Cam değişimi sonrası yagmur sensörü yapışkanı sorunu

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Arkadaşlar merhaba, geçenlerde cam değişimi yaptırmıştım. Yagmur sensörü altindaki jele cok para istediklerinden dolayı yenilenmesin istedim. Çıkanı olduğu gibi yapıştırdılar. Fakat altında hava kabarcığı gibi iz kaldı. Bu durumu uygun maliyetle nasil çözüme kavuşturabilirim?

Arkadaşlar merhaba, geçenlerde cam değişimi yaptırmıştım. Yagmur sensörü altindaki jele cok para istediklerinden dolayı yenilenmesin istedim. Çıkanı olduğu gibi yapıştırdılar. Fakat altında hava kabarcığı gibi iz kaldı. Bu durumu uygun maliyetle nasil çözüme kavuşturabilirim?
Dışarda camcılarda da o jelden vardır hocam, oradan temin edilebilir bence.

360 TL yazmışlardı bana sırf o jel için. :D

P_20201220_161947_1.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam arabanızın üstündeki sensör büyük ihtimalle rain closing desteklemiyordur . O paralara sıfır sensör alıp yenilerdim aliexpreste rain closing destekli olanlar var .

Hocam arabanızın üstündeki sensör büyük ihtimalle rain closing desteklemiyordur . O paralara sıfır sensör alıp yenilerdim aliexpreste rain closing destekli olanlar var .
Hocam hangi parca kodlu urunu almam gerekir acaba? Degerlendirebilirim şayet jeli uyguna bulamazsam. Tesekkurler

Bir yerde okumuştum  elinizi yıkayın temiz elinizle suda silikonuda yıkayıp takabiliyorsunuz.   yalnız sensörü sökerken  ve ya takarken dikkat edin sensörün ön camı kolay çatlıyor.  Umarım kırık yoktur. 

Genelde  cam işlemlerinde karşılaşılan durumlar : Sensör hasarı ve Cam sökerken oluklarda çizikler buda pasa neden olur.   Yetkili servis bile yapsa aynı dertler.   

Unutmadan Sensör ne durumda net resim atarsanız iyi olur.  

Çalışıyorsa kurcalamayın .. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam hangi parca kodlu urunu almam gerekir acaba? Degerlendirebilirim şayet jeli uyguna bulamazsam. Tesekkurler
Hocam forumda yağmur ve far sensörü retrofit konusu vardı orda parça numaraları vardı ezbere bilmiyorum maalesef

O jeli parasını ödememize rağmen benimki tam yapışmamıştı eskisi gibi

Geri
Üst Alt