Ön cam çatlağı için kaskodan değişim

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Allianz dan kaskom var cam klozum var kendi servisinde orjinal cam değişimi yapacağım fakat servisi aradığımda 300 400lira işçilik ücreti çıkabilir dendi telefonda. İşçiliği de kasko karşılamıyor mu?

Ve bir soru daha, camın siparişni daha henüz servise gitmeden verebilir miyiz diye sordum kapora istediler camın ücretinin bir kısmını karşılarsam erken sipariş veririz erken gelir dediler, güvenilir midir bu şekilde? Öyle yapmalı mıyım? Camın gelmesi 5 günü bulabilir dediler çünkü

Moderatör tarafında düzenlendi:
Allianz dan kaskom var cam klozum var kendi servisinde orjinal cam değişimi yapacağım fakat servisi aradığımda 300 400lira işçilik ücreti çıkabilir dendi telefonda. İşçiliği de kasko karşılamıyor mu?

Ve bir soru daha, camın siparişni daha henüz servise gitmeden verebilir miyiz diye sordum kapora istediler camın ücretinin bir kısmını karşılarsam erken sipariş veririz erken gelir dediler, güvenilir midir bu şekilde? Öyle yapmalı mıyım? Camın gelmesi 5 günü bulabilir dediler çünkü
Merhaba hocam,

Sompo Sigorta'dan kaskom var. 

Ön camı yetkili serviste değiştirdim, standart cam değil şerit takipli cam taktırdığım için aradaki farkı verdim sadece. Kimisi bunu bile vermiyor.

İşçilik istemeleri saçma geldi bana, poliçe ile alakalı bir durum olabilir mi acaba? @mufayuhocam bu konuda daha sağlıklı bilgiler verebilir.

Kapora/erken sipariş vs. hikaye, siz aracınızla gidin dosyanızı açtırın aracı bırakın. Eğer camın gelmesi birkaç gün sürecekse aracı bırakmayın, cam gelince haber versinler o zaman gidin.

Camın temin süresi şehirden şehire değişim gösterebilir, bana aynı günün akşamı veya ertesi gün geliyor dediler cam için.

Bu nasıl bir sistem anlamış değilim, her servisin kendine göre kuralları var galiba. İtibar zedeleyici bir durum bence.

Upvote 0
Hangi ildesiniz?

Anlaşmalı Allianz yetkili servisi ise Kaskosu olan bir araç için muafiyet yok ise işçilk/kapora gibi ücretler istenemez.
Geçtiğimiz yıllarda Doğuş Oto,Güneş Sigorta poliçelerinde müşterilerden karşılık anlaşma olmasına rağmen fazla işçilik ücreti talep etmiş ve sonrasında yaklaşık 1.5yıl anlaşma sona erdirlmişti tabi bu zincir şeklinde birçok şirkete de yansımıştı.Yaklaşık 8-9aydır yeniden anlaşma sağlanıp devam edildi.Poliçe görmem gerekiyor.
[mention]frknyldrm [/mention] 'ında bahsettiği gibi siz servise götürün dosya açılıp resimler çekilsin sonra aracınızı servisten alın.Ücret taleplerine sert bir karşılık vermediğiniz sürece hasar danışmanları kendi borularını öttürmeye devam ediyorlar.Bulunduğunuz ilde başka bir yetkili servis varsa oradan temin etmeye çalışın.

...

Upvote 0
Samsun Özön ile görüştüm kasko şirketiyle de görüştüm işçilik ücreti alınmayacağını söylediler. Servisten servise farklı uygulamalar var bence düpedüz sahtekarlık. İşçilik ücreti isteyen Van Sardur.

Upvote 0

Geri
Üst Alt