TAVSİYE - Self Servis Oto Yıkama İstasyonları

yunusaktas91

Katılımcı Üye

İsim
Yunus
Araç
1.4 TSI 150 HP
Selamlar.

Aracını kendi yıkamayı seven insanlar için self servis yıkama istasyonları bulunmaz bir nimet oldu. Benzinliklerde self servis olmayan yıkamacılardaki gibi rica minnet suyu kullanma, peron işgal etme gibi dertleri yok. Yoğunluk müsaade ediyorsa bir detaysever için tam bir terapi yeridir.

Bu başlık altında tavsiye ettiğimiz ve tavsiye etmediğimiz self servis yıkama istasyonlarını paylaşabiliriz. Aslında bu konuyu açmak ne zamandır aklımdaydı bilgi paylaşımı olması açısından. Evimin yakınına hususi bu iş için bir yer açılınca sizlerle de paylaşmak istedim.

Baştan söyleyeyim, mekanla herhangi bir ilişkim/tanışıklığım yok. Aslında keşke olsaydı. Benim 3-4 senedir kafamda olan fikri gerçekleştirmişler... :)  

Bahsedeceğim yerin adı Range Self Servis Oto yıkama. İstanbul Sancaktepe’de Rings Avm’nin karşısında. Şimdiye kadar buranın 50 metre ilerisindeki Shell’i kullanıyordum ama sadece 3 peronu olduğu için genelde benim gittiğim vakitlerde sıra bekleyenlerden dolayı rahat kullanamıyordum.

Mekanda 20 ayrı peron, 20 ayrı vakum/hava cihazı ve birkaç tane de dezenfektan/koku cihazı var. Tüm programlar 2₺ ile çalışıyor. Fotoğraflarda cihazlarla ilgili bilgiler var. Benim deneyimimden ekleyebileceğim tek şey, hava üfleme cihazı aracın üstündeki suyu ittirecek kadar kuvvetli değil, sanırım aracın iç kısmındaki tozlara tutmak için koymuşlar.

Sizin de bildiğiniz, kullandığınız self servis oto yıkama istasyonları varsa bu başlık altında paylaşınız.

1701A1F6-BD2B-4F9B-959C-36B9D22685C3.jpeg

3C72DB78-A76E-49B8-BC9F-9803467062AA.jpeg

499D3D31-8BA7-445B-9167-8F5E9A26838B.jpeg

2A4B9618-84B8-4C3B-AA64-C650F1C386D1.jpeg

178C4D49-D25A-409E-AF51-B4C15A423FE6.jpeg

1D7BB6F7-8AB7-4978-A26C-48D6A763A89C.jpeg

E8658905-7841-47DD-A994-BFF1627D131F.jpeg

Resmen hayallerimdeki gibi bir self servis istasyonuymuş hocam. Keşke burada da olsa.  :sofor:

Ben Başakşehir'de Atatürk Bulvarı'ndaki Shell'in sıradan istasyonunda yıkıyorum. 2tl köpük, 3tl su. Yıkarken araçlar dip dibe olduğu için başka araçlardan yüzünüze su gelmesinin verdiği haz bir başka.  :p

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam self servis yıkamaları çoğalsa bir an önce, zira akaryakıt istasyonlarında içimizden geldiği gibi yıkayamıyoruz, bir de arkada sizi bekleyenler varsa hoş olmuyor. Sivas'tan yetkililere sesleniyorum duyun sesimizi :)

Selamlar.

Aracını kendi yıkamayı seven insanlar için self servis yıkama istasyonları bulunmaz bir nimet oldu. Benzinliklerde self servis olmayan yıkamacılardaki gibi rica minnet suyu kullanma, peron işgal etme gibi dertleri yok. Yoğunluk müsaade ediyorsa bir detaysever için tam bir terapi yeridir.

Bu başlık altında tavsiye ettiğimiz ve tavsiye etmediğimiz self servis yıkama istasyonlarını paylaşabiliriz. Aslında bu konuyu açmak ne zamandır aklımdaydı bilgi paylaşımı olması açısından. Evimin yakınına hususi bu iş için bir yer açılınca sizlerle de paylaşmak istedim.

Baştan söyleyeyim, mekanla herhangi bir ilişkim/tanışıklığım yok. Aslında keşke olsaydı. Benim 3-4 senedir kafamda olan fikri gerçekleştirmişler... :)  

Bahsedeceğim yerin adı Range Self Servis Oto yıkama. İstanbul Sancaktepe’de Rings Avm’nin karşısında. Şimdiye kadar buranın 50 metre ilerisindeki Shell’i kullanıyordum ama sadece 3 peronu olduğu için genelde benim gittiğim vakitlerde sıra bekleyenlerden dolayı rahat kullanamıyordum.

Mekanda 20 ayrı peron, 20 ayrı vakum/hava cihazı ve birkaç tane de dezenfektan/koku cihazı var. Tüm programlar 2₺ ile çalışıyor. Fotoğraflarda cihazlarla ilgili bilgiler var. Benim deneyimimden ekleyebileceğim tek şey, hava üfleme cihazı aracın üstündeki suyu ittirecek kadar kuvvetli değil, sanırım aracın iç kısmındaki tozlara tutmak için koymuşlar.

Sizin de bildiğiniz, kullandığınız self servis oto yıkama istasyonları varsa bu başlık altında paylaşınız.

Ekli dosyayı görüntüle 41673

Ekli dosyayı görüntüle 41679

Ekli dosyayı görüntüle 41674

Ekli dosyayı görüntüle 41675

Ekli dosyayı görüntüle 41677

Ekli dosyayı görüntüle 41676

Ekli dosyayı görüntüle 41678
Paylaşım için teşekkürler hocam, evimin yakınında böyle bir yer olsun isterdim ama burayı da deneyebilirim vakit ve enerjim olduğu zaman. 

Süreleri nasıl acaba?, kimisi çok kısa oluyor para tuzağı gibi oluyor biraz.

Zamanında ben de böyle bir konu açmıştım ama müdavimi olabileceğim bir yer bulamamıştım, öyle kaldı.

İlave: Süreler yazıyormuş, görmemişim.

Resmen hayallerimdeki gibi bir self servis istasyonuymuş hocam. Keşke burada da olsa.  :sofor:

Ben Başakşehir'de Atatürk Bulvarı'ndaki Shell'in sıradan istasyonunda yıkıyorum. 2tl köpük, 3tl su. Yıkarken araçlar dip dibe olduğu için başka araçlardan yüzünüze su gelmesinin verdiği haz bir başka.  :p

Ekli dosyayı görüntüle 41680
Hocam sizinki self plus’mış, keşke araya bölme koysalarmış. :)  Benim hayalden ziyade, iş projelendirmeye kadar ilerledi ama cüzi bir miktar (birkaç milyoncuk) denkleştiremediğim için hayata geçiremedim. :D  Yakın dostlarıma bu tarz bir yer açmayı düşündüğümü çok anlattım ama kimse ciddiye almadı. Halbuki tam olarak çağa uygun bir iş ve çok güzel tutacak. Ne diyelim, Allah işlerini güçlerini rast getirsin...

Hocam self servis yıkamaları çoğalsa bir an önce, zira akaryakıt istasyonlarında içimizden geldiği gibi yıkayamıyoruz, bir de arkada sizi bekleyenler varsa hoş olmuyor. Sivas'tan yetkililere sesleniyorum duyun sesimizi :)
Aslında İstanbul’da bilinen marka akaryakıt istasyonlarının %90’ı self servis sisteme geçti. Kimisi gayet kaliteli çalışıyor, kimisi ilgisizlikten kullanılmayacak hale geliyor. Ama siz Sivas gibi bir nimete sahipsiniz, İstanbul’un zahmetiyle kıyaslamayın. :)  En kalabalık semtte olsanız bile muhakkak müsait bir yer vardır yıkama için. Memleketime selamlar. 🙋🏻‍♂️

@yunusaktas91 faydalı konu hocam, tebrikler. 

21. peron da yakışır işletmeye- sebil ))

durulayamayan veya kurutamayan oraya geçer ...
Hocam 20 peronun aynı anda dolu olması zaten pek muhtemel değil. Kaldı ki 20 araçlık daha süpürge bölümü var, durulama kurulama için gayet müsait. Ama benim gördüğüm en büyük eksiklik kapalı bir bölüm olmaması. Kil, wax, cila, cam temizliği gibi işlemler için kapalı bir mekana ihtiyaç var. Ben fikir olarak kendilerine sundum, belki ileride düşünürler...

Avrupa ve Amerika'da uzun yıllardır çok yaygın olan bir tesis şekli. Türkiye gibi araçların çok değerli olduğu ve araç yıkamanın çok yaygın olduğu bir yere bu kadar geç gelmesi ilginç...

Çok kârlı bir yatırım. 5 adımda araç başına tertemiz 10 TL, gideri en fazla 1-2 lirayı geçmez sanırım... Kurulum sermayesinden sonra sadece bakım maliyeti ve sarf malzeme yenileme var. Çalışan yok, maaş derdi yok, sigorta derdi yok, çalışan bugün gelmedi derdi yok.

Hayata geçiren arkadaşa tebrikler, bol kazançlar. 

(Yapamadık şöyle bir şey)

Paylaşım için teşekkürler hocam, evimin yakınında böyle bir yer olsun isterdim ama burayı da deneyebilirim vakit ve enerjim olduğu zaman. 

Süreleri nasıl acaba?, kimisi çok kısa oluyor para tuzağı gibi oluyor biraz.

Zamanında ben de böyle bir konu açmıştım ama müdavimi olabileceğim bir yer bulamamıştım, öyle kaldı.
2021’e hala adapte olamamışım, tarihi 5 Ocak 2020 görünce aynı konuyu nasıl farketmeden yenisini açtım diye kendime kızdım bir an. :)  Sizin açtığınız konuya ya denk gelmedim ya da hatırlayamadım hocam, orada da faydalı paylaşımlar var, adminler uygun bulursa bu konuyu oraya ekleyebilirler.

Süreler 5. fotoğraftaki cihazın üzerinde yazıyor. Bahsettiğim Shell’de köpük 35 saniye, su 4 dakikaydı. 3 tl’lik jetonla çalışıyordu. Köpük yetmiyor, su fazla geliyordu. Bu sistem ikisinin arası gibi olmuş ama ortamın rahatlığından “amaan biraz daha yıkarım” diyip 2₺ daha atası geliyor insanın. :)

Instagram paylaşımlarında gördüm, geçen günlerde Peugeot buluşması olmuş mekanda. Şu bizim ertelenip duran İstanbul Buluşması için alternatif olabilir aslında.

2021’e hala adapte olamamışım, tarihi 5 Ocak 2020 görünce aynı konuyu nasıl farketmeden yenisini açtım diye kendime kızdım bir an. :)  Sizin açtığınız konuya ya denk gelmedim ya da hatırlayamadım hocam, orada da faydalı paylaşımlar var, adminler uygun bulursa bu konuyu oraya ekleyebilirler.

Süreler 5. fotoğraftaki cihazın üzerinde yazıyor. Bahsettiğim Shell’de köpük 35 saniye, su 4 dakikaydı. 3 tl’lik jetonla çalışıyordu. Köpük yetmiyor, su fazla geliyordu. Bu sistem ikisinin arası gibi olmuş ama ortamın rahatlığından “amaan biraz daha yıkarım” diyip 2₺ daha atası geliyor insanın. :)

Instagram paylaşımlarında gördüm, geçen günlerde Peugeot buluşması olmuş mekanda. Şu bizim ertelenip duran İstanbul Buluşması için alternatif olabilir aslında.
İş yerinde çalışmalara tarih verirken benim elim de sürekli 2020'ye gidiyor. :)  Ocak ayı böyle geçer bende muhtemelen. :D

Süreleri sonradan fark ettim hocam, mesajımı düzenledim. Teşekkürler.  (y)

Hayat normale dönmeye başladığında dediğiniz gibi bir buluşma yapılabilir aslında ama beni bırakın bir tur daha döneyim diyebilirim ben. :D

Geri
Üst Alt