Bizim GaribanPlus 🙂 + BCM ünitesi hakkında bir soru

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Merhabalar,

Araç fiyatları fırlayınca yaz sonunda artık araç değiştirmek haram diyerekten 2016 Midline Plus aracıma şekile şüküle girmeden fonksiyon bazlı ve konfor odaklı eklemeler yapmak niyetine girdim ve sırasıyla ufak ufak aşağıdaki eklemeleri yaptırdım.

Far yağmur sensörü

Ayak altı aydınlatma ve kayar led ayna sinyali (Zülal hocam sağolsun)

Carplay/Android Auto RCD330 

Ön - Arka Park sensörü 

Amblem Kamera 

İç aydınlatma led değişimi ve led plaka aydınlatma

Kapı altı aydınlatma

Bunları tamamladım.

Sis farı sonrasında uzun bir süre daha araca elleşmemek niyetindeyim 🙂

Fakat sis farı konusunda Midline için pek iç açıcı sonuçlar alınmamış genellikle. Mid BCM gerekiyor ve Midline BCM'si desteklemiyor / adaptif özellikler çalışmıyor ya da hata veriyor deniyor. Alternatif anahtar bağlatma ya da arka sistere bağlatma yoluna gidenler olmuş.

BCM ünitemin %99 low olduğunu düşünüyorum ama bir ihtimal de olsa kontrol edeyim dedim. İki gündür taramadığım arşınlamadığım yer kalmadı, @Aliiii hocamın paylaştığı ekteki bir tabloya denk geldim, bulunmaz nimet ama o tabloda da yok BCM ünitemin kodu.

PART NO: 5Q0 937 084 CH - HW: 5Q0 937 084 AK

Bu ünitenin Low olduğundan emin olmak ve sis farı sevdasından vazgeçmek için yardımlarınızı rica ediyorum. 🙂

Teşekkür ederim.

Selamlar.

IMG_20210108_233420.jpg

IMG_20210108_233347.jpg

IMG_20210108_233328.jpg

IMG_20210108_233250.jpg

IMG_20210108_233228.jpg

IMG_20210108_233208.jpg

IMG_20210108_233141.jpg

IMG_20210109_000503.jpg

IMG_20200724_090404-01-01.jpeg

Vagcom kablo ile bağlanıp sis farı kodlama bölümüne girdiğimde görmüştüm benimkinin uyumlu olmadığını.

This control module not support front fog light benzeri birşeyler yazıyordu..

Fiziki olarak takılı kaç aydır, haftasonu yasakları sebebiyle üzerinde duramadım, muayene gelmeden bir şekilde bağlatmam lazım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vagcom kablo ile bağlanıp sis farı kodlama bölümüne girdiğimde görmüştüm benimkinin uyumlu olmadığını.

This control module not support front fog light benzeri birşeyler yazıyordu..

Fiziki olarak takışı kaç aydır, haftasonu yasakları sebebiyle üzerinde duramadım, muayene gelmeden bir şekilde bağlatmam lazım..
Sizin paylaşımınızı da gördüm hocam muhtemelen.

Vag com kablo ile öyle bir imkan var madem dediğiniz şekilde kontrol edeyim ben de, en garantisi en mantıklısı. Sağolun.

selam benim aracımda midline plus paket.bcm low gatewayda low.bende değişiyorum ikisini bu ay içinde kodlamaları yapılacak.
istersen şu konuya bir göz at 

eğerki ileride başka şeyler güvenlik uygulamaları gibi donanımlar ekleyeceksen sonu DH ile biten bcm alıp kodlattırman şart tabi aynı zamanda gateway hıgh yapmanda gerekiyor. @zulalyol abi sağolsun bana parça tedariği konusunda yardımcı olmuştu.

selam benim aracımda midline plus paket.bcm low gatewayda low.bende değişiyorum ikisini bu ay içinde kodlamaları yapılacak.
istersen şu konuya bir göz at 
eğerki ileride başka şeyler güvenlik uygulamaları gibi donanımlar ekleyeceksen sonu DH ile biten bcm alıp kodlattırman şart tabi aynı zamanda gateway hıgh yapmanda gerekiyor. @zulalyol abi sağolsun bana parça tedariği konusunda yardımcı olmuştu.
Benim Gateway Mid,

BCM de ondan esinlenip iki buçuktan üç alır mı acaba dedim 🙂 

Başka bir retrofit düşünmüyorum şu aşamada sırf sis farı için de BCM değişimi düşünmedim o yüzden ama şeytan dürter mi, bakalım 😄

ender elektronik bcm değiştirmeden entegre atarak sis farı setini bağlıyor.istersen orayada bak.

ender elektronik bcm değiştirmeden entegre atarak sis farı setini bağlıyor.istersen orayada bak.
Daha tasarruflu bir yöntem olabilir. Ancak İstanbul'a uzak olanlar için kötü...

Yabancı forumlarda var mıdır  acaba paylaşan, araştırmak lazım..

Bcm değişimi yaparsak retrofitlerin ardı arkası da kesilmez 😀

Arkadaşlar yazmış Ender elek. BCM değişmeden 2 tane pin çakarak konuyu hallediyorlar. Yıllar önce yaptırmıştım. Gateway değişimine gerek yok bendekinde o zaman hiç direksiyonda  düğme yoktu

Cruise kontrol ekleyince high gateway eklenmişti. Ama Sis için BCM değişikliğine gerek yok. Lakin ilerde Far yada koltuk ısıtma vb. tarzı değişiklik yapacaksan BCM değişikliği ister.

Arkadaşlar yazmış Ender elek. BCM değişmeden 2 tane pin çakarak konuyu hallediyorlar. Yıllar önce yaptırmıştım. Gateway değişimine gerek yok bendekinde o zaman hiç direksiyonda  düğme yoktu

Cruise kontrol ekleyince high gateway eklenmişti. Ama Sis için BCM değişikliğine gerek yok. Lakin ilerde Far yada koltuk ısıtma vb. tarzı değişiklik yapacaksan BCM değişikliği ister.
Hocam heyecanlandırdınız beni şimdi, yarın markete çıkıyorum bahanesiyle bir bakar denerim ben artık 😀

PART NO: 5Q0 937 084 CH - HW: 5Q0 937 084 AK
Üzgünüm, sizin seriniz şöyle: 

5Q0 937 084 CH - BCM Basic/Base

5Q0 937 084 CJ - BCM Mid

5Q0 937 084 CK - BCM High

Bu işlere girdiyseniz, bunlarla kalmayacaksınız aşikar. Bu sene olmazsa önümüzdeki sene başlar retrofit mücadeleniz. Bu bağlamda bence High BMC takıp geçmekte fayda var. Geleceği iyi bir yatırım olur.

Direksiyon tuş takımı var mı araçta ? Eğer yoksa direksiyon tuş takımı montajı yaparsanız güzel olacaktır.

@erty evet biraz sert oluyor 17ye geçince ama şık duruyor yol tutuşu süper oluyor , he bide fonksiyonel tuş takımını unutma oda efsane oluyor 

Geri
Üst Alt