Lastik Tercih Anketi

Sizce sessizlik ve konfor ön planda olmak üzere aşağıdaki lastiklerden hangisi tercih etmeliyim?

• Kullanılan toplam oy
    144
Michelin primacy 3 olanını almıştım eşimin aracına , 1 sene dolmadan aracı sattığımız için pek bir deneyimimiz olmadı.

Alırken incelediğimde Çok yumuşak bir lastik idi, beklentim yüksekti konforlu ve sessiz olur düşüncesi ile ama çok da hissedemedim o farkı.

Belki o aracı sürekli her gün kullanmadığım için değişimi anlayamamışımdır.

O yüzden ankette oy kullanmadım yanıltıcı olur diye.

@ycetinHocam şıklar mukayese için pek uygun değil gibi, csc yerine cpc daha mantıklı bir şık olabilirdi sanki.

GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5 hakkında pek bilgim yok.

@ycetin hocam bende primacy4 vardı contipc6 ya geçtim. Ancak şunu söyleyebilirim konfor ve sessizlikse aradığınız primacy 4 tavsiye ederim. Yanak deseni de çok karakteristik bence. 

Pc6 dedigim gibi sağlam sesli yol tutuyor. Hatta imkanınız olursa iki lastiği çıplak elle yanak sertliğine, üstten bastırarak stiffnessına ve omuz kalınlıklarına bakabilirsiniz. O durumda bile primacy4 ben yumusacığım diyor zaten. 

Pc6 ona göre orta sertlikte. Bir dunlop, bridgestone kadar sert değil. 

@Nfk ama hocam bir çok yerde sessiz ve konforlu olduğundan bahsediliyor.

@Yehanoha yanak deseni olayı benimde dikkat ettiğim bir konu. Ekstra olarak farklı bir noktaya parmak basmışsınız.  (y)

bu konu ile alakalı forumda konu vardı bulamadım.   fiyat performans Michelin Primacy 4  diğer ürünleri alan arkadaşların yorumları vardı .  bir marka da yol sesi diğerinde konfor vs.. 

primacy 4 bence yol sesi -konfor-fp hepsinden yeterince memnun eden bir model .. 

Ya da Nokian  powerproof   birçok yerde yorum olarak primacy 4  aratmadığını  söyleyenler var. Ömür açısından tüm markalardan daha iyidir. özel kauçuk bileşeni vs.. yol sesi daha az ben bunu almayı planlıyorum.   15 yıl 2 aracımda yazlık nokian kullanan birisi olarak yazıyorum kışlıkta en iyi markadır  

10094863843378.jpg

https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-powerproof-22545-zr17-91y-yaz-lastigi-2020-uretimi-P316549486?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAjKqABhDLARIsABbJrGlRumQr9w8Y1FvMPzdVVZg06t-vjpf8AxQl-2KfizZKwYPPgX2jbswaAuqmEALw_wcB

yorumlarda golf için alanlar var.  link ticari amaçlı değildir. istediğiniz yerden alabilirsiniz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@rager007 evet bu model lastiği konu başlığı altında başka bşr arkadaşta önerdi. İnceledi etiket değerleri gayet ideal. Ancak etiketten zyade test etmek gerekir. 

4. şık olarak - daha hesaplı seçenek olsa yeriydi. 

ben 360 liralık Semperit speed life 3 tan memnunum mesela(temmuz fiyatı)

@Nfk ama hocam bir çok yerde sessiz ve konforlu olduğundan bahsediliyor.
Hocam spor lastik sonuçta. Sessizlik ve konfor beklemek abes olur ki amacı zaten o değil. Umarım kafa karışıklığınız yanlış seçime yol açmaz. 

michelin p4 sizin isteklerinizi karşılar. Ama çabuk deforme oluyor diye biliyorum. Yerinizde olsam continental pc6 alırım. 

@Memati hocam bu lastik bu konu başlığında 3 oldu. biraz test bişey varsa izleyeceğim. tşkler.

@ycetin hocam Aslında yine böyle bi konu açılmış tı konuda ozaman resim falanda paylaşmıştım tavsiye üzerine almıştım yakıt sessizlik konfor ıslak zemin tutuşu hepsinde çok iyiydi golften passata geçtim üstünde falken marka var nokian lasitğin çeğreği etmez

Nokian firması lastikte en çok kauçuk kullanan firmalardan biri sonrasında contiental  iki lastiği elinize aldığınızda aynı hamurdan diyebilirsiniz. Ama conti 5 senesinde  sertleşmeye başlar  nokian 6/7 seneleri rahat görür.  

Geri
Üst Alt