Yetkili Servisden Yedek Parça Alma Sorunu

İsim
Enes
Herkese merhabalar. Öncelikle aracım passat b8. Önümüzdeki ay r-line bodykit yaptırıcam nasipse. Ön tampon, panjur ve yan marşpiyellerde sıkıntı yok. Ama piyasada r-line difüzör diye satılan difüzörler bildiğimiz klasik highline paketteki difüzörler. Ben de gerçek r-line difüzörüne kafayı takmış bulunmaktayım. Sarı sitede oem olarak kesinlikle yok, bir tane orjinal buldum ama il dışında. Kargo vs. uğraşmak istemediğim için servise sorayım dedim. Ama alacağım parça benim araç paketimde olmadığı için şase no'dan giriş yaptıkları zaman parçayı göremiyolar. Ben de parçanın numarasını bulamadığım için, ne fiyatını öğrenebiliyorum ne de sipariş verdirebiliyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Servisteki arkadaş passatın r-line paketinde benim dediğim gibi bir parçanın olmadığını, r-line difüzör isteyenlere 2 tane sahte egzoz çıkışını yapıştırarak işlem uyguladıklarını söyledi  :)  Nasıl bir yol izlemeliyim ?

İlk fotoğraf piyasadaki r-line bodykit diye sattıkları standart difüzör. İkinci fotoğraf ise olması gereken fabrika çıkışlı gerçek r-line difüzör. Orjinalinde ortasındaki parça pianoblack ve sağ ve sol tarafta çıkıntılar var.

maxresdefault.jpg

s-l1600.jpg

Herkese merhabalar. Öncelikle aracım passat b8. Önümüzdeki ay r-line bodykit yaptırıcam nasipse. Ön tampon, panjur ve yan marşpiyellerde sıkıntı yok. Ama piyasada r-line difüzör diye satılan difüzörler bildiğimiz klasik highline paketteki difüzörler. Ben de gerçek r-line difüzörüne kafayı takmış bulunmaktayım. Sarı sitede oem olarak kesinlikle yok, bir tane orjinal buldum ama il dışında. Kargo vs. uğraşmak istemediğim için servise sorayım dedim. Ama alacağım parça benim araç paketimde olmadığı için şase no'dan giriş yaptıkları zaman parçayı göremiyolar. Ben de parçanın numarasını bulamadığım için, ne fiyatını öğrenebiliyorum ne de sipariş verdirebiliyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ? Servisteki arkadaş passatın r-line paketinde benim dediğim gibi bir parçanın olmadığını, r-line difüzör isteyenlere 2 tane sahte egzoz çıkışını yapıştırarak işlem uyguladıklarını söyledi  :)  Nasıl bir yol izlemeliyim ?

İlk fotoğraf piyasadaki r-line bodykit diye sattıkları standart difüzör. İkinci fotoğraf ise olması gereken fabrika çıkışlı gerçek r-line difüzör. Orjinalinde ortasındaki parça pianoblack ve sağ ve sol tarafta çıkıntılar var.

Ekli dosyayı görüntüle 41538

Ekli dosyayı görüntüle 41539
Merhaba hocam, instagram @arkkagan06 ile iletişime geçerseniz öğrenebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Kendisi variant passatına uygulamıştı, difüzör kısmı aynı olabilir. Aynı olmasa bile parçayı bilir diye düşünüyorum.

İlan açıklamasında şase numarası yazıyor 

859097623

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Gökhan Bilgin bu yöntemi de denedim 2 kere ama ilanda fabrika çıkışlı r-line yazmasına rağmen servisi arayınca yine gözükmedi. Bunda deniyelim bakalım şansımızı, teşekkürler :)

Bende hiç uğraşmadan R-line ilanlardan şasi no yada plaka ile giderdim almaya. 

[mention=594]Gökhan Bilgin[/mention] bu yöntemi de denedim 2 kere ama ilanda fabrika çıkışlı r-line yazmasına rağmen servisi arayınca yine gözükmedi. Bunda deniyelim bakalım şansımızı, teşekkürler [emoji4]
Verona’lar orijinal ama ilanda dynaudıo yazmış yazılar aliexpress işi o yüzden biraz şüphelendim ama hayalet ekran vs olmayan arabayada bu kadar masraf etmemiştirler sanıyorum siz bir sorun bence fabrikasyon r-line araç

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Aliiii Plakayla yapılabilmesi için hangi yetkili servisi aricaksanız aracın daha önceden o yetkili serviste kaydı olması gerekiyomuş. iki kere denedim olmadı :)  Yarın @Gökhan Bilgin in attığı ilan üzerinden denicem şansımı. Her şey olabilir, aracın anahtarını bırakıp 20-30 bin liralık opsiyon yaptıranları da gördü gözlerin. O yüzden şaşırmıyorum, umarım halledebilirim, teşekkürler.

@Aliiii Plakayla yapılabilmesi için hangi yetkili servisi aricaksanız aracın daha önceden o yetkili serviste kaydı olması gerekiyomuş. iki kere denedim olmadı.
Hocam bu kısım bana çok mantıksız geldi. 

Diyelim ki aracı Hakkari'den aldım, İstanbul'da yaşıyorum. Burada parça değişimi gerektiren bir durum olduğunda benim plakamdan gerekli parçayı bulamayacaklar mı? Hakkari'den mi sormamız gerekecek?

Daha önce sahibindende bulduğum herhangi bir aracın plakası ile parça sorgulama yaptırmıştım. Problemsiz buldular. Ya ben çok şanslıydım ya da yukarıdaki ifade görüştüğünüz servisin uydurduğu bir şey. :)

@Aliiii Plakayla yapılabilmesi için hangi yetkili servisi aricaksanız aracın daha önceden o yetkili serviste kaydı olması gerekiyomuş. iki kere denedim olmadı :)  Yarın @Gökhan Bilgin in attığı ilan üzerinden denicem şansımı. Her şey olabilir, aracın anahtarını bırakıp 20-30 bin liralık opsiyon yaptıranları da gördü gözlerin. O yüzden şaşırmıyorum, umarım halledebilirim, teşekkürler.
@frknyldrmdediği doğru.,

Bunu size kim söylediyse saçmalamış., şasi no yu Türkiye nin istediğiniz yerdeki herhangi bir servisten sorgulatabilirsiniz..

@frknyldrm valla ben de aynı şekilde şaşırdım. Tekrardan sordum kendi aracım üzerinden, aracımın plakasını verdim. Kayıtlarımızda böyle bir araç yok dediler. Eğer bizim servisimizde daha önce kayıt açılmadıysa plakanıza özel, plakadan hiçbir şekilde parçalara ulaşamıyoruz dedi. Bu arada şase no dan sorgulama sıkıntı yok, plakadan sorgulatınca parçalara ulaşamadılar. Sarı siteden fabrika çıkışlı r-line bir aracın plakasını verdim onda da ulaşamadılar. Bu sefer o bulduğum araçların şase nosuyla denicem @forzaGilles

@enesdemiray Hocam geçen hafta tanıdıktan R line passat almak üzereydim, ama fabrika çıkışlı mı emin değilim şasesini sizle paylaşıyorum.
WVWZZZ3CZHE014621

Geri
Üst Alt