Servis Yağ Markası yok Diyor?

golfcu91

Üye
İsim
burhan
Arkadaşlar selamun aleyküm öncelikle ;

Servisi arayıp aracımin orjinal şanzıman yağını sordum maalesef markası yok tek tip orjinal wv şanzıman yagi dedi doğru mu bu? 

sadece servisler için üretilip VW adı altında verildiğinden herhangi bir markaya tabi değildir, ama hangi firmanın ürettiğini kutunun bi yerinde yazması lazım. bu tip sıvılarda (şanzıman yağı, fren hidroliği, antifriz) servise uymak gerekmektedir, servis neyi veriyorsa onu kullanmalı, özel servislerden alınmamalı. ben öyle yaparım, belki pahalı olacak ama güvenilir ve garantili olacaktır.

@Culture33  339 tl dedi yağa farklı kullananlar vardır illaki negatif yönde etkilenen var mıdır acaba servis dışında yağ alıp kullanan 

@golfcu91 illaki vardır ama orijinalden şaşmayın derim. 339 tl yi kullanım yılına bölün kaç tl ediyor. az para verip zarar etmeyin derim.

@Culture33 bide bunun değişimi var :) vay anam vay türbin deki yağında değişmesi gerekiyor doğru mu o şekil okudum açıkçası yoksa Bi anlamı yok diyorlar şanzıman yağı değişmenin

Arkadaşlar selamun aleyküm öncelikle ;

Servisi arayıp aracımin orjinal şanzıman yağını sordum maalesef markası yok tek tip orjinal wv şanzıman yagi dedi doğru mu bu? 
Merhabalar, VW servislerinde kullanılan yağlar temelde Castrol marka olup  Bursa Gemlik teki fabrikada üretilmektedir. Altta vereceğim linkten aracınıza uygun şanzıman yağını bulabilirsiniz.

https://bit.ly/3bDUu2v

Şanzıman tipini ve istediği onayı biliyorsan, kaliteli bir markanın onaylı ürünlerini alıp kullanabilirsin ancak şanzıman konusunda aracını yetkili servise teslim etmeni tavsiye ederim. Hem kafan hem için rahat olsun.

Merhabalar, VW servislerinde kullanılan yağlar temelde Castrol marka olup  Bursa Gemlik teki fabrikada üretilmektedir. Altta vereceğim linkten aracınıza uygun şanzıman yağını bulabilirsiniz.

https://bit.ly/3bDUu2v
Bu şekilde değil de direkt vw servisten fabrikanın koyduğu şanzıman yağı almak daha iyi olur. @golfcu91 

DSG Bildiğimiz manuel bir şanzıman olduğu için, şanzıman yağı manueller ile aynı diye biliyorum (75w 90). Yukarıdaki bitly castrol linki tam otomatik şanzımanlar için olması lazım buna dikkat edin.

Ama değiştirmek istediğiniz yağ mekatronik ise onun vw üretimi dışında satışı yok diye biliyorum. Mekatronik kuru kavrama olduğu için 1ltden fazla almaz bence bir araştırın

image.png

Geri
Üst Alt