17 Inc Jant Aşkı

@ycetin bende 6ay önce 16 dan 17"225/45 e geçtim. 1,5-2 yıl dayanırsanız yenilemeden lastiği, inerken-binerken görüntünün, sürerken de müziğin tadını çıkarın derim 

Mrb. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ben de yol sesi için tahminimi yazayım. Eski lastiğiniz 205'likti, yenisi 225. Eski jantınızın genişliği 7J'ydi, yenisi 7,5J. Eğer yeni jantınız ofsetliyse spacer takmış gibi de oluyorsunuz. Bütün bunlar iz aralığının eskiye göre artmış olması demek. Sonuç, çamurlukların engellemeye çalıştığı rüzgar, eskiye göre dışarı çıkmış olan lastiklere daha fazla sürtünüyor. Aşağı-yukarı durum bu.

Bende a3 sedan sahibiyim, bu arabanın en büyük kusuru lastik sesi alması, yalıtımı kesinlikten golften kötü. Lastik değişseniz de ses anlamında sizi tatmin eden bir fark olmayacaktır. Tavsiyem uzun vade binecekseniz yalıtım yaptırmanız.

Arabayı gösteren en güzel detay jantlarıdır. Çok yakışmış güzel günlerde kullanın inşallah 

@dgn yalıtım konusunda da soru işaretlerim var. Siz yaptırdınız mı? Yada hangi bölgeye yapılması gerekiyor.

@dgn yalıtım konusunda da soru işaretlerim var. Siz yaptırdınız mı? Yada hangi bölgeye yapılması gerekiyor.
Ben henüz yaptırmadım, araca uzun süre biner miyim onu kestiremiyorum. Ön çamurluk içlerime, 4 kapı içi, arka koltuk altına, stepne çukuruna yaptırmak gerekli bence. Kaliteli malzeme hem arabayı toklaştırı hem de sessizliği arttırır diye düşünüyorum. Bu iş için tahminim 8-10 bin arası her şey dahil bir para gider. 

@ycetin lastikler xl model ise ondan dolayı da yapıyor diye biliyorum. 225/45r17 2020 model bridgestone t005 ve pirelli sottozero 2 de içeri lastik gürültüsü geliyor. Bende de a3 var.

@kutayoksuz hocam sizdekş a3 kaç model. Sanırım olay lastikten ziyade tamamen yalıtım ile alakalı. Bu noktada ikiye bölünüyor insan. Görsellik mi konfor mu. Sanırım görsellik. Tani 225/45/17 nin yol tutuşuda tartışılmaz.

Lastikleri değiştirdikten sonra biraz gazladım. Biraz diyorum çünkü son zamanlarda oldukça fazla trafik cezası yedim. 😫 Şerit değiştirme ve direksiyon hissayatı oldukça başarılı. Ülkemizin malum leş ve yamalı yollarında konfor için 60 yanak lastik lazım sanırım.

Çok güzel olmuş hayırlı olsun.

Herkes 17" e geçiyor, bizi de ufaktan etkiliyorsunuz  :D

15" ler çok sıkıcı görünmeye başladı artık gözüme  :(

@Kysr038 akacak kan damarda durmaz hocam. 
Bu bahar inşallah olacak.

sarı site dijon ilanlarına bakıyorum ancak hiçbiri lastik tarihi yazmıyor. 

Jantları ayrı alıp lastikleri ayrı alayım diyorum o da masraflı oluyor.

3500 tl civarına şöyle 2018-2019 lastik tarihli bir takım denk gelse affetmeyeceğim.

Ya da tekli satılan jantları kovalayıp, üstüne sıfır lastik alıp 4000 civarına halledilebilir diye düşünüyorum..

Geri
Üst Alt