Araç Satışı Sonrası Alıcı Sorunu

sergentunc

Üye
İsim
Sergen
Selam arkadaşlar herkese. Başımdan geçen bir olayı paylaşmak istedim sizinle, Ekim ayı gibi sattığım BMW marka aracım var idi ve alıcı arkadaşta araca bakmaya gelirken yanında x bir arkadaşıyla gelmişti. Her neyse arkadaşlar araca baktılar beğendiler bir sorun yok daha sonra tramer sorgulaması yaptıklarında aracımda bedelsiz olarak görünen tramer vardı ve aracımın park hâlindeyken yan iki aynasını çalmışlardı. Ve ben bu hırsızlıkla ilgili tutanaklarımı tutturmuş ekspertiz ile paylaşmış eve dosya açtırıp aynanın parasını kasko şirketimden temin etmiştim. Yetkili servis çok daha fazla para istediği için orjinal parçalarını daha uyguna kendim yaptırıp kaskomun da karşıladığı ücreti almıştım. Ve tramer sorgulaması yaptıklarında bedelsiz olarak olduğunu görünce olayı birbir anlattım ve fotoğraflarına kadar arkadaşlara aktardım ama neden bedelsiz olarak gözüktüğünü ve park halinde çarpma olarak gözüktüğünü bilmediğimi ve kaskodan paramı alalı 3-4 gün olduğu hâlde böyle görünüyorsa herhalde bedelsiz gözükecektir diye paylaştım arkadaşla. Hepsini kabul edip bir sorun olmadığını ve almak istediklerini söylediler, ertesi gün ekspertize gelince arkadaş istediği paketi seçti ve ekspertize soktu orada da tramer yine aynı şekilde gözüküyordu ve arabanın hiçbir kazası veya kusuru olmadığını ekspertiz arkadaşlar bu alıcı arkadaşa anlattı ve bu arkadaş da kağıda imzasını atarak dosyalarını aldı çıktı, sonrası malum noterde X bir rakama aracın satışını gerçekleştirdik. O iki yanyana gelen arkadaşlardan biri de diğer yanında gelen sanırım galerici çakal bir arkadaş (yok benim otoparkımda 5 araba var mercedes şu bu diye artistlik yapıyordu telefonda, bu arada akşam saatlerinde beni arayıp konferansa almışlar) aracını satacağını ve polis tutanağını istediğini söyledi, bu arada polis tutanakları vardı bende var da dedim ama nereye koyduğumu ya da ekspertize mi verdiğimi hatırlamıyorum bulamadım, her neyse. Bugün konferansa beni aldıklarında yok mesaj attım bu sefer 7800 tramer gözüküyor ben madur oldum, değer kaybım var, zararım var kim karşılayacak, bedelsiz gözükeceğini söyledin 7800 rakam çıkıyor şimdi diyor. Dedim kardeş o gün yanyanayken atmadin mı mesaj? E attım. E attın bedelsiz yazmıyor muydu ben sana her şeyini anlatip fotoğraflari göndermedim mi? Gönderdin. Ee ben nerden bileyim şimdi bu rakam çıkıyorsa benimle ne alakası var, sen noterinde şurda burda her şeyine baktırmadın mı aracın, sorgulatmadın mı? Sorgulattım ama 7800 lira tramer olduğunu bilmiyordum görünmüyordu. Ee ben sana her şeyi anlattım serviste pahalı olduğundan kendi cebimden yaptım ve kaskodan bunun ücretini aldığıma dair. Gibi konuşmalar geçti ve diğer aracı alacak olan çakal arkadaşı da yok benim Çağlayan’da çalışan kız arkadaşım var zarar vs karşılanmazsa dava açın alırsınız dendi vs gibi şeyler söyledi. Benim cevabım da kime, nereye şikâyet ediyorsan et, kendin kabul ettin, trameri sonradan ben ekletmedim sonuçta, her şeyi geçtim ekspertiz dosyanı almışsın, imzanı atmışsın ve arabanın hiçbir kazası sıkıntısı da olmadığı orada görünüyor, kaldı ki sen aracı aldığında şu rakamdı şimdi bu rakama düştü ve senin zararını bu gibi hareketlerle başkalarından çıkarmayacağını nerden bileyim? Lütfen mahkemeye verin, tüketici haklarına şikâyet edin de diye söyledim ve telefonu kapattım. Ben bu arkadaş için tutanağı ifade verdiğim karakoldan bulup buluşturup kendisine verecektim ama konuşmanın ilerleyen dakikalarında bu yöne gidince kılımı kıpırdatmayacağım. Bakalım kime, nereye şikâyet edip de kazanacakmış görelim. 😊 (Bu kadar uzun yazıp kafanızı şişirdiysem şimdiden affola.)

@krym Hocam inan sinirim yerinden zıpladı, blöf yapmaya çalışmaları yok mu bir de, yok sen bedelsiz gözükür dedin de tramer sonradan 7800 yansımış da şuydu da buydu da. Muhtemelen diğer araçların da fiyatı inmeye başlayınca ne koparırsam kârdır mantığında hareket ettiler. Yanlış kapıya tosladılar onu bilmiyorlar henüz. Arabanın kazası yok bir şeyi yok dolandırmışım gibi ithamlarda bulunuyorlar bir de, böyle şeyleri görünce üzülüyorum ve acayip sinirleniyorum. Dediğim gibi şimdi kılımı kıpırdatmayacağım bakalım hangi mahkemede, nerde böyle bir şey yüzünden bir şey kazanacaklarmış. Gerçi o da blöf ya, dediğin gibi bir şey açabileceklerini de sanmıyorum.

Ustad

Keyfini bozma

Birak kumda debelenip dursun

@sergentunchocam canınızı sıkmayın dediğiniz gibi ne koparabilirsem kardır şeklinde bir yaklaşım. İnsanlar ne art niyetli düşüncelere sahip nelerle uğraşıyor gerçekten anlamıyorum.

Allah hayırlı kişilerle karşılaştırsın her zaman böyle derim Anakara gittim araç almaya adam çay söylemedi Eskişehire gittim almaya adam yedirdi içirdi vs vs halada görüşüyoruz Allah hayırlı kişilerle karşılaştırsın takma kafana kimse sana bişe yapamaz haklı olanda doğru olanda sensin ihtiyacım olsa senden araç alırdım

@Memati Eyvallah hocam, keşke herkesin eskişehirdeki arkadaş gibi gönlü bol olsa. Hiç takmıyorum açıkcası istediği yere gitsin bakalım 😊

Gerekeni söylemişsiniz. Sonradan tramerin çıkması kötü olmuş az bir meblağ değil. 

Siz bu durumda alıcı olsa idiniz, hakkınızı aramaz mıydınız?@sergentunc 

@ToTheGrave Eğer ki satıcı benim gibi her şeyi bana anlatmışsa ve ben bunu bilerek alıyorsam ve de satıcının dahi haberi olmadan sonra çıkan bir tramer varsa ortada arayacağım bir hak olmaz idi 😊 hak aramak başka, çakallık başka bir olay bence.

Bu bedelsiz görünen kaza tarihi eger cok yakin bir tarih ise ben şahsen hic girmiyorum o araclara. Çünkü boyle sıkıntılar cikiyor. Ama atiyorum 2 sene once bedelsiz var ise rakam cikmayacagi belli olmus nispeten. Ki galericiyse gercekten bedelsiz rakamlarin daha sonra dosya kapandiginda cikacagini bilmeliydi . Bence olay bu sekilde kalir. Takmayin kafaniza

Para koparmak için taktik yapmışlar. 

Araç alıcısından çok yanında getirdiği usta galerici eniştesi dayısı gibi adamlardan korkun.

Dayı gözümün önünde antifrizin kapağını söktü parmağını batırdı diline değdirdi tadına baktı. Bu adama araç servis bakımlı, bakım kağıtlarını göstersen ne fayda. 

Geri
Üst Alt