Golf 7 Replika 18 inç Jant bıktırdı...

Koraycam

Üye
İsim
Çağrı Koray
Memlektimizin yolları malum her sene jant düzeltirmeye gitmekten bıktım 4 senedir kullanıyorum resimden de görüldüğü gibi jant yüzeyinde kendi kendine soyulmalar başladı...

18" Orijinal janta geçmeyi düşünüyorum önerileriniz nedir? 

Screenshot_2021-01-16-12-30-30-692_com.miui.gallery.jpg

Proteria 18” yine replikadır. 19” isterseniz proteria orjinal bulunur. 

Durban 18” - Jurva 18”
Sebring 18” - Madrid 17” 

aracınıza yakışacak jantlardır...

Upvote 0
Orjinal de pek farkli sayılmaz hocam 

Tmm yüzülme falan olmaz ama eğilmesi de 1 tık daha iyi fakat bir kaç düzeltme işleminden sonra jant mukavemetini kaybediyor yılda bir düzeltmek gerekiyor tabi sizin de yaşamış olduğunuz yer benim yaşamış olduğum yere benziyor sanırım yoksa yolları güzel memleketimiz de var orada sıkıntı çok çıkmıyor 

Ben kara jant 15 inç e geçtim direk 18 durban dan çok mutluyum :)

görüntü baya kötü oldu ama ne yapalım jant düzelmek ayrıca yanakları sürter lastik değiştirmekten artık bıktım varsın kötü görünsun dedim rahatım şimdilik 

Upvote 0
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Aracım da spor yay yok, orijinal yay kullanıyorum o yüzden şuan kullandığım 18'' jant 17'nin konforunu aratmıyor ve 17 dijonlar araçta cılız ve kötü duruyor o yüzden Golf 7 için hem spor görünüm hem konfor olarak Türkiye yollarında 18''+ orijinal yay en uygun tercih olur. 

19'' hayatta kullanmam 35 yanak lastik konforu sıfırlar. Kaynak işlem görmemiş orijinal 18'' jantın şuan kullandığım replikadan çok daha rahat ettireceğine inanıyorum...

Forumda ikinci el 18 orijinal jant arıyorum bulursanız sevinirim.

Upvote 0
@Koraycamyakın zamanda orjinal 17 inç sebring aldım orjinal yaylar var gayet memnunum hem konforda fazla kayıp olmadı hemde şık bir görünüm kazandı araç kanatlardan sonra kendini dahada  göstermeye başladı sizede tavsiye ederim fotoğrafta yüklemiştim bakabilirsiniz 

Upvote 0
@Koraycam  Geçmiş Olsun.. Ben de durban 18 replika düşünüyordum hocam çok güzel duruyor gerçekten araştırdım gerek konforu düşürmesi gerekse replika jantlar da yaşanan sorunlardan dolayı en iyi seçeneğin orijinalden şaşmamak olduğunu düşündüm ve dijon aldım gayet memnunum şükür  :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt