17 Inc Jant Aşkı

@VendeTTa jant a3 desing paket jantı hocam. ölçüler birebir sace benim aracın bir üst paketinde çıkan fabrikasyon jant.

Bu tamamen zevk işidir tabii ki, fakat bnm görüşüm 16" den 17" e geçtiğiniz için arada tek fark jantın deseniymiş gibi görünüyor, tabii bu işin birde çıplak gözle görmek var orası ayrı. 

Benim önerim şöyle sebring, veya durban tarzı bir janta geçmiş olsaydınız aradaki fark daha bi belirgin olabilirdi diye düşünüyorum. 

dynamicten designa çıkmış :)  krom çıtaları da takarsanız daha hoş olur. Güle güle kullanın

hayırlı olsun, daha bi yakışıklı olmuş
darısı bana 17'den 18'e olsun :)

@dgn krom çıta beyaz renkte acayip bir fark yaratmayacağı için çok düşünmüyorum açıkcası ama krom egzoz uvçcu ve krom detaylı difüzör düşünülebilir. 😎

@Recep Gül çıplak gözle görmek gerek hocam. Birde açıkcası ben kişisel olarak lastikte yanak çok sevmiyorum. Konfor düşmediği sürece yanak incelebilir düşüncesindeyim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun hocam. 17 inç gerçekten maliyet, estetik ve yol tutuş açısından en optimum jant boyutu bu araçlarda. Varsın yakıt 0.5-1lt fazla yaksın. :)  

Hayırlı olsun. Değişim çok fark etmiş araçta.

Dostlar bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Şimdi bu geçtiğim jantların üzerinde 2018 yılı üretim 225/45/17 ebatlarında dunlop sportmaxx diye bir lastik modeli var. ilk izlenimim sanki asfalt sesini biraz fazla yapıyor gibi geldi bana. Bunun nedeni sizce ilk aklıma gelen aşağıdakilerden hangisidir;

a) Ebat itibari ile yanak inceliğinden biraz alışmak gerekebilir.

b) Lastik marka ve yapı itibari ile sebep olabilir?

c) Lastik ne kadar sıfıra yakın olursa olsun üretim yılı itibari ile malzeme olarak sertleşmiş olabilir.

d) Müzik sesini biraz yükselt yoluna bak 😎 masrafa gerek yok.

D secenegi

@HONEY cebim için mantıklı bir seçenek. Sonuç olarak en kralını alsam bile asfalt kötü olduğu sürece 2-3 bin tl’lik bir ses azaltma olayı olmayacak. 

@HONEY bu arada fiyatlara baktım. Ebat etkiside var tabi ama bu lastik fiyatlarına neler olmuş böyle. michelin pilot sport 4 tanesi 700 ₺

Geri
Üst Alt