motor kismindan gelen metal surtunme sesi ...

İsim
bulentguzel
herkese selam son 4-5 gundur motor kismindan metal surtunme sesi gibi ses gemeye baskadi araci golf 4 otomatik 99 model 1 hafta once ozel bir volswagen servisinde sanziman ve diferensiyel yagini degistirtdim .. difrensiyel yagina cogu usta bakmaz bilmez dedi usta yaga bakti cok az galmis 75-90 diferansiyel yagi aldik 1 litre ekledi usta bu yag tamamlama ve yag degisiminden sonra motor kismindan pedallara yakin yerlerden metal surtme sesi gelmeye basladi 1 haftadir bu gun tekrar gittim ozel servise usta test surusu yapti arac hareket halindeyken surekli bu metal surtunme sesi geliyor arac durdugunda sesde kesiliyor ..usta bu ses buyuk ihtimal diferansiyelden geliyor bilyakari bozuk olabilir yada ayna mahruti dislileri yamulmus olabilir dedi diferansiyeli sokup bakmamiz lazim bilyalardan ise 3000 tl civari fiyat olur ama ayna mahruti arizali ise yeni bir diferansiyel hatta komple cikma yeni sanziman gerekebilir bunlarin maliyeti 10 bin tl yi gecer 15 bini bulabilir dedi .. sen bu metal surtunme sesini kafana takma muzik sesini ac kullanmaya devam et dedi bende problem olmazmi komple dislileri kirip arabayi kullanilamaz hake getirmezmi boyle kullanmaya devam edersem dedi ..ustanin soyledigi disli felan kirmaz zaten akacak kan damarda durmaz.. boyle bisey olursa o zaman mecburi cikma samziman ce diferansiyel bulur takariz maliyetten o zaman kacamazsin simdi kullan boyle gitsin gittigi yerevkadar dedi .. sizce ne yapmaliyim usta iş yapmakdanmı kaciyor yoksa maliyet dahada yukselsin daha cok para kazanayim diyemi dusunuyor sizce ?? ne yapmaliyim arkadaslar baska bir sanziman tamirciyemi goturup kontrol ettirmeliyim tekerlek bilyalarindan olmazmi dedim cok dusuk ihtimal dedi .. lutfen fikir verin arkadaslar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

herkese selam son 4-5 gundur motor kismindan metal surtunme sesi gibi ses gemeye baskadi araci golf 4 otomatik 99 model 1 hafta once ozel bir volswagen servisinde sanziman ve diferensiyel yagini degistirtdim .. difrensiyel yagina cogu usta bakmaz bilmez dedi usta yaga bakti cok az galmis 75-90 diferansiyel yagi aldik 1 litre ekledi usta bu yag tamamlama ve yag degisiminden sonra motor kismindan pedallara yakin yerlerden metal surtme sesi gelmeye basladi 1 haftadir bu gun tekrar gittim ozel servise usta test surusu yapti arac hareket halindeyken surekli bu metal surtunme sesi geliyor arac durdugunda sesde kesiliyor ..usta bu ses buyuk ihtimal diferansiyelden geliyor bilyakari bozuk olabilir yada ayna mahruti dislileri yamulmus olabilir dedi diferansiyeli sokup bakmamiz lazim bilyalardan ise 3000 tl civari fiyat olur ama ayna mahruti arizali ise yeni bir diferansiyel hatta komple cikma yeni sanziman gerekebilir bunlarin maliyeti 10 bin tl yi gecer 15 bini bulabilir dedi .. sen bu metal surtunme sesini kafana takma muzik sesini ac kullanmaya devam et dedi bende problem olmazmi komple dislileri kirip arabayi kullanilamaz hake getirmezmi boyle kullanmaya devam edersem dedi ..ustanin soyledigi disli felan kirmaz zaten akacak kan damarda durmaz.. boyle bisey olursa o zaman mecburi cikma samziman ce diferansiyel bulur takariz maliyetten o zaman kacamazsin simdi kullan boyle gitsin gittigi yerevkadar dedi .. sizce ne yapmaliyim usta iş yapmakdanmı kaciyor yoksa maliyet dahada yukselsin daha cok para kazanayim diyemi dusunuyor sizce ?? ne yapmaliyim arkadaslar baska bir sanziman tamirciyemi goturup kontrol ettirmeliyim tekerlek bilyalarindan olmazmi dedim cok dusuk ihtimal dedi .. lutfen fikir verin arkadaslar

sevgili arkadaslar istanbulda iyi bir sanziman ustasi veya servisi bilen varmi avrupa yakasinda araci birde oraya gostereyim

@bulentguzel Kartal da kardeşim 05061062982 gözünü kapat ver arabanı bu kadar diyorum sana istersen araştır Doğan şanzıman Kartal oto sanayi 

[mention=22211]bulentguzel[/mention] Kartal da kardeşim 05061062982 gözünü kapat ver arabanı bu kadar diyorum sana istersen araştır Doğan şanzıman Kartal oto sanayi 
tamamdir hocam degerlendiricem bunu yakin bir arkadasim ondada golf 6 var kendi ustasini tavsiye etti cozemeyegi sorun yok dedi ustasiyla konustun gelin sansimanci arkadasla birlikde bakar bir cozum oneririz demisler .. pazartesi oraya gidicez arkadasla .. gelismeleri burdan paylasirim.. umarim diferansiyel yada sansiman degildir sorun [emoji120][emoji120][emoji120] basit bir bilya rulman yada bobin felandir yada diferansiyel olsa bile en azindan rulmanlari degisimiyle kurtaririz [emoji4][emoji4][emoji4] 3000 tl ile

[mention=22211]bulentguzel[/mention] Kartal da kardeşim 05061062982 gözünü kapat ver arabanı bu kadar diyorum sana istersen araştır Doğan şanzıman Kartal oto sanayi 
bostanci snayide arkadasin ustasi

bizim fatih ilr bir görüş yardımcı olur mutlaka...

Fatih; +90 (505) 341 16 97
https://instagram.com/parscarservice?igshid=oil3tfxin9mh

b500d799b0fd0da4b8619cf9dbb0c31f.jpg

eee bu volswagen ozel samziman servisdeki usta test surusu yapti direk %90 diferansiyel dedi bana %10 teker bilyakari ama bu yazidaki uzmam buyuk ihtimal teker bilyalari diyor .. benim aractanda tam olarak boyle bir ses geliyor hafif titresimle beraber metal ogutme surtunme sesi [emoji848][emoji848][emoji848] kafam karisti ben ustaya 3-4 defa soyledim sol onden geliyor ses sol ayaginin bulundugu tarafdan doye ama 2 kere seyyar balan makinasiyla kontrol edildi tekerlekler rot-bakansci teker bilyalari saglam dedi .. acaba ben kendi kafama gore sol on teker poryasi alip direk taktirsammi .. belkide sorsun sadece budur

Ses sol ön tekerlek geliyor gibi ise ve buradaki gerekli yerlerin kontrolu gerekir. Buralarda sorun yoksa diferansiyel rulmanlarindan geliyor büyük ihtimal. 

Ses kesik kesik vuv vuv vuv şeklinde mi ? 

Ses sol ön tekerlek geliyor gibi ise ve buradaki gerekli yerlerin kontrolu gerekir. Buralarda sorun yoksa diferansiyel rulmanlarindan geliyor büyük ihtimal. 
Ses kesik kesik vuv vuv vuv şeklinde mi ? 
hayir hocam ses surekli geliyor arac hareket halindeyken araci durdurdugumda ses kesiliyor hizlandikca ses artiyor ses hafif titresimli iki metalin birbirine surtme ogutme sesi gibi 90 kilometre hizdayken vitesi bosa aliyorum ama arac giderken ses devam ediyor. eger diferansiyelden gelse ses vitesi bosa aldigimda sesin kesilmesi gerekmezki ..

[mention=22211]bulentguzel[/mention] işini çözen iyi bir usta olsunda Ahmet Mehmet olmuş önemli değil 
aynen hocam katiliyorum size isim degil yapılan iş önemli

@bulentguzel ikitelli aydin usta eski vw servisinden tecrubeli benim şaşmaz adresim artik . Nokta atisi yapacağından eminim

Moderatör tarafında düzenlendi:

[mention=22211]bulentguzel[/mention] ikitelli aydin usta eski vw servisinden tecrubeli benim şaşmaz adresim artik . Nokta atisi yapacağından eminim
tesekkurler hocam degerlendiricem ben bu ariza devam ederken benim ustamin dedigi gibi kullanmaya devam et gittigi yere kadar sonra cikma samziman takariz gibi bir laubali bir cevapla arabayi kullanmaya devam etmem arastiricam herkesin tavsiye ettigi yerle gorusup gerekirse kontrol ettiricem belki cok uygun fiyata sorun daha yeni baslamisken cozebilme sansimiz varken neden sansiman degisimi gibi son careye razi olayim simdiden hepinizin tavsiye ettigi yerlerle gorusup anlaticam kontrol ettiricem araci [emoji120]

Geri
Üst Alt