WhatsApp'tan Olay Açıklama: Verilerini Facebook'la Paylaşmayanlar, WhatsApp'ı Kullanamayacak

ek olarak aşı ile insana çip yerleştirilecek, takip edilecek goygoyları vardı, buna gerek yok zaten hepimiz akıllı telefonlara sahibiz. fazlasıyla görevini yerine getiriyor.  :D

Açıkçası çok takılacak bir şey değil.

Hangi uygulamalara hangi izinleri vermişiz artık ipin ucu kaçmış durumda.

Her telefon açtığınız yer verilerin işleneceğini bildiriyor. 

Özelliğine göre telefonlar yüz tanıma parmak izi vs. herşey.. 

Bunun adı kısaca insanlara çip takmadan çip takmak..

ek olarak aşı ile insana çip yerleştirilecek, takip edilecek goygoyları vardı, buna gerek yok zaten hepimiz akıllı telefonlara sahibiz. fazlasıyla görevini yerine getiriyor.  :D

On 11.12.2020 at 5:14 PM, ogzogz yazdı:

Hocam signal uygulaması için güvenli diyorlar.

Aslinda eskiden olduğu gibi olmali.Eskiden herkesin özel fotoğraf makinasi ozel hafiza birimleri vardi.Sahsa munhasir fotoğraf makinalari ile foto çekilir herkes birbirini arayarak konusulur du.Simdi tüm fotolar WhatsApp tan atiliyor hersey oradan yaziliyor.Butun veriler bulutta depolaniyor.Yarin oburgun bir bakmisiz rüşvet istiyorlar yazismalariniz fotoğraf lariniz elimizde şu kadar paraya veririz diye...

Açıkçası şimdilik en güvenilir Signal olabilir ama ilerleyen süreçte muhtemelen satılır ve Whatsapp ın düştüğü duruma düşer, bu sebepten dolayı ücretli olan Threema uygulaması ücretli olduğu için en güvenilir olabilir, tabi ücretli olduğu için güvenilir olsa da herkese hitap etmeyeceği için rehberinizdeki herkes ile iletişim kuramayacaksınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şimdi bir uygulama düşünün mesajlaşma, resim gönderip alma, ses gönderip alma, konum gönderip alma vs..

Ses göndermek için mikrofonunuzu, resim gönderebilmek için galerinizi, konum gönderebilmek için de konum bilginizi hatta ekranı açık tutmak için ekran kilidinizi ekran ışığını gibi gibi birçok izin istiyor.

E bu izinler olmasa uygulama çalışmaz zaten. 

Whatsapp facebooktan ya da herhangi bir uygulama herhangi bir uygulamadan güvenli ya da güvensiz demek biraz zor. 

Facebook kelimesi artık insanlar tarafından " hâlâ facebook kullanan var mı? " sorusu üzerine millattan önce bir kavrammış anlamı taşıdığından, kullanan ya da kullanmış olan bile kullanmıyorum diye cevap veriyor. 

Galiba bu nedenle insanların dilinde.. Oysa ki vereceğimiz izinleri çoktan vermişiz.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Facebook zaten WhatsApp ve Instagram'ı zamanında satın alıp elindeki datalarla çoktan eşleştirdi yani verdiğimiz veya vermediğimiz izinler çokta bişey ifade etmiyor bilgiler ellerinde zaten. bknz: big data is watching you.

Çok klasik bir laf var; bir ürün ücretsizse, ürün sizsinizdir. Bu uygulamalar için de ürün biziz zaten. Whatsapp'ı silip başka bir uygulama kullanmanız hiçbir işe yaramaz. Bu yıllardır böyle. Kullanırken tüm izinleri veriyoruz. Her bilgi zaten veri tabanlarında var, yeni bir şey değil. İleride Facebook'un farklı firmalara yapacağı bilgi satışları için başlarına iş almamak adına konuyu yasallaştırıyorlar.

Facebook'un kullanacağı, paylaşacağı bilgiler de bizim gruplarda yaptığımız geyikler, eşimizle dostumuzla yaptığımız yazışmaların içeriği falan değil. İstatistik amaçlı, 3. parti uygulamalara veri paylaşma amaçlı Facebook şirketiyle paylaşılacak. Atıyorum x ülkede en çok kullanılan emojiler hakkında Facebook'tan veri isteyen bir firmaya bunun paylaşımını yapabilecek. Bu tarz şeyler. Çok da takılmayın yani.

Reis signal dedi araştırdım ufak bi açık kaynak kodlu tamamen gizliliğe önem veriyor ve izin vs de sadece tel rehberi istiyor oda arkadaşları bulmak için. Signaldeyim bundan sonra. Wp bu arada sadece wp konuşmaları değil tüm telefona yetkin telefonun bloutooth unun hangi cihaza bağlandığı dahş kayıt altına alıyor. Ondan hariç wpnin bağlandığı cloud google drive gibi uygulamalara da erişimi var. Sizde gelin signale en iyisi bu.

SM-G980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar verileri görme ayrı birşeydir. Kullanma ayrı birşeydir. Sizin tüm bilgilerinizi açık açık kullanacaz diyor ve kimse takmıyor 🤔 Mesela ses kaydını kullanabilir. Mesela yazışmalardan sizin bilgilerinizi çıkarıp fişleyebilir. Mesela ödeme bilgilerinizi kopyalayabilir. Hiçbir android uygulama bilgilerinizi kullanma yetkisi istemez. Valla yine de siz bilirsiniz. Bu Mark para için anasını satar. Ben signal e geçtim bile. 

Verileri kullanmak demek de "senin yazışmalarını kullanacağız, sesini kullanacağız" demek değildir. Facebook'a göre "veri" senin arkadaşınla yaptığın goygoy muhabbetler mi sence? Sen çoktan "veri"sin zaten. :)  Bu kadar gölgemizden korkmanın anlamı yok. Hangi uygulama neden x bir kişinin konuşmasını sağda solda paylaşsın zaten? Böyle bir dünya mı var?
Bu saatten sonra Whatsapp'ın popülerliği vs. önlenemez. Taa ki farklı inovatif bir uygulama gelene kadar. Nasıl ki Messenger'dan Facebook Mesajlar'a, oradan da Whatsapp'a döndüysek, onu bitiren de yeni inovatif bir uygulama olur. Yoksa azınlık kişilerin kendince protestosu hiçbir işe yaramaz.

Ben anlamıyorum whatsappdan gelir mi alıyonuz sürekli bi savunma halinde herkes geçin işte kardeşim

@bcaksk Hocam burada 2 sayfa yazı yazarım ama Hz Ali' nin bir sözü geldi aklıma. "Fikri fikrinizle uymayan insanla, fazla meşgul olmayınız.. Zira Fikirde ki ayrılık kolay giderilmez."  Farklı düşünüyoruz .Ne dersek diyelim herkes bildiğini yapacak :) Ben yoluma signal ve telegram'da devam ediyorum. Herkese saygılar

@bcaksk Hocam burada 2 sayfa yazı yazarım ama Hz Ali' nin bir sözü geldi aklıma. "Fikri fikrinizle uymayan insanla, fazla meşgul olmayınız.. Zira Fikirde ki ayrılık kolay giderilmez."  Farklı düşünüyoruz .Ne dersek diyelim herkes bildiğini yapacak :) Ben yoluma signal ve telegram'da devam ediyorum. Herkese saygılar

Ben anlamıyorum whatsappdan gelir mi alıyonuz sürekli bi savunma halinde herkes geçin işte kardeşim

Aynen, alıyorum bi miktar.

Savunma değil, anlamsız tepki ve anlamsız komplo teorilerine karşı açıklama isteği.

Her neyse, herkes bildiği gibi yapsın.

Geri
Üst Alt