Sakınıyoruz diye mi oluyor bunlar?

@Rx7 folyo görevini yapmış. 

Bu ve bunun gibi olaylardan sonra;

Nazarlık olsun.. 

Sakınılan göze çöp batar.. 

Cana geleceğine mala gelsin.. 

Gibi cümleler ile teselli buluyoruz :)

Hocam ben bu yoruma katılmıyorum.

Ben kot pantolonun arka cebinde metal düğme var diye başkasının arabasına yaslanmıyorum çizilir diye, avmde dar otoparkta iki büklüm eğiliyorum kapıyı açarken yandaki arabaya temas edip çizmemek için. 

Karınca görsem kaldırımda basmamak için yolumu değiştiririm, ki birçok kişi burada bunlara dikkat eder bunlar normal ince nezaket insan şeklidir.

Yani hal böyleyken hep ceza bize kesilmemeli, biz böyleyiz diye başımıza bunlar geliyor olmamalı. Bu öküzdeki bu rahatlık sorgulanmalı. Yani dövelim haddini bildirelim adam edelim demiyorum, neden normal insan kıvamına neden getiremedi ailesi okulu eğitimi.
@Negatiwe altına imzamı atayım.

Golf neden çekiyor böyle olayları ben de anlamıyorum.

Bir gün araç kirli ve tozlu halde yol kenarında araç içerisinde bekliyorum. Karşıdan bir anne ve iki elinde de çocukları yürüyerek yaklaşıyorlar. İçimden dedim ki "kesin arabaya yakın olan çocuk elini sürterek geçecek" :) .. beklenen son gerçekleşti. 5 parmak ön çamurluktan depo kapağına kadar tozu almış..

bir gün üzerinde kedi.. bir gün yaslanan birisi..

Durumu tam çözemedim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@farukal hocam geçmiş olsun. Sizinki da kötü sonuçlanabilirmiş. Allah korusun bir karış sağa gelse tavanda çok kötü sonuçlara neden olabilirmiş. 
istanbul da olsanız tamiri için yardımcı olmaya çalışırdım. 

Geçmiş olsun.Maalesef insanların bu tip davranışlarının önüne geçmek çok zor

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Rx7
@farukal geçmiş olsun.

Bu kadar öngörüsüz olmamalılar. Biraz empati yapsalar böyle durumlarla karşılaşılmaz.

Yine de sakin olun. Evet, can sıkıcı ama olmuş olan.

Resimleri panoya asmakla iyi yapmışsınız. Belki de bir insan düzelir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen gün evdede konusu açıldı bu dünya düzelir savaşlar biter insanlar kurallara uyar adalet hüküm sürer birgün, dedimki hanıma ben karıncaya basmaya kıyamıyorum adam köpeği arabaya bağlayıp sürüklüyor ve bunun içinde gerekli bir açıklama sunuyor. İnsanın olduğu dünyada hiçbir zaman adalet tam anlamıyla olmadı bizde göremeyiz dedim kapattım defteri 🙂. Cana gelmesin karbonatla diş macunuyla düzelir bu işler.

3 hafta önce kapalı otoparka abone oldum. Güvende olsun diye arabayı otoparka bırakıyorum ve eve 10 dakika yürüyorum.

İlk koyduğumda arka çamurluğum ezilmişti, otoparkta mı oldu dışarda mı oldu emin olamadığım için bir şey yapmadım ama canım sıkıldı tabi.

Kapalı otopark diyoruz ama girişte "sadece insanlar içindir" yazmadığı için dışarda bunları yapanlar orada da varlar. 

Yanımdaki park alanında kullanılmış maske, kullanılmış mendil...

Merdivenlerde dürüm kağıdı vs. var.

Artık gerçekten yoruldum ben, çevremdeki insanlara böyle böyle yapmalıyız demekten yoruldum.

Düşüncesiz insanlara denk gelmekten yoruldum.  

Otoparkta çizgi varken ve ben güvende kalmak için duvara sıfır yanaştığımda yanıma park edenin çizgiye değil de bana uymasından yoruldum.

Dışarda park ettiğimde arabanın yanından geçerken market poşetlerini arabaya sürte sürte geçenlerden, kolunu aynaya vuranlardan, arabaya yaslananlardan, arabanın tamponuna vura vura sokakları süpüren temizlik görevlilerinden, kağıt/plastik toplayanların arabalara sürterek geçmesinden, arabaya sürtüp/vurup kaçanlardan, arabasının kapısını etrafına bakmadan sonuna kadar açanlardan gerçekten yoruldum.

Düşündükçe sinirleniyorum, bazen arabadan da soğuyorum böyle şeylerden dolayı.

Yemin ediyorum kendi arabama zarar verilmişçesine sinirlendim ve canım sıkıldı yazık ya milli servet ve ayrıca eminim sizlerde benim kadar arabasına özen gösteren arabasıyla gönül bağı kuran kişilersiniz, bu tür olaylar canımızı çok sıkıyor ama napalım dünya malı diyip geçmek zorunda kalıyoz... Bugün arabayı yıkadım parlattım, yarın işe gitmeye korkuyorum birilerinin gözünün değmesinden, arabayla kurduğumuz duygusal samimiyeti anlayamayıp, malı ne kadar kıymetliymiş gözlüğüyle bakmalarından...Allah beterinden korusun...Geçmiş olsun

@farukal hocam çok geçmiş olsun gerçekten sinir bozucu. ben de muzdaripim kapalı otoparktan başkası yalan şimdi oturduğum eve yeni geçtim keşke kapalı otoparklı tutsaymışım diyorum ne dolusu ne sigarası ne çiziği en azından bir önlem...

@omurkadir yakın zamanda yeni evime taşındım sıfır bina ve kapalı otoparklı,,, (özellikle kapalı otoparklı olmasını istiyordum) konunun başlığına uygun olarak 160 araçlık otoparkta bir tek benim park yerimin üstü aktı ve kireç lekesine benzer çıkmayan lekeler oluştu... Galiba sakınıyoruz diye bizim başımıza geliyor...

Yemin ediyorum kendi arabama zarar verilmişçesine sinirlendim ve canım sıkıldı yazık ya milli servet ve ayrıca eminim sizlerde benim kadar arabasına özen gösteren arabasıyla gönül bağı kuran kişilersiniz, bu tür olaylar canımızı çok sıkıyor ama napalım dünya malı diyip geçmek zorunda kalıyoz... Bugün arabayı yıkadım parlattım, yarın işe gitmeye korkuyorum birilerinin gözünün değmesinden, arabayla kurduğumuz duygusal samimiyeti anlayamayıp, malı ne kadar kıymetliymiş gözlüğüyle bakmalarından...Allah beterinden korusun...Geçmiş olsun
Büyük çoğunluğumuz aynı kafadayız.

Çevremde çok samimi olmadığım birkaç kişi var; benimle yaptıkları tek muhabbet benim aracımla alakalı. Üstelik ben arabadan konu açmıyorum.

Söylenen şeyler; araban şu para olmuştur, satıyor musun, kullanmayacaksan niye aldın, binmiyorsun niye para harcıyorsun vs.

Yahu kardeşim sanane milletin arabasının fiyatından, harcamasından, binmesinden...

Nazar bir hakikat ve insanların mal varlığına kötü gözle bakan çok insan var ne yazık ki. 

Bazen sırf bu sebeple nispeten lüks bir semtte oturmak istiyorum, muhtemelen kimse dönüp de golfe bakmaz ve belki bir nebze uzak kalmış olurum diyorum nazardan.

Herkese geçmiş olsun

Can sikici durumlar

Nefes almasi bile ziyan yaratiklar

Kendine faydasi olmayanin baskasina hic hayri olmayan bencil tipler ..... cocuklari

Acisini bilirim benim de motosikletin üstüne sigara atmislardi iz kalmisti

2-3 hafta önce cuma günü. Saat 20:00 civarları. Cuma günleri normalde trafik insana eziyet birde bunun üstüne haftasonu yasağı olduğu için heryer kilit. Işıklarda bekliyorum. O trafikte kimsenin kimseye tahamülü kalmadığı vakitler içerisindeyiz. Sol aynadan baktım bi tane motorlu aradan yılan gibi kıvrıla kıvrıla geliyor. 
Vallaha içimden geçirdim. Bu şimdi herkesi geçer gelir benim aynama dokunur diye. 
Soracağım soruyu alacağım yanıtı vereceğim cevabı bile düşündüm o arada. Nitekimde öyle oldu. Geldi dokundu aynama. 
-Bilader ne bu acelen dedim. 
-Abi bişey olmadı ki diyor. 
-İlla birimize bişey mi olması lazım. Sonra motorluları farketmiyorsunuz diyorlar dedim. 
-Abi haklısın genciz heyecanlıyız diyor. (30-35 yaşlarında bi adam). 
-İyi dikkatli olun ama dedim. Dememle birlikte ışığı beklemeden geçti. 
Dedim vay halimize. 

Bu arada benimde motorum var. Hiç bir zaman aralara girmem. Abidik kubidik hareketlerle kimseyi sollamam. 

@Rx7 @ogzogz  geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim dostlar. @omurkadir 

@frknyldrm hocamızın yazdığı gibi insanlar çok vurdumduymaz. Aracımı parkediyorum. Yanda yaslanmak için ağaç var. Kardeşim git ağaca yaslan araca niye yaslanıyorsun? Kot pantolon giyiyorsun arkanı oynata oynata yaslanıyorsun. Aracın değeri değil , önemli olan saygılı olmak. Adam arabanın yanından geçiyor elini sürüyor. Biriyle sohbet ediyor kolunu dayıyor. Alışveriş yapılmış millet tak tuk poşetleri vurarak gidiyor. Evinde bir şey taşırken poşetleri yada kutuları duvarlara sürterek mi götürüyorsunuz ? Artık insanlarla ciddi polemiğe giriyorum. 

en garibi benimki sanırım Aracın arka spoiler de zift var 4 5 damla yanlış duymadınız zift adam dibime gelip damlatip gitmiş :D gülüyorum artık sinirlerim bozuldu 

@Rx7 @ogzogz  geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim dostlar. @omurkadir 

@frknyldrm hocamızın yazdığı gibi insanlar çok vurdumduymaz. Aracımı parkediyorum. Yanda yaslanmak için ağaç var. Kardeşim git ağaca yaslan araca niye yaslanıyorsun? Kot pantolon giyiyorsun arkanı oynata oynata yaslanıyorsun. Aracın değeri değil , önemli olan saygılı olmak. Adam arabanın yanından geçiyor elini sürüyor. Biriyle sohbet ediyor kolunu dayıyor. Alışveriş yapılmış millet tak tuk poşetleri vurarak gidiyor. Evinde bir şey taşırken poşetleri yada kutuları duvarlara sürterek mi götürüyorsunuz ? Artık insanlarla ciddi polemiğe giriyorum. 
Sinirden geçmiş olsun demeyi unuttum.

Düşüncesizler mağduru tüm dostlara geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt