Forum içi öneri ve görüşleriniz nelerdir?

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Selamlar dostlar, 

Forumu sürekli güncel tutmaya çalışıyoruz gerek altyapı ve gerekse arayüz olarak. Bu platformun daha uzun yıllar birlik ve beraberlikle devam etmesi ve nice yeni dostluklara, güzel işlere vesile olması için özen gösteriyoruz. 

Forum kuralları ve moderasyon ile de gerekeni yapmaya çalışıyoruz. Forumumuz büyüdükçe kurallar ve işleyişte değişiklikler gerekebiliyor. Bu yüzden forum içi işleyişte kendi gördüğümüz eksiklikler ve sizlerin öneri ve görüşlerine göre düzenlemeler yapıyoruz.

Bu konu altında öneri ve görüşlerinizi konu dışına çıkmadan belirtebilirsiniz.

Ayrıca yakında Instagram üzerinden bir çekiliş düzenlemeyi planlıyoruz. Çekilişte çok büyük olmasa da güzel hediyeler vermeyi planlıyoruz sponsorlarımız aracılığıyla. Bunun da haberini vermiş olayım. :) Sponsorlar ve hediyeleri netleştirince duyurusunu yayınlayacağız.

İyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yaklaşık 1 yıldır yanılmıyorsam foruma üyeyim. Yüzyüze olduğu kadar olmasa da sanal ortam üzerinden çok iyi dostluklar edindiğime inanıyorum. 

Forumdan yeri geldi çokca yardım aldım, yeri geldi elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım. Umarım nokta kadar da olsa yardımım dokunmuştur.

Gelelim ihlallere kurallara; 

Benim en çok takıldığım konu foruma yeni.üye olmuş birinin direk olarak yardım istemesi... Bununda direkt olarak söylemesi. Yani örneğin sağ aynamın köşesi kırıldı nasıl tamir edebilir vs. Görsel yok bişey yok. Ayrıntı vermeden karşıdaki insanın sorununu hemen anlamasını bekliyor. Konuyu açalı 1 saat bile olmadan cevap gelmeyince forumu kötülüyor.

Buna bir sınır/kural getirilmeli. Forumu gerçekten hakkıyla kullanmak isteyenler için, sadece kendi problemlerini değil, yeri geldiğinde yardımı dokunabileceğini bildiğimiz kişilere belirli bir iletiye ulaştığında konu açabilmeli diye düşünüyorum.

Seviye konusunda da bazen sürtüşmeler yaşansada arada olur diyelim. O konuda moderatörlermiz gereken zamanda gerekli uyarıları yapıyorlar.

Yeni açılacak konu, önce yöneticiler tarafından incelenebilir,

benzer veya aynı konu varsa ya da kullanıcının açmasına uygun değilse açılmasına müsaade edilmeyebilir.

Bazı kullanıcıların etiketlemelerinde sorun oluyor. Bildirim gelmiyor. Muhtemelen uygulama üzerinden girenlerin etiketleri ile ilgili bir sorun var. (Yanılıyor da olabilirim)

@SCC gece modu (y)  

@AhmetCakmak ahşap lazer kesim ile yapılabilecek hediyelik eşya türü foruma özgü logo anahtarlık vs. ürünler yapabilirim önerilere açığım.
Değerli düşünceniz için teşekkürler hocam. O tarz konularda hep aklımızdasınız. :) Çekilişte olmasa da daha sonra ahşap ayna süsü vs için bir şeyler planlayabiliriz forumda istek olursa.

Mobil uygulamanın geliştirilmesi herkes için kullanışlı olabilir.
Aslında Tapatalk'ın sunduğu ücretli uygulamayı kullanıyorduk hocam yıllar önce, ama fazla maliyet oluşturunca ios ve android üzerinden kaldırdık. 1 yıl içerisinde altyapımızla uygun mobil uygulamayı yayına almayı planlıyoruz. Şuanlık mobil uygulamada isteyenler Tapatalk ile kullanıyor ama pek uyumlu çalışmıyor malesef.

Yeni açılacak konu, önce yöneticiler tarafından incelenebilir,

benzer veya aynı konu varsa ya da kullanıcının açmasına uygun değilse açılmasına müsaade edilmeyebilir.

Bazı kullanıcıların etiketlemelerinde sorun oluyor. Bildirim gelmiyor. Muhtemelen uygulama üzerinden girenlerin etiketleri ile ilgili bir sorun var. (Yanılıyor da olabilirim)

@SCC gece modu (y)  
Hocam Tapatalk uygulamasından girenlerde sorun oluşuyor. Tapatalk sistemimizle çok iyi çalışmıyor artık, biz tarayıcı üzerinden girilmesini tavsiye ediyoruz ama kim nasıl isterse o şekilde kullanabilir şimdilik.

Öneri: Gece modu gelsin  :)  

Görüş: Çekiliş sadece foruma üye olanlara çıksın :)

Teşekkür: Elinize sağlık.
@Recep Gül Gece modunu aslında aylar öncesinden bitirmiştim kodlamasını ama son testlerini yapmaya fırsatım olmadığı için henüz yayında değil. 1-2 yeni özellikle birlikte hepsini toplu yayınlarız diye umuyorum. :)  

Bence moderatörler çoğalmali gördüğüm kadari ile zamansizliktan dolayi yetişmen zor gibi

Hala dogru baslik altinda konu acamayanlar var basliklar ilgili alana tasimali

Tekrar eden yeni basliklar birlestirilmeli

Forum da temel saygi ve nezaket disi yorum / cevap yazanlar uyarilmali

Genc dinamik enerjisi dolu yeni moderatör arkadaslar mutlaka birseyler katacaktir

Öneri: Gece modu gelsin  :)  

Görüş: Çekiliş sadece foruma üye olanlara çıksın :)

Teşekkür: Elinize sağlık.
Gece moduna gerek yok aslında, ben samsung telefonumda samsung internet kullanıyorum. Telefonun gece moduyla samsung internet çok optimize çalışıyor, her sitede gece modu olmuş oluyor. Başka telefonlarda oluyor mu denemedim ama oluyorsa tavsiye ederim. 

HQjw7G.jpg

Aklıma ilk gelen şeyler; tapatalk kullananların paylaştığı görsellerin görünmemesi (chrome ile giriyorum ben) ve etiketlerinin kod olarak görünmesi.

Yeni üyelerle sürekli sıkıntı yaşıyoruz, herkesin malumu. Bir şekilde çözülüyor ama yöneticiler için yorucu, bizim için de stresli oluyor.

Satılık ilanlarına çok fazla gereksiz ve haddi aşan yorumlar yapılıyor. İşi "paraya ihtiyaç" seviyesine getiren yorumlar nahoş oluyor gerçekten. 

Arama kısmına yazdığımız kelimeler, sonuçlarda okunmayacak şekilde beyaz görünüyordu, az önce tekrar denedim o düzelmiş emeği geçenlerin emeğine sağlık.

Bir karşılık beklemeden foruma katkı sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyorum, Allah gönlünüze göre versin.  (y)

Bence moderatörler çoğalmali gördüğüm kadari ile zamansizliktan dolayi yetişmen zor gibi

Hala dogru baslik altinda konu acamayanlar var basliklar ilgili alana tasimali

Tekrar eden yeni basliklar birlestirilmeli

Forum da temel saygi ve nezaket disi yorum / cevap yazanlar uyarilmali

Genc dinamik enerjisi dolu yeni moderatör arkadaslar mutlaka birseyler katacaktir
Teşekkürler Bülent abi. Diğer moderatör ve yönetici abiler de aslında fırsat buldukça bakıyor fakat dediğin gibi yeni kan iyi olacaktır. Zaten az çok belli kimlerin olabileceği, onu da yakında belirleyip paylaşırız inşallah. 

Gece moduna gerek yok aslında, ben samsung telefonumda samsung internet kullanıyorum. Telefonun gece moduyla samsung internet çok optimize çalışıyor, her sitede gece modu olmuş oluyor. Başka telefonlarda oluyor mu denemedim ama oluyorsa tavsiye ederim. 

Gece modu aslında hazır hocam, sadece 1-2 düzenleme ve test yapılması kaldı.

image.png

Geri
Üst Alt