Çalışma Koltuğu Tavsiyesi

Furkan

Moderatör
İsim
Furkan
Herkese merhaba,

Pandemi sebebiyle kimi zaman evden, kimi zaman ofisten çalışıyorum ve doğal olarak ofisteki konforu evde bulamıyorum.

İlk olarak laptop ekranının küçük kalması sebebiyle monitör almak zorunda kaldım.

Şimdi ise sırt ve boyun ağrılarımdan ötürü çalışma koltuğuna ihtiyaç duyuyorum.
image.png

İnternette fiyatlara baktığımda çok geniş bir aralıkta değiştiğini gördüm, fotoğraflardan seçim yapmak da çok zor. Bu dönemde mağazaları gezip seçim yapma şansım da yok.

Bütçem 1500 TL, kullandığınız ve tavsiye edebileceğiniz çalışma koltuğu varsa yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Kriterlerim

- Ayarlı kolçak (yukarı-aşağı yeterli)
- Minimum oturma yüksekliğinin 45 cm'den fazla olmaması
- Sırt kısmının hareketli olması ve bel desteğinin olması/sırt kısmının kavisli olması
- Ayak kısmının çok geniş ve kaba olmaması
- Döşemesinin kumaş olması

Merhaba, standart çalışma koltuğu olarak ofiste kullandığım ve memnun kaldığım koltuk

Teşekkürler hocam, ne kadar süredir kullanıyorsunuz?
Rica ederim, 4 aydır kullanıyorum ve tam fiyat - performans ürünü diyebilirim. Ofiste hep bu tarz koltuk kullandığım için çok konforlu ve kullanışlı geldi. Şimdilik sıkıntı yaratmadı ama henüz yeni o yüzden ömrü konusunda bir şey diyemeyeceğim. Bundan daha fazla beklentisi olan oyuncu koltuklarına bakması lazım zaten. Orada ise Xdrive tecrübem olmuştu ama 2K'dan ucuz ürünler bundan daha iyi olmayacaktır diye düşünüyorum.

Rica ederim, 4 aydır kullanıyorum ve tam fiyat - performans ürünü diyebilirim. Ofiste hep bu tarz koltuk kullandığım için çok konforlu ve kullanışlı geldi. Şimdilik sıkıntı yaratmadı ama henüz yeni o yüzden ömrü konusunda bir şey diyemeyeceğim. Bundan daha fazla beklentisi olan oyuncu koltuklarına bakması lazım zaten. Orada ise Xdrive tecrübem olmuştu ama 2K'dan ucuz ürünler bundan daha iyi olmayacaktır diye düşünüyorum.
4 ay kısa bir süre, uzun dönem tecrübesi de önemli benim için; bir sefer alayım uzun süre gitsin diye düşünüyorum.

Oyuncu koltuğu düşünmüyorum, hem görsel olarak odaya yakışmaz hem de deri istemiyorum. 

Aynı sebepten aşağıda paylaştığım koltuğu aldım. Sırtlığı tamamen beli kavrıyor ve fileli. Aşırı rahat, saatlerce üzerinde oturuyorum. Garanti süresi ise epey var. Gidip yerinde denemenizi tavsiye ederim.

Ayarlanabilir kolçak vb. çevremde var bir kaç arkadaşta çok sağlıklı çalışmadığını gördüm ve zaten ihtiyaç duyduğum bir şey değil bu yüzden kriterleri pas geçtim.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/99275632/jarvfjallet-calisma-sandalyesi.aspx

Aradığınız benzer özelliklerde ürünler genelde oyuncu koltuğu diye tabir edilen koltuklarda var. Bunlar genelde deri oluyor, marka olarak xdrive epey önde.

Aynı sebepten aşağıda paylaştığım koltuğu aldım. Sırtlığı tamamen beli kavrıyor ve fileli. Aşırı rahat, saatlerce üzerinde oturuyorum. Garanti süresi ise epey var. Gidip yerinde denemenizi tavsiye ederim.

Ayarlanabilir kolçak vb. çevremde var bir kaç arkadaşta çok sağlıklı çalışmadığını gördüm ve zaten ihtiyaç duyduğum bir şey değil bu yüzden kriterleri pas geçtim.

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/sandalyeler/99275632/jarvfjallet-calisma-sandalyesi.aspx

Aradığınız benzer özelliklerde ürünler genelde oyuncu koltuğu diye tabir edilen koltuklarda var. Bunlar genelde deri oluyor, marka olarak xdrive epey önde.
Teşekkürler hocam. Attığınıza bakmıştım, garanti süresi çok iyi. Yerinde bakıp denemek lazım.  (y)

Ayarlı kolçak masa hizasında ayarlanınca çok iyi oluyor aslında, ben hep öyle kullanıyorum.

Ofiste kullandığımız çalışma koltuğundan çok memnunum, nurus marka. Fiyatları inanılmaz yüksek (min 4bin), o yüzden onlara hiç bakamıyorum. :D

@frknyldrm ikea jarvfjallet'i aynı sebeplerle pandemi sürecinde ofisten eve geçince uzun araştırmalar sonucu aldım ve çok memnunum, gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Üzerinde günlük ortalama 11-12 saate yakın çalışıyorum.

ikea'nın çalışma koltukları gayet iyidir.Letgo'da uygun fiyatlıları vardır yıpranmamış

...

Pandemi sebebiyle kimi zaman evden, kimi zaman ofisten çalışıyorum ve doğal olarak ofisteki konforu evde bulamıyorum.
@frknyldrm bence ofisteki koltuğu eve götürün ya da bütçe karşılıyorsa aynısını alın.

Veya orta seviye bir koltuk alıp, nerede uzun süre çalışıyorsanız Golf'ün arka koltuklarını yatırıp yer değişikliği yapın. :)

Şaka bir yana tavsiyelerin yanında denemeden almayın. Bence de bi ikea yolu göründü.

@frknyldrm bence ofisteki koltuğu eve götürün ya da bütçe karşılıyorsa aynısını alın.

Veya orta seviye bir koltuk alıp, nerede uzun süre çalışıyorsanız Golf'ün arka koltuklarını yatırıp yer değişikliği yapın. :)

Şaka bir yana tavsiyelerin yanında denemeden almayın. Bence de bi ikea yolu göründü.
Ofisteki koltuğu eve getirme veya aynısını alma ihtimalim yok. :)

Evet, ikea'ya gidip yerinde inceleyeceğim.  (y)

Aslında uğraşılsa çıkma Golf koltuğu çok iyi olur. Hem de muhtemelen daha ekonomik olur. Bel desteği var, kafalığı var, sırt ayarı, yanal destekleri var. Daha ne olsun? :D

Geri
Üst Alt