Koltuk ısıtma problemi.

xpecial

Üye
İsim
Ahmet
Merhabalar,

Golf 7 için koltuk ısıtma retrofiti yaparken bir sorunla karşılaştım.

Yeni tip LCD panel üzerine koltuk ısıtma tuşlarım sabit yanmıyor, üzerine basıldığı zaman 1sn yanıp daha sonrasında sönüyor.

5q0937084aj bcm ünitesi

25 amper sigorta kullandım, sc26 yuvaya.

A1 ,a2 A5, c40,c43,c56 pinlerine giriş yaptım. 

09 Long codingten heated Seats aktif edildi

Karşılaşan oldu mu daha önceden? Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Koltuk pedi montaji yapmadan önceki tepkiyi veriyor klima paneliniz , bcmdeki hata koduna Baktinizmi

Klima panelindeki hatalar ??? Odis ile temel ayarlar yapildimi

@forjust1day klima panelinde arka havalandırma olmadığı için arıza veriyor, temel ayar yapıldi odis ile fakat temel ayar sadece klima yönlendiricilerini ayarladı, ekstra bir temel ayar yapmadı

@xpecial aynı sorun bendede olmuştu tüm bağlantılar doğruydu koltuk ısıtma düğmesine bastığımda 1sn yanıp kapanıyordu. Necati ustaya götürdüm odis ile sıcaklık değerleri girdi (bu değerleri elle girdi) birkaç ayardan sonra çalıştı.

@agacmalzeme bcm girişlerinde bir yanlışlık olmuş, ve ayriyeten dediğiniz gibi ısı değerlerini manuel olarak girince sistem birden çalıştı, sizede ayriyeten teşekkür ederim Allah razı olsun 👍

@xpecial rica ederiz hocam bilgi paylaştıkça işe yarıyor. bcm girişlerini takarken bende çok dikkat etmiştim yanlışlık olursa sökmemyeyim diye. Güle güle kullanın. Yeni paneli nereden ve kaça aldınız kullanımı kolaysa belki bende değiştiririm :) .

Geri
Üst Alt