Motor arızası ve Garanti uzatma

Engerek

Yeni Üye
İsim
EaMedic
Merhabalar, iyi yıllar öncelikle herkese. Golf 7.5 1.0 Midline Plus manuel aracımı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum 30000 km olduk. Geçen hafta bakımdan iki gün sonra yolda kaldım, servise çektik arabayı, boğaz kelebeği kontrolcüsü arızası dediler garantiden değişti yaklaşık 5000 tl parça maliyeti dediler. Orda garanti uzatma teklif ettiler, ben de alırken istedim yapılmadı dedim, evet bir dönem yapamadık deyip geçiştirdiler, şimdi 6900 tl karşılığında uzatma yapalım dediler, şubatta bitiyor garantisi. İyi niyet devam etmeyecek mi dedim? İyi niyet tümünü karşılamıyor cüzzi indirim yaparız dediler. Sizce mantıklı mı uzatmak garantiyi? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar, iyi yıllar öncelikle herkese. Golf 7.5 1.0 Midline Plus manuel aracımı yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum 30000 km olduk. Geçen hafta bakımdan iki gün sonra yolda kaldım, servise çektik arabayı, boğaz kelebeği kontrolcüsü arızası dediler garantiden değişti yaklaşık 5000 tl parça maliyeti dediler. Orda garanti uzatma teklif ettiler, ben de alırken istedim yapılmadı dedim, evet bir dönem yapamadık deyip geçiştirdiler, şimdi 6900 tl karşılığında uzatma yapalım dediler, şubatta bitiyor garantisi. İyi niyet devam etmeyecek mi dedim? İyi niyet tümünü karşılamıyor cüzzi indirim yaparız dediler. Sizce mantıklı mı uzatmak garantiyi? Şimdiden teşekkürler.
Garanti uzatma işinde büyük pazarlık döner sıkı pazarlık yapın 7 bin teklifin yarısını teklif edin kabul ederlerse 😀bana şahsen 7k çok geldi.

Ben zamanında yaptırmıstım sonra ıptal ettım gerek yok paranıza yazık fakat servıstende sasmayın derım eger arac dsg ise

Garanti uzatma işinde büyük pazarlık döner sıkı pazarlık yapın 7 bin teklifin yarısını teklif edin kabul ederlerse 😀bana şahsen 7k çok geldi.
Hocama Katılıyorum...

Su koşullarda 1-2.5 aras ideal dır çeşitli şehirlerde servislere sorun derim pazarlık yapın aracınizin sasesine göre çıkar...

1.900 deseler anlarım da bence onlara çok koymuş 5.000:)))

Ne hallere geldik arabanın garantisi 7k...

Uzatılmış garanti için 7 bin civarı rakam pek mantıklı değil. 

Olması iyi olur ama bu fiyata değil. önceki sene ben 2100 tl ye uzatmıştım sattığım da da alıcısına hediyem oldu :)  

2 sene önce bana 2 yıl uzatma için 2300 tl demişlerdi hadi şimdi her şey pahalında fiyatları elbet artacak desek bile 3 4 bin den fazla dememeleri lazımdı diye düşünüyorum 7 bin cok fazla gereksiz bence.

Garanti uzatma fiyatları bu şekilde malesef artık. Anlamadığım şu an garanti devam ediyor ama garantiye sokmadılar mı parçayı ?

7.000 garanti + mecburi 2 bakim servis fazladan en az 1.500 tl eder 8.500

Hiç değmez gibi . Zaten 8.500 sizin arızanın olsa bile yaptirbileceginiz bi rakam

@mehmetmert Parçayı garantiden değiştirdiler sorun olmadı, ama bi gözüm korkmadı değil, bir iki kere daha böyle arıza çıkarırsa diye aklıma düştü.

Geri
Üst Alt