golf 7.5 2018 aşırı yakıt tüketimi

ahmetufuk17

Yeni Üye
İsim
ahmetufuk
Herkese selamlar öncelikle. 
Arkadaşlar ben 2018 model golf 7.5 1.6 tdi 115 hp dsg araca sahibim. Aracımdaki sıkıntı şudur anlık yakıt tüketimine yol bilgisayardan baktığımızda devirli ekonomi modunda kullanmama rağmen 20-30 lardan aşşağıya inmiyor. Hatta ayağımı gazdan çektiğim zaman birdenbire 300 e fırlayıp düz çizgi gösteriyor. 
Araç daha 40 binde olmasına rağmen bir aya kadar hiçbir şekilde sorunu yoktu. 3. bakımına daha bir hafta önce girdi. Bakımdan yaklaşık bir hafta önce bu sorun başlamıştı. Ben bakım geldiğinden dolayı fazla gösteriyor olarak düşündüm. Ama bakımı yaptırdıktan sonra sorunum yine değişmedi. Bu sebepten dolayı yetkili servise tekrardan götürdüm. Herşeyini kontrol ettiklerini söylediler hiçbirşeyde problem olmadığı sadece gösterge arızalı olduğu söylendi. Gösterge içinde iyi niyet garantisi olmasına rağmen saçma bi rakam çıkardılar. Aracın beynini vs sıfırladılar ona rağmen düzelmedi.
Daha önce acaba başına böyle bişey gelen varmıdır. Sizce ne yapmalıyız. Fotoğraf ve video olarak ekte anlık tüketimini ve 125 km yolda ne kadar yakıt aldığını ekliyorum. 

(Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Hayatımda ilk defa forumda yazı yazıyorum şimdiden kusuruma bakmayın.)

WhatsApp Image 2020-12-31 at 19.33.23.jpeg

masaüstü.PNG

masaüstü23.PNG

masaüstü24.PNG

@ahmetufuk17 sensör bozuk olduğu kesin de alınan yakıt ortada.. yakıt seviyesi ölçer de sorunlu olmalı.

Yani siz bu şekilde 1 depo ile yaklaşık 350 400km mi gidiyorsunuz?

Depo mu delik acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Hocam depunuz tam doluydu.125 km yol yaptınız.ve tekrardan doldurdunuz 15 litre mi aldınız yanlış anlamadım değilmi?

Upvote 0
hocam deponun delik olmadığı kanaatindeyim. Yakıtı hep fulleyip bırakırım ben araba 2-3 gün yattığı zaman bile yakıt çizgim hep aynı yerde.

evet depoyu gırtlak doldurmuştum. 127km şehir içi yol yaptım fotolarda görüldüğü gibi. Aldığı yakıt miktarıda fotoğrafta yazdığı gibidir.

Upvote 0
Hocam anlık tüketim biriminiz km/l cinsinden. Yani 1 litre ile kaç km gideceginizi gösteriyor. Multimedya ekranından tüketimi l/100km cinsinden ayarlayın. 

Ortalama 12 litre gibi bir tüketim elde etmişsiniz 127 km mesafede. Sürüş biciminize göre bu ortalamayı tutturmak zor değil ancak sürekli gazlamanız gerekir. Birimi degistirdikten sonra baska istasyondan yakit alarak tuketimi tekrar hesaplayin derim.

Upvote 0
Hocam hemen şuan araca inip deniyorum. Geri dönüş olarak yazıcam sizlere son durumu. İnşallah olurda psikolojimi bozdu çünkü bu benim 

Upvote 0
hocam deponun delik olmadığı kanaatindeyim. Yakıtı hep fulleyip bırakırım ben araba 2-3 gün yattığı zaman bile yakıt çizgim hep aynı yerde.

evet depoyu gırtlak doldurmuştum. 127km şehir içi yol yaptım fotolarda görüldüğü gibi. Aldığı yakıt miktarıda fotoğrafta yazdığı gibidir.
O zaman 1 litre ile 23 km gitmek gayet iyi.

İlk dolumda tabanca atınca durdurulmuş ve 125 km sonra tekrar doldurunca tabanca attıktan sonra da ağzına kadar dolmuş olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

İlk dolumda tabanca atınca durdurulmuş ve 125 km sonra tekrar doldurunca tabanca attıktan sonra da ağzına kadar dolmuş olabilir mi? 
Yüksek ihtimal böyle olmuştur, ben her depo dolduracağım zaman tabanca atana kadar doldurun diye uyarıyorum, nakitle uğramamak için de kartla ödüyorum. Pompacı ağzına kadar doldurduysa ek olarak 3 4 litre daha doldurmuş olabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt