatılmış lastik ömrü var

@Baho_34 katılıyorum hocam yanak konusunda da ama insanlar alırken dikkat etmiyor Yada bir tık daha pahalı olduğundan ne farkı var diye almıyor.

bence efficientgrip perf 2 ye de bakın ve uzatılmış lastik ömrü var
Ben lastikleri alalalı 1 sene oldu o zaman yoktu Perf 2. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Ben lastikleri alalalı 1 sene oldu o zaman yoktu Perf 2. Tavsiyeniz için teşekkürler.
Hocam aldım ve şu an bizzat kullanmaktayım perf. 2 .4 kanallı polonya üretimi 1 aydır yağmur kar ve sıcak havada bizzat deneyimim oldu.Her koşulda mükemmel diyebilirim.oldukça sessiz.Yağmurda performansı harika.Fren mesafesi filan oldukça başarılı.primacy 4 ile arasında çok gittim geldim ama 200 tl fazla para vermeye gerek yok dedim aldım iyi ki almışım.Zaten testlerde primacy 4 den önde bir lastik.

Hocam aldım ve şu an bizzat kullanmaktayım perf. 2 .4 kanallı polonya üretimi 1 aydır yağmur kar ve sıcak havada bizzat deneyimim oldu.Her koşulda mükemmel diyebilirim.oldukça sessiz.Yağmurda performansı harika.Fren mesafesi filan oldukça başarılı.primacy 4 ile arasında çok gittim geldim ama 200 tl fazla para vermeye gerek yok dedim aldım iyi ki almışım.Zaten testlerde primacy 4 den önde bir lastik.
Bir sonraki yeni lastiklerim olacak artık 👌

@palsak çoook fazla araştırdım süper lastik çok iyi yapmışsınız ben biraz ekonomi olarak yetişemedim sava intesa uhp2 aldım neredeyse yarı fiyatı ama sizin lastiğin yanından geçemez

Geri
Üst Alt