Marşa basınca tepki vermiyor

MinimaLiTe

Üye
İsim
Ahmet
Merhaba,

Arabam sabahları marşa bastığımda hiç tepki vermiyor 3 saniye basılı tutuktan sonra marşa basıyor ver çalıştırıyor normal midir sizce soğuktan dolayı şüpheleniyorum.

Merhaba,

Arabam sabahları marşa bastığımda hiç tepki vermiyor 3 saniye basılı tutuktan sonra marşa basıyor ver çalıştırıyor normal midir sizce soğuktan dolayı şüpheleniyorum.

Akünüzü kontrol ettirdinizmi ? Akü zayıf ise soğukta bu tarz şeyler olabilir. Eğer akü de problem yoksa ateşlemeyi kontrol ettirin. Bir de araç dizel mi, benzinli mi ? 

Akünüzü kontrol ettirdinizmi ? Akü zayıf ise soğukta bu tarz şeyler olabilir. Eğer akü de problem yoksa ateşlemeyi kontrol ettirin. Bir de araç dizel mi, benzinli mi ? 
Hocam aküde bir sıkıntı görünmüyor baktırdım araç dizel ısıtma bujilerinden şüphelendim ben

@MinimaLiTe üstad marsa basarken bisey siyiriyor gibi çalışıyorsa marş motoru patates olmuş demektir 
hocam basarken hiç tepki yok basılı tutunca marşa basıyor direk çalışıyor uzun bile sürmüyor.

@MinimaLiTeyaşadığınız problem ile alakası varımdır bilmiyorum ama aklıma gelen şu durumu da kontrol etmenizde fayda olabilir.

Bildiğiniz üzere golf 7'de marş basmak için anahtarı marş pozisyonuna çevirip bırakmamız yeterli, biz anahtarı bırakmış olsak bile araç çalışana kadar marş basmaya kendi devam ediyor.( anahtarı basılı tutmamıza gerek yok yani )

Sizin problemde ise bu sistem çalışmıyor gibi anlıyorum, marş basınca devreye girmiyor ama basılı tutarsanız devreye giriyor. Aracınız marş basmak için sanki bişeyleri bekliyor (marş için gerekli bir sensör veya dediğiniz gibi ısıtma bujisi gibi donanımların birinden olabilir).  Vagcom ile herhangi bir hata varmı diye bakmak faydalı olabilir ( arıza ışığı yakmasada belki hafızaya bir hata yazıyor olabilir)

Düzeltme: Pardon sonradan fark ettim, konu Audi altında açılmış, altyapı aynı olduğundan birçok şeyin benzerliği aynıdır fakat bu marş basma olayı da aynımıdır bilmiyorum, gerçi kullandığım şirket aracı olan EGEA'da bile marş olayı bu şekilde :) .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vagcom ile baktım sadece far switch hatası var o ayrı bir sıkıntı başka bir hata görünmüyor sadece soğuk havalarda yapıyor normal sistemimi böyle anlayamadım bir türlü

Geri
Üst Alt