Kapalı otoparkta başımıza gelen talihsizlik

yusufacs

Katılımcı Üye

İsim
Yusuf
Herkese hayırlı forumlar arkadaşlar malesef bugün aracıma doğru gittiğimde camda boydan boya bi leke gördüm sanırım kireçli bi su gelmiş asitli yakmış geçmiş 2 kişiye sordum cam değişecek dediler bi kişide getir hallederiz dedi açıkcası cam sil denedik cıkmadı cifle cıkar mı acaba eminde olamadım başına gelen oldumu daha önceden hiç arkadaşlar

5c06d572-b268-4b60-9dd0-0e24c347c75c.jpg

2179bcc3-6343-407a-a817-ee6acf1af9fc.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese hayırlı forumlar arkadaşlar malesef bugün aracıma doğru gittiğimde camda boydan boya bi leke gördüm sanırım kireçli bi su gelmiş asitli yakmış geçmiş 2 kişiye sordum cam değişecek dediler bi kişide getir hallederiz dedi açıkcası cam sil denedik cıkmadı cifle cıkar mı acaba eminde olamadım başına gelen oldumu daha önceden hiç arkadaşlar

Ekli dosyayı görüntüle 42201

Ekli dosyayı görüntüle 42202
Geçmiş olsun hocam, o kadar kötü mü durumu?

Valla benim aracım da şu an otoparkta ve ön camda böyle bir leke var, en son yağmurlu bir günden sonra park etmiştim su lekesidir diye önemsemedim. 

İçime kurt düştü şimdi. :(

Geçmiş olsun cam pastası işinizi çözecektir. Örnek olarak auto finesse vision kullanılabilir sakın zımpara yapalım diyenlere kulak asmayın geri dönüşü olmaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

benzer bir durum başıma gelmişti Meguiars'te komple pasta cila yaptırdım sunroof komple gitmişti.  :)  

artık oraya park etmiyorum.

Cok teşekkür ederim şuan oranın şefiyle görüştük limon denedin mi dedi yarın bi gel dedi olmadı evrakları dolduralım yaptıralım fln dediler sonuçta ispark devletin otoparkı :(  üzüldüm araca biner binmez bide boydan boya olunca mavi renk gözüme cok batıyor yarın bi deneyelim şu limonlu suyu olmadı pasta cilayla deneyecez cok şükür kaputa damlamadı yoksa boya olduğu gibi yanardı

aynı durum benımde basımda... bımden kırec cıkarıcı alın pamukla surup kurulayın hıcbırsey kalmıyor ama kaportada olursa sıkıntı ben daha cozum bulamadım pasta cılayla bı kere cıkarttırmıstım ama her seferınde pasta cıla atılmayacagı ıcın beklemekteyım

aynı durum benımde basımda... bımden kırec cıkarıcı alın pamukla surup kurulayın hıcbırsey kalmıyor ama kaportada olursa sıkıntı ben daha cozum bulamadım pasta cılayla bı kere cıkarttırmıstım ama her seferınde pasta cıla atılmayacagı ıcın beklemekteyım
Limon bi deneyelim hocam olmadı pasta cilada deneriz oda olmadı en son kireç ckartıcı deniyeceğim artık kaportoda direk boyayı yakıyor cürütmeye kadar gider hatta kaportada cok sıkıntı olduğunu söylediler gerçekten 

en kolay yolu camda kırec sokucu ben cok arastırdım lımonla yap olmadı sırkeyle yap kesın duzelır dıyenlerden sonuc almadım sonunda bır forum sıtesınde bırısı bana bu sekılde gıderdıgını soyledı cok degıl 2hafta once bende gıttım aldım surdum dırek cıkarttı pasta cılaya gerek yok ama tercıh sızın tabı

en kolay yolu camda kırec sokucu ben cok arastırdım lımonla yap olmadı sırkeyle yap kesın duzelır dıyenlerden sonuc almadım sonunda bır forum sıtesınde bırısı bana bu sekılde gıderdıgını soyledı cok degıl 2hafta once bende gıttım aldım surdum dırek cıkarttı pasta cılaya gerek yok ama tercıh sızın tabı
Tamamdır hocam bi bakayım yarın olmadı bimden bi kireç cıkartıcı alırım :)

Benimkinin sağ C sütununa (sağ arka kapı camının devamındaki kaporta kısmı) böyle bir şey damladı. İlk gördüğümde ben de boyanın yanmış olabileceğini düşündüm. Apar topar yıkatmaya götürdüm ve çıkar diye umdum. Ancak çıkmadı ve yıkayan çocuk bu boya yanığı, yapacak bir şey yok dedi. Daha sonra ikna olmadım ve tırnakla hafifçe kazımaya çalıştım. Hafif hafif kazıdıkça beyaz bir tabaka çıktı ve altta sağlam boya tabakasının görünmeye başladı. Demek ki bu bir yanık değildi. Yıkamacıyı tekrar aradım ve durumu anlattım. "Abi o yanık değil, kapalı otopark araçlarının üzerine bazen su ve yalıtım malzemesi (muma benzer bir madde imiş) karışık akınca ve bekleyince bu şekilde kalıyor, getir çıkaralım" dedi. Götürdüm temizlediler özel bir kimyasalla. Yanıkla çok kolay karıştırılan bir görüntüsü var. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benimkinin sağ C sütununa (sağ arka kapı camının devamındaki kaporta kısmı) böyle bir şey damladı. İlk gördüğümde ben de boyanın yanmış olabileceğini düşündüm. Apar topar yıkatmaya götürdüm ve çıkar diye umdum. Ancak çıkmadı ve yıkayan çocuk bu boya yanığı, yapacak bir şey yok dedi. Daha sonra ikna olmadım ve tırnakla hafifçe kazımaya çalıştım. Hafif hafif kazıdıkça beyaz bir tabaka çıktı ve altta sağlam boya tabakasının görünmeye başladı. Demek ki bu bir yanık değildi. Yıkamacıyı tekrar aradım ve durumu anlattım. "Abi o yanık değil, kapalı otopark araçlarının üzerine bazen su ve yalıtım malzemesi (muma benzer bir madde imiş) karışık akınca ve bekleyince bu şekilde kalıyor, getir çıkaralım" dedi. Götürdüm temizlediler özel bir kimyasalla. Yanıkla çok kolay karıştırılan bir görüntüsü var. 
Evet bazı otoparklarda malesef bu tür olaylar cok oluyormuş görüştüğümde sıfır 3-4 aracın başınada geldiğini söylediler gerçekten yani biz aracımızı dışarda kalmasın diye eminellere verip kapalı otoparka koyup ondada kimse yanımıza yanaştırmasın diye ortalayıp park ederken gelde böyle bişey akıp herşeyi maffetmesi cok üzücü bi durum gerçekten

@yusufacs  A101 lerde satılan  Sirkelim isimli ürün ile yine aynı marketten bir cam bezi alıp deneyin. Bişey kalmayacak inşallah. Tecrübeyle sabittir..

Geri
Üst Alt