Sarı yağ lambası yanıp sönüyor

Erhan16jdz14

Yeni Üye
İsim
Erhan
Merhaba arkadaşlar aracımın sarı yağ lambası yanıp sönüyor yağ seviyesi yağ çubuğuna göre C en alt kısımda yağ eklesem 1 litre servis bana 80 km uzakta sıkıntı olur mu yağ uyarısı yine verir mi 

Merhaba eklerseniz uyarı vermez, 5w30 ekleyebilirsiniz, içindeki yağ ile aynı marka olmasada olur

@Erhan16jdz14 eksilme durumu kaçak şeklindeyse yine eksilir. Yanma sonucu ise servise kadar sorun olmaz, ekleyip gidilebilir. 

Ya da servis bakımlıysa arayın gelsinler.

Geçmiş olsun.

Yol yardım getiriyor evin önüne kadar. Ben yazın öyle yapmıştım. 142₺ idi 1 lt castrol 5w-30 long life 3. Yalnız Araç garantide olduğu için yol yardım parası vermedim sadece yağ verdim. Ki sarı renkli ise yol destek bana devam edebilirsiniz demişti. Kırmızı ise hereket edilmeyecek durumda denildi. 

@ogzogz arabanın altına baktım bir eksilme yok lakin 3 bin km servis yap bakıma kaldı yağ yakma söz konusuda değil biraz yüksek devirli kullanmaktan sanırım

Bp de tam marka modelini hatırlamıyorum ama 1 lt 5-30 yağ vardı.  Benim aracımda da aynısı başıma geldiğinde onu kullanmıştım bakım zamanına kadar

@Erhan16jdz14 Yaklaşık 1 ay önce bende de aynısı oldu, servis çok yakın olduğu için hemen gittim ve kontrol ettik, 750 ml resmini paylaştığım yağdan ekledik (zaten bakımda da aynı yağ kullanılıyor) ne olur ne olmaz diye 2 adet daha 1 litre yedek aldım ve bagaja attım, malum piyasada bulunmuyor. Servise gidince yedek alıp yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

Saygılar.

263911-1.jpg

@ogzogz arabanın altına baktım bir eksilme yok lakin 3 bin km servis yap bakıma kaldı yağ yakma söz konusuda değil biraz yüksek devirli kullanmaktan sanırım
Aracın motoru nedir? Birde araç servis bakımlıysa yol yardım ücretsiz gelir. Yağ ekleyecekseniz şartnameye uygun olandan ekleyin. Marka farketmez.

Geri
Üst Alt