Motorda hafif titreme

Baho_34

Katılımcı Üye

İsim
Mert Bahadır
2013 1.4 tsi Cxs 83 binde aracımı akü şarj olması için 30 dk gibi çalıştırdım. Motor kısmında hafif titreme var bunu içerde şoför tarafından rahatlıkla hissediyorum ve duyuyorum.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Aracımın Antifrizi, Devirdaim Pompası,V Kayışı,Gergi Bilyası,Bujisi herşeyi yeni. Motorun normal çalışması mı bilemedim. Video ekleyeceğim umarım yardımcı olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Forumdan Balistique hoca demişti galiba motoru açıp dinlemeyin diye.Bencede dinlemeyin gayet normal ses.
Motor gayet temiz görünüyor.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
1.4 TSI motorlar zaten bu şekilde çalışıyor diye biliyorum hocam sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Upvote 0
bahsettiğiniz hissetme olayı aracın içinde iken stabil şekilde geliyorsa normal ama aralıklarla geliyorsa anormal 

Upvote 0
Teşekkürler. Acaba bobinde mi sıkıntı var diye düşüdüm bir an.

Upvote 0
Siz buna sesli mi diyorsunuz yoksa motorunuzun ne kadar sessiz çalıştığını çaktırmadan bizemi göstermeye çalışıyorsunuz :)

Upvote 0
Cok bilgili oldugum konu degil ama bu konuda cok degisken var motor turu,hava sicakligi,ortam sicakligi vs vs cok da takilmamak lazim derim 

Upvote 0

Hocam motor saat gibi maşallah seste bi gariplik ben farketmedim o olan sarsıntı da bana normal geldi sanki, benim araç da bikere soğukta -8 -10 larda sabah arabayı ilk çalıştırdığımda değişik sarsıntılı çalışmıştı direksiyonu tutunca koltukta fark hissediliyordu, kontağı kapayıp tekrar açınca düzelmişti daha da sarsıntı nedir bilmem

Upvote 0

Geri
Üst Alt