Kapılar içerden kilitlenmiyor?

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Merhabalar 🙂

Bir hafta evvel kapıların içerdeki butonla kapanmadığını farkettim. Kumanda ile kilitlemede sorun yok. Hata taraması yaptırdığımda aşağıdaki hatalar görünüyor ancak bu hataların daha evvel de çıktığını hatırlıyorum. Silmiştim, tekrarlamış. Kayar led sinyal takıldıktan sonra bir kez sağ sinyal için sesli uyarı vermişti. Fonksiyonda sorun yoktu önemsemedim.

Kapı altı aydınlatma için kapı döşemeleri söküldü geçtiğimiz haftalarda. Takılırken soketlerde temassızlık olmuş olabilir mi? Daha evvel kilit butonu arızası yaşayan arkadaşlar olmuş. Buton değişince çözülmüş. Ancak hata kaydında net olarak buton arızasına yönelik bir şey olmadığı için emin olamıyorum. Kontrol ettim akşamları kilit butonunun ışığı da yanmıyor bu arada.

Yardımlarınızı rica ederim. 🙂

Selamlar.

MVIMG_20201231_174801~2-01.jpeg

MVIMG_20201231_174748~2-01.jpeg

kapı altı ışık pinlerinin doğru soketlere takıldığından emin misiniz? sol kapı kontrol modülünde de bu şekilde hata mevcut mu

Upvote 0
kapı altı ışık pinlerinin doğru soketlere takıldığından emin misiniz? sol kapı kontrol modülünde de bu şekilde hata mevcut mu
Hocam hem sağ hem sol kapı modülü ayrı ayrı hata verdi, aynı gibi görünüyor ama iki farklı arıza kaydı yükledim.(drivers door, passengers door)

Pinler doğru mu yanlış mı bilmiyorum, takılan kapı altı orijinal ürün, çalışmasında da sorun yok, bilmediğimden soruyorum, bağlantıda sorun olsa bununla ilgili hata vermez mi araçta?

Kilit sorunu kapi altı aydınlatma ile ilgili monte edilirken soket gevşekliğinden falan oluştu ise ona göre arkadaşla görüşeceğim ama emin olmak istiyorum. Montaj sonrasında yoktu bu sorun, 3 hafta sonra oldu. Kilitle ilgili neden hata vermiyor araç onu da anlamış değilim.

Upvote 0
hocam düğmenin görevi kapıyı kilitlemek değil kapı kontrol modülüne sinyal göndermektir. siz düğmeye basmadığınız zaman modül bunu algılamaz hata da çıkarmaz. düğme için kablo tesisatının kontrol edilmesi gerekiyor. sinyaller için de orjinal sinyalin tek aynaya takılıp hatanın silinip tekrar kontrol edilmesi gerekli. düşük veya yüksek voltajda bu şekil hata çıkar. bir görüşün yaptırdığınız yer ile. vcds kaynaklı değil bu arızalar elektriksel

Upvote 0
Hocam elektronik devrelerle uğraşmışsınız bayağı o yüzden muhtemelen soketlerde veya @seferhasdemir in de dediği gibi elektronik tesisatında bir sıkıntı vardır. 

Hareket halindeyken kapılar otomatik kilitlendiğinde veya içerideyken kumandadan kilitlediğinizde açma düğmesini kullanarak açabiliyor musunuz kilidi?

Upvote 0
hocam düğmenin görevi kapıyı kilitlemek değil kapı kontrol modülüne sinyal göndermektir. siz düğmeye basmadığınız zaman modül bunu algılamaz hata da çıkarmaz. düğme için kablo tesisatının kontrol edilmesi gerekiyor. sinyaller için de orjinal sinyalin tek aynaya takılıp hatanın silinip tekrar kontrol edilmesi gerekli. düşük veya yüksek voltajda bu şekil hata çıkar. bir görüşün yaptırdığınız yer ile. vcds kaynaklı değil bu arızalar elektriksel
Akü kaynaklı olamaz değil mi hocam? Aracın üzerinde 4 senelik fabrikasyon akü var. Normalde kullanmasam da, aküyü kontrol amaçlı start stop deniyorum bazen, devreye giriyor aracı bir süre kullandıktan sonra.

Hocam elektronik devrelerle uğraşmışsınız bayağı o yüzden muhtemelen soketlerde veya @seferhasdemir in de dediği gibi elektronik tesisatında bir sıkıntı vardır. 

Hareket halindeyken kapılar otomatik kilitlendiğinde veya içerideyken kumandadan kilitlediğinizde açma düğmesini kullanarak açabiliyor musunuz kilidi?
Park halindeyken denemiştim içerden kumandayla kilitleyip, olmuyor hocam. Hareket halinde de olmadı diye hatırlıyorum. Butonlar tamamen işlevsiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@erty hocam bu konuda hiç tecrübem olmadı elektronik aksamla da hiç uğraşmadım doğrusu ama eğer siz araçta bu değişiklikleri yaptıktan sonra butonlar devredışı kalmışsa mutlaka elektronik aksamda bi hata vardır, aküden olsa başka elektronik sistemlerde de bugüne dek bişekilde sıkıntı yaşardınız diye düşünüyorum. Daha önce de o butonların arızalandığını ne gördüm nede duydum kolay kolay arızalanacak bişey değiş çok kullanılmadığı için. Bence sorun elektronik aksamda, belki soketleri takmak unutulmuştur belki temassızlık gevşeklik vardır belki de yanlış bağlanmıştır bi şekilde. Bu işi kime yaptırdıysanız tekrar baktırın derim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt