Trafik Sigortası IMM Ucret Farkı

cevboz

Üye
İsim
Cevher
Merhabalar degerli forum üyeleri,

Trafik sigortam ay sonunda bitiyor ve sigortacımdan yeni teklifler alırken IMM içeren ikinci bir fiyat teklifi daha istedim. 

7.basamak sigorta için normal poliçe 530 lira iken 400bin IMM ekleyince fiyat 960 liraya çıktı. 

Arada bu kadar fark olması normal midir? Değilse makul olan fark nedir? IMM i trafik sigortasından bağımsız olarak ayrıca alabiliyor muyum?

Forumdan aldığım öneriler neticesinde IMM ekletmeye kararlıyım ama neredeyse iki kat fark olması tedirgin etti. Yorumlarınız için teşekkürler.

Bana biraz fazla geldi, acaba trafik sigortası imm'si mi aldınız? Kaskoda çok aşırı fark olmuyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cevboz Kasım ayında kasko ve sigortamı yatırıken ben de İMM'yi  yüklseltmek istemiştim.Sigortacıma sorduğumda trafik sigortasına ekletmenin daha maliyetli olacağını söyledi.

Merhabalar degerli forum üyeleri,
Trafik sigortam ay sonunda bitiyor ve sigortacımdan yeni teklifler alırken IMM içeren ikinci bir fiyat teklifi daha istedim. 
7.basamak sigorta için normal poliçe 530 lira iken 400bin IMM ekleyince fiyat 960 liraya çıktı. 
Arada bu kadar fark olması normal midir? Değilse makul olan fark nedir? IMM i trafik sigortasından bağımsız olarak ayrıca alabiliyor muyum?
Forumdan aldığım öneriler neticesinde IMM ekletmeye kararlıyım ama neredeyse iki kat fark olması tedirgin etti. Yorumlarınız için teşekkürler.

ray sigorta'dan yaptırın.İçinde ücretsiz mini onarım teminatı var imm'yi ekletirsiniz.Kasko dışında imm eklerseniz prim tarifesi farklı olur.

Bu konu herkes hangi şirketten yaptırdıysa onu söyleceğe dönecek.Trafik sigortası bile olsa bildiğiniz şirketlere yönelin.50-100tl pahalı demeyin.

...

Doğa sigortadan yaptırıyorum ben 3 yıldır 

Gayet makul

Kaskoyuda doğa dan yaptırıyorum. 

Yetkılı servıs İle anlaşması var. 

Mini onarımına var

Kasko yaptirmaya ve IMMyi kaskoya ekletmeye karar verdim sabah tekrar sigortacımla görüşcem.  
@cevboz 

Daha geçen günlerde forumda bir arkadaşın arkasındaki araca alkollü bir sürücü arkadan çarptı ve çarptığı araç da kendi aracına. Böyle durumlarda trafik sigortası teminatı yetersiz kalabiliyor ve ayrıca ehliyetsiz ve alkollu bir sürücü kazaya sebebiyet vermişse karşılamıyor. 

Bire bir uğraşmaktansa, kaskolu araç kendi kaskosundan yaptırır ve böylelikle karşı taraf ile muhattap olmamış olursunuz. 

Umarım ihtiyacınız olmaz.

En güzel kararı verdiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Biraz önce kasko acentem ile görüştüm sigortam 45bin TL kadar destek veriyor eksik kalan yerde kaskom 500bin TL tamamlıyor.  

Biraz önce kasko acentem ile görüştüm sigortam 45bin TL kadar destek veriyor eksik kalan yerde kaskom 500bin TL tamamlıyor.  

@Ahmet ARIKAN geçmiş olsun.

Araç başına 41.000 TL, kaza başına 82.000 TL olarak ödeme yapar. Her iki aracın da 41.000 TL teminatı vardır en arkadaki aracın sigortasında.

Siz aracınızı kasko sigortanızdan yaptırırsınız. Sizin sigorta bir şekilde karşıdan alır. 
2021 yılı itibariyle trafik sigortası araç başına 43.000tl ,  kaza başı 86.000tl olarak ödeme yapıyor gözüküyor.

Geri
Üst Alt